Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV TURCIA 31

fiv turcia istanbul acibadem

396 raspunsuri la acest subiect

#351
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 08:30

Cookie felicitari, incet, incet va apropiati de marea intalnire.

Bebel nu stiu ce sa zic de reglat cm ca eu oricum nu aveam probleme. Mi-a venit la 28 de zile ca si luna trecuta fara gynex. Problema mea este daca gynexul imi creste Tsh ca asta nu e bine. O sa vad luna asta ca nu am mai luat.

Apropo cine urmeaza sa mearga la istanbul???
Lorelei ce faci?

#352
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 13:54

Buna, sultanelor!
 
 
Am 2 zile de la laparoscopie, dr a gasit totul prins in aderente iar trompa stânga nu a fost scoasă ci ligaturata prin electrocauterizare. Deși dr avea acordul meu sa o indeparteze definitiv a preferat asa pt a nu afecta si ovarul! Trompa dreapta este permeabila si histeroscopia a rezultat ok.Acum, nu stiu ce sa zic, poate ca era mai bine sa o scoată ca sa nu se formeze din nou acel lichid insa cred in aceeasi măsura ca am șanse mai mari decat pana acum.  
Fetele cu experienta, ce părere aveti??
 
Lore, te asteptam cu vesti  POZITIVE [flo2]


#353
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 14:30

Buna, fetelor!
Cookie, felicitari pentru bebei, au crescut frumos. Sarcina usoara in continuare. Pup.
Turqoise, nu am experienta, dar si eu cred ca sunt sanse de reusita mai mari, chiar natural. Ai o trompa curata, functionala, gigeii sa fie harnici sa ajunga unde trebuie. Iar daca cealalta trompa este ligaturata, inseamna ca nu mai comunica , cu uterul, asa ca lichidul daca s-ar forma nu ar afecta o eventuala sarcina. Te pup si multa bafta, asteptam vesti bune.
Eu am terminat scoala si de acum sunt in concediu de odihna, marti avem ecografia de trim III ......in general, suntem bine.
Va pup pe toate, fetelor.

#354
VisFrumos

VisFrumos

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 22 iunie 2014 - 00:24

Vreau-bebel si mi-e mi-a venit acum  CM la 28 de zile, dupa prima luna de Gynex. In ultimile luni mi se cam dereglase, venea la 30-31 de zile. Acum sunt in pauza si tb sa il incep din nou de luni. In principiu sunt decisa sa continui tratamentul macar 3 luni. Ii dau totusi o sansa! 

 

Acum nu mai este nimeni la Tayfun? Din cate imi amintesc era o fata care se pregatea de Tayfuneala. Nu? 

 

La ultima discutie cu Tayfun, cand mi-a zis de tratamentul cu Dhea, a precizat faptul ca acest tratament se pare sa ar functiona, dar medicii nu sunt, nici ei foarte convinsi... In sensul ca nu garanteaza  imbunatirea, dar au fost si cazuri fericite... 

 

Din pacate, pt imbuntatirea rezervei ovariene nu s-a gasit o solutie reala, de care noi sa ne agatam, cumva.

 

Pe de alta parte, am citit despre multe cazuri fericite cu  Amh f mic si rezultat pozitiv de sarcina, fie natural fie prin FIV, lucru care ma bucura si ma incurajeaza, in sensul ca exista si minuni! Poate se va indura Doamne Domane si de noi, intr-un final :) 

 

 

Cookie - ne bucuram de vestile bune pe care ni le-ai dat! Pupici pt prichindei!

 

 

Va pup mamici si aspirante!



#355
VisFrumos

VisFrumos

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 22 iunie 2014 - 00:35

Pentru fetele care au facut mai multe FIV-uri cu esec de implantare am gasit art de mai jos. A facut cineva acest test?

 

http://www.clinica-p...testul-era.html



#356
trandafirash

trandafirash

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 22 iunie 2014 - 19:18

Buna fetelor,am o intrebare,si eu sunt aspiranta la fiv in Turcia,sotul a fost diagnosticat cu azoospermie,niciun spermatozoid gasit in mostra,hormonale peste limita normala admisa,fsh 40 lh 29,in sensul asta doar dr.Voinea face microtese care ii este sotului meu indicat,insa e posibil sa nu se gaseasca nici cu acesta metoda spermatozoizi,din considerente medicale nu vreau sa merg la Genesys si din pacate Voinea doar acolo face microtese,noua ni s-a spus ca si la biopsie si la microtese e posibil sa nu se gaseasca nimic,daca merg in Turcia si nu se gaseste nimic ce facem?



#357
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 22 iunie 2014 - 20:28

Trandafiras, bine ai venit, daca citesti capitolele trecute o sa vezi ca a mai fost o fata in aceeasi situatie. A inceput tratamentul de stimulare,insa nu i-a gasit sotului nici macar un spermatozoid si au renuntat la procedura. Nu stiu mai multe, dar te poate ajuta bebel, si la ei sunt probleme pe partea masculina
Cand vrei sa te duci la istanbul?

#358
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 22 iunie 2014 - 21:41

Dellya ti a crescut tsh in luna de dupa gynex? (( te rog sa mi zici care e valoarea in luna fara gynex.
Trandafirash, asa e cum a zis Dellya.
La sotul meu este insa azoo obstructiva, hormonalele sunt in parametri.
Din ce am citit pe net, sunt sanse mari sa se gaseasca gigei la micro tese chiar daca fsh ul este peste limita, dar 40 e destul de mult peste limita... oricum merita incercat, daca exista o sansa cat de mica sa o fructificati!!!
Din pacate asta va fi varianta, tu vei fi stimulata, iar in ziua punctiei tale i se va face si sotului tese. Daca se gasesc, fericire mare, daca nu, nu ti se mai face punctia tie.
Toate cele bune!

#359
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 05:23

Buna dimineata fete dragi!

Urmaresc si eu ce face Gynexul asta mai ales ca nu imi mai vine CM...deja mi-a intirziat 14 zile...

Vis eu nu am facut testul dar interesant ca se face si la noi. Citisem la un moment dat ca faceau in Germania si chiar voiam si eu sa fac , eu cred ca asta e problema mea ca embrioni foarte buni am avut de fiecare data. Daca afli detalii sa imi zici si mie te rog.

Cookie , Birmanutza mai aveti putin [il]  [il]  [il]

Abebe imi  lipsesti!

Va pup pe toate fara exceptie! [flo2]



#360
miaw

miaw

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 10:54

Am primit eu raspuns de la welborn ref la testul era. De fapt este un formular unde sunt explicate si avantajele. Nu stiu cum sa il atasez aici sa il vedeti si voi. Se face ca regula in z 21 ,este ca o biopsie mai putin invaziva.
In a cata zi se dace transferul in caz de Fet?



Etichetat si cu fiv, turcia, istanbul, acibadem

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -