Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 111

fiv medlife albu

312 raspunsuri la acest subiect

#291
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 12:11

Hey  [flo2]

 

Cor felicitări , să fiti sănătoasi sa creșteti mari si voinici ! [flo2]

 

Nic  [flo2] ;*

 

Andreutza ce faci cum mai ești? [flo2]

 

Roxy  [flo2] 

 

Loli fata draga, ce zici tu de sarcina negretoasa??? [soricel] pai eu sunt gretoasa la greu  [:)] încă nu mi- au trecut  [batcap] dar astept aspirante noi sa le mai pasez din greturi [soricel] pupici  [flo2]

Xenia  un picutz mai ai si începi marea injectare  [:)]  [soricel] noi tinem pumnishorii stransi [flo2]

 

 

Si acum si despre mine un picutz.... Ieri am fost la dr si bebelinul/ a este bine , poziție buna dar nu suficient pt a vedea exact ce este ... Dublu test , colul ok, măsurătorile toate sunt bune ... Așteptăm sa crească mare si sa fie sănătos / a bebe ,restul nu mai contează... Si avem o grămada de poze cu bebelinul in care i se vede fatzuca mica si dragutza  [soricel] mai puțin pasa sau cucu [soricel] dar speram sa fie fetița cu funditza sa o răsfețe tati  [pk] bine nu mai mult decât pe mami  [clo]  Dar atat de entuziasmata si emotionata am fost încât am uitat sa- i zic dr ca vreau si cd ... [batcap] si atat de tare ma oftic  [batcap]  [batcap]  Ari tu  ai primit?

 

Aristica ma bucur ca si voi sunte- ti bine  [:)] Vacanta plăcută draga mea si ai grija sa nu prajesti prea mult burtica ai vazut ce zice white  [soricel]  [flo2]

 

Pup toate fetele si bafta celor care sunt in focuri [flo2]



#292
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 12:41

Doamne ajuta Crystyne ca e totul bine, nici la mine nu s-a vazut sexul la dublu test, abia dupa o luna cand am fost la control s-a vazut ca e fetita cu fundita [:)] . Esti o fericita ca v-a aratat fatuca, rasfatata mea nu vrea s-o vedem [:)] .

 

Pupici la toate burticile si la fetele in asteptare. [flo2]



#293
SASU

SASU

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 13:13

Cor1978 - Mulțumesc mult pentru urări. Iti doresc sa ai parte de naștere ușoara si bebei sănătoși. Doi dintr-o lovitură. Ești tare!

Adry9- O să fie bine.  Mai ai putin si iti ti si tu băiețelul in brate. Cand s-a nascut bebelina noastra i s-au facut toate analizele, i-au gasit  Proteina C reactiva mai măricica din cauza unei infecții  urinare materno-fetale declanșata in ultimele 2 saptamani. I-au facut trei zile un antibiotic 1/zi si a fost bine. Am tras o spaima sora cu moartea. Fetita era bine, manca bine nu dădea semne că ar fi avut vreo infecție la cat de cumintica era. Dar cand vedeam ca  aproape zilnic ii luau sange pentru analize ma topeam de tot. Si acum este la fel de cuminte. Doar cand are cate o criza de colici plânge

 

Eeeee!!!! Vin ceva gravidute din urmă cu paşi mari. DOAMNE AJUTĂ LA ŞI MAI MULTE GRAVIDUTE!



#294
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 13:18

Da sa mirat si dr ca sta asa cuminte si am putut sa- i vedem fata  [:)] voi aveți cd de la prima morfo? Eu ma oftic ca nu am cerut  [batcap] dar emoțiile  [soricel] cum sunte- ti? Pupici



#295
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 13:23

Crystyne mie mi-a dat CD la dublu test fara sa-i cer, in schimb la morfologia de trimestrul 2 unde stiam ca se da CD nu mi-a dat si mi-a fost rusine sa-i cer [:)] . Important e sa fie bine bebe pana la urma.

 

SASU, Cor1978 a nascut de vineri la 29 saptamani.

 

Pupici fete cucuiete.



#296
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 13:34

Cu cine ai făcut prima oară , cu white? Da asa este ,dar tot ma oftic  [soricel]  si de ce sa- ti fie Rușine? Eu am uitat de la emoții.. [soricel]



#297
SASU

SASU

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 14:00

ROXYC- SARCINĂ UȘOARA ! 

 
 
 

-  la fel iți doresc naștere ușoara !

 

Roxyc- Ce sti de Cor1978 ? Este bine? Bebeii sunt bine ?

A fost  în maternitate o fata care nascuse o bebelusă la 1.800 Kg si a fost foarte bine. Nici nu a avut nevoie de incubator chiar daca s-a nascut prematur.  Si s-a pus pe supt imediat.



#298
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 14:09

Multumesc frumos Sasu  [flo2] Doamne ajuta  la toate fetele sa aibă sarcina usoara.



#299
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 14:22

Crystyne, am facut cu White toate eco importante, la Giulesti merg mai rar la dr Pana doar sa las o portita deschisa in cazul in care nasc mai devreme (nu vreau sa ma trimita ei la Filantropia).

Crystyne tu mai faci Fraxiparin-ul? eu dupa dublu test n-am mai facut pentru ca mi-au iesit ok analizele de trombofilie.

SASU stiu de Cor doar ce-am citit pe forumul de "Mamici de gemeni". Ieri i-am dat sms si nu mi-a rasp, pana la urma am indraznit s-o sun si n-a raspuns, ma rog la D-zeu sa fie totul bine, pentru ca nici pe acel forum n-a mai scris de cateva zile. Stiu c-a nascut la Cantacuzino pentru ca Filantropia si Polizu nu au primit-o pentru ca nu aveau locuri.  Bebeii au 1300 fata, 1200 baiatul. Si-am mai citit ca nu ii venea lapticul si nu stia ce pompa sa-si ia, altecva nu a scris..., dar stiu ca va fi totul bine. Eu m-as duce chiar la spital dupa ea dar ies destul de tarziu de la munca si mi-e teama ca nu mai e ora de vizita si plus ca nu stiu cum s-o gasesc...


Editat de ROXYC, 24 iunie 2014 - 14:43 .


#300
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 15:33

Cristinica,felicitari scumpa mea,Dumnezeu ni le da  pe rand...pana la urma o sa fie totul bine si toate aspirantele vor deveni mamici,o sa vedeți ca se va îndeplini si dorința asta,totul e sa ramaneti pozitive si încrezătoare!!!!  Roxyc pai daca sti spitalul restul e floare la ureche....ei da vizita,crezi sa se respecta programul de vizita vreodată,nici aici in Austia unde totuși sunt mai civilizati  nu se respecta!!! Mergi acolo si intrebi de Cora care a născut prematur vineri,sigur nu sunt multe mamici cu gemeni,o gasesti repede ;) daca as fi in România as merge si eu,dar din pacate ma rezum la vestile care le citesc aici.   Sa speram ca e bine si ea si bebelusi neastamparati care n.au mai avut rabdarica pana la termen,asta e...Ne rugam pentru ei sa fie bine.  Fetelor n.am îndrăznit niciodată sa va mărturisesc ceva,dar vad ca a trecut ceva vreme si nu a mai dat nici un semn....Va aduce.ti aminte in iarna înaintea lui Cora era Alice care si ea avea sarcina gemelara,ne.a ținut la curent o perioada,făcuse morfo. avea doi băieței dupa care prin Martie ne.a spus ca a avut un episod sângeros cu spitalizare,dupa care a urmat cerclaj si de atunci n.a mai dat nici un semn,eu am intrebat odată de Alice cum e ce mai face,dar nu ne.a mai răspuns deloc,ca sa imi iau inima in dintii si i.am trimis PM,saracuta era termina si demoralizata pierduse sarcina fix la 20 sapt.... Motivul nu il stiu prea bine,se pare ca in timpul cerclajului sau chiar înainte un pic căpătase infecția cu ecoli...am încercat sa mai vb cu ea,dar nu mi.a mai răspuns... Poate ca daca ne mai citește vreodată vreau sa ii transmit încă o data părerea de rău si sa nu renunțe,daca a rămas odată gravida va rămâne si a doua oară si sa nu își piardă speranța,chiar ea ma încuraja pe mine cand am pierdut sarcina anul trecut si uite ca imediat dupa am rămas iar însărcinată...încet încet totul merge mai departe. Alice daca ne mai citesti sunt sigura ca toate fetele sunt alături de tine si in continuare vom fi aici sa iti facem galerie!!!!! [pk]   Va pup fetelor si daca ne cititi indrazniti sa ne si scrieti...la fel si tu Mariamica,nu mai știm nimic de tine!? Esti bine,cum merge sarcina!?  Va pup fetelor  [flo2]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -