Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


412 raspunsuri la acest subiect

#281
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 19:38

Norma, multumesc de raspuns!

 

Am descoperit unul din motivele pentru care Luca se tot foia noaptea. I-au dat 3 din masele, nu in totalitate. Am vazut ieri din intamplare. De mancat nu insist, ii dau ce mananca si asta e. Daca ii e foame, va cere el. 

 

Corinuka, cum va mai simtiti? Ce face Daviducu?

 

Gabi, cum a mers cu zugravitul? Pana la urma ce culoare ai facut?

 

Carmen, ce-ti fac mandrele? Dar feciorul?

 

Mirabela ce o mai face? Si Booooob cu floricelele!

 

Va pup si aveti grija de voi [flo]



#282
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 22:04

buna mamici,

noi suntem in spital la perfuzii :((( dupa ce vineri a mai vomat putin, ieri a fost jale..a vomat in jet dupa fiecare incercare de a manca ceva..cerea papa si dupa prima muscatura voma..inclusiv lapticul..a avut si doua scaune ieri super moi si super naspa..cand am vazut dimineata ca vomeaza iar laptele l-am adus la spital..nu mai mancase de 24 ore, desi bea apa/ceai era deshidratat, apatic, somnolent..i-a facut o perfuzie, a papat ceva dupa amiaza iar maine facem analize..

pupici

#283
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 12:28

Offff Corinuka, multa multa sanatate! Dragul Daviducu, de la ce i s-o fi facut rau? Tine-ne si pe noi la curent cu rezultatele analizelor. Pupicei curajosului cu perfuzii.

 

Norma, felul doi ce gatesti pt Andrei, mancati si voi? Sau ii faci separat? eu as manca numai salate daca ar fi dupa mine. Luca vad ca nu papa mai nimic serios. Astazi i-am facut o ciulama de ciupercute. Sa vedem daca papa, in Anglia o halea imediat.

 

Eu am prins in hotspot, cica abia intre 22-23 daca vin sa ne instaleze internetul. Mi se pare o eternitate. La fel si cu hartia de la asigurarea de sanatate, nu mai vine odata sa imi fac si eu programare la ginecolog...

 

Va pup! [flo]



#284
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 13:19

Corina - muuuuuuuuuuuuulta santate lui David, sa isi revina repede si sa ajungeti acasa.

 

 

 

Kytana - da ce facem pt Andrei mancam si noi. Atat felul 1 cat si felul doi si deja nici nu ii mai pun separat. Ne-am invatat sa mancam fara prea multa sare, fara piper. Eu daca nu ar fi el nu as manca doua felurila pranz, si uneori mai fentez ca ma fac cat o balena. Dar sotul meu si Andrei manaca. Te cred ca ai manca doar salate, vara eu as trai cu fructe dar ............azi de ex am papat amandoi dimineata mamaliga cu iaurt, la pranz doar andrei supa iar la dupa trezire, cand e si sotul meu acasa vom papa conopida gratinata la cuptor. Deseara afara va papa doar Andrei paine cu unt si cash. Daca suntem in casa toti in weekend la micul dejun sau cina papam toti omleta cu legume, gris cu lapte, etc...Sotul meu mai strecoara si cate un crenvustel dar pana acum nu a cerut Andrei. Dar in rest noi nu avem mezeluri in casa deci trebuie sa papam ce papa el ca nu fac mai multe feluri de mancare ca nu am cand.

 

Ai rabdare cu nemtii ca odata ce ai intrat pe fagasul normal totul va decurge struna.

Pupici



#285
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 15:20

Norma, in Anglia asa manca si Luca, ce mancam noi, manca si el. Mezeluri nici noi nu serveam pana am ajuns aici si mi s-a facut mie o pofta groaznica. Nu mananc mult, dar oricum Luca nu e tentat.

 

A luat 5 lingurite de ciulama si gata, nu a mai vrut. I-am pus o feliuta de pepene, s-a uitat la ea si atat. I-am taiat-o, a impins-o cat colo. El care se facea tot numai pepene. I-am dat iarasi paine pe care am uns-o cu unt de arahide (am gasit aici si fara sare, deci numai bun). Habar nu am ce sa ii dau cand se trezeste. Oare o fi okay sa ii dau numai paine cu una-alta? Aseara a papat iaurt cu fructe pasate (banana, capsune si afine) si biscuite, azi dimineata ovaz cu mar ras. In seara asta cred ca ii dau tot iaurt sa nu se constipe de la atata painica. 

 

Maine fac o supita crema de cartofi, gasisem o reteta interesanta; sa vedem daca papa...

 

A inceput sa ma palmuiasca, groaznic. Nu stiu unde o fi vazut, ca noi nici in gluma nu ne palmuim, nici macar pe spate. Si ii place sa ma muste de maini si sa imi dea unghiile peste cap.  [alcool] O fi vreo faza? 

 

A primit dl Pinguin astazi hartie la munca asa ca diseara dau mail pt programare la dr.  [pk]  Macar atat. Acum, alte emotii. Ma credeti ca  nu imi vine sa ma duc?!

 

Corinuka, cum a fost cu analizele?



#286
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 16 iulie 2014 - 11:37

Hello,

Ce mai faceti voi? Noi am iesit afara fara pampers, in chilotei si pantaloni scurti. Am luat haine de schimb si olita portabila. Daca vreti sa cumpărați va dau linkul de unde am luat eu. E mica si încape in rucsac. Se folosește si ca reductor de wc in concedii. Ieri s-a cerut in parc pe plita dar nu a făcut nimic doar a stat pe ea. Azi s-a oprit si s-a uitat cum curge pipi prin pantaloni si abia apoi a zis pipi. Deci fara succes azi. Mai încercăm.
Azi am păpat pâine cu unt si gem, iaurt, in parc visine. Urmează supa de pui si tocana de ficat. Seara doar banana si piersica pt ca a început sa pape Putin seara si nu vreau sa îl mai stresez. Poate ii e cald si lui. Se trezeste mai nou pe la 17.30 si mănâncă pe la 18. Evident ca la 20 nu ii e foame. Apoi la 21.30 lapte, e mult si pt mine ca adult.

Kytana- nici noi nu ne lovim nici in joaca, dar Andrei are izbucniri din astea, in general când nu mai stie ce sa facă de drag, ne pisca, ne plezneste cu ambele mâini când ne strânge in brate.
Vor trece si astea. La noi din păcate se lasa aproape zilnic cu o criza de plâns. Dar urla de parca l-as chinui, îmi e cam jena de vecini. Îl las sa se liniștească si apoi îl iau in brate si ii explic ca nu e frumos ce face. Astept sa treacă faza asta ca mă oboseste tare.


Corina, cum e David?

#287
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 16 iulie 2014 - 11:39

http://www.okazii.ro...a-tv-a157225145

#288
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 04:57

Ciao dragelor,

azi nu am mai iesit nicaieri ca ma simteam f obosita, imi venea sa plec de la servici sa vin sa dorm... plus ca ma dor ovarele uneori de vreo 3 zile, cred ca de la bazin/ lac, de la costumul ud, desi incerc sa ma schimb repede dupa ce ies din apa. cine stie...

am venit acasa si m-am apucat de facut mancare. am facut o ciorba cu pulpe pui si multe legume (o mancam cu iaurt noi, uneori si usturoi astea adaugate in castron). si pt ca Stef era f cuminte- adica nu agatat de mine, ca s-a jucat cu tot ce putea fura- o oala cu capac, un castron de plastic cu capac, apoi un borcan cu capac of course  [:-)))] , mai fura o bucata de morcov, un paper towel, ce putea si s-a jucat. asa ca am facut si o praji cu branza de vaci si nu mai facusem de secole! desi e f cald, dar am zis ca s-o mai racori peste noapte.

 

aaa, vroiam sa va zic ca ii place tare mult smoothie - ii pun la hand blender putin iaurt, fructe congelate, o bucata banana pt dulceata, uneori si putin lapte daca vreau sa fie mai likid- bea din cana cu pai. ii place tare mult!

si seara ii mai fac mamaliga cu lapte in loc de apa, si la sfarsit adaug branza/ cascaval ras. moaaamaaa, ce  [il]  "liga liga"... pana la el nu mai facusem mamaliga decat cu apa, am vz la tv ca o fac cu lapte, adauga diferite branzeturi... ce mai, le fac sofisticate! si ii fac si lui, noua nu ca si-asa tb sa slabesc, dar e buna tare de la lapte!

 

Kytana, am varuit alb, sim plu. doar ca sa skimb aerulsi sa fie curat, am dat si caloriferele, e fain acum. nu am facut culori fancy ca nu ma pricep, nici nu prea-mi pasa si cd ma mut ar tb sa varuiesc iar, ca nu te lasa sa pleci si sa lasi culori decat neutre, pale. asa ca... eu nu am de gd sa mai muncesc iar. noroc de fostul sot ca a muncit cot la cot cu mine, ba kiar mai mult, ca a fost mult de munca desi nu mi-am inkipuit. adica cu toate lucrurile in casa si cu copil mic... e greu, am varuit numai cd a dormit si a tb sa ne miscam repede sa putem pune la loc a 2a zi sa aiba copilul unde sa stea, sa se joace. am umblat mult pe afara sa se usuce bine si sa se aeriseasca. ce e fain e ca acum sunt vopsele non-toxice, miros f putin. si se da f usor (mai putin tavanul, ca dor mainile si gatul de la pozitie), nici nu se compara shmirgheluitul peretilor si curatatul varului de altadata de acasa!

 

vineri sunt libera dar vreau sa merg in US, sper ca mi-a ajuns aparatul foto (am cumparat online si mi-l livreaza la magazin acolo). mi-am luat un Canon Rebel, abia astept! desi are doua obiective si prevad ca-mi voi prinde urechile incercand sa invat ce si cum, dar am vz niste poze la cineva... sper sa-l folosesc la cati bani dau pe el. lui Stef ii fac numai poze cu telefonul, nu are si el o poza ca lumea.

 

cam atat... cred ca ma pregatesc de culcare. ciao, sa aveti un sf. de sapt. fain!



#289
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 04:57

Corina, cum mai sunteti? pupici si sanatate!



#290
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 17 iulie 2014 - 04:59

[pk]  peste o luna incepem sa sarbatorim boboceii de doi ani! Doamne, ce a mai zburat timpul!!!!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -