Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


517 raspunsuri la acest subiect

#41
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 09:13

Buna dimineata!

Ella eu mai sunt...pe 7 mai trebuie sa aduc testul pozitiv [flo2]

Azi a plecat si mami mea. MAi vine la vara, toata luna august.

Va doresc o zi minunata! [:)]



#42
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 09:18

Buna dimineata!

Ella eu mai sunt...pe 7 mai trebuie sa aduc testul pozitiv [flo2]

Azi a plecat si mami mea. MAi vine la vara, toata luna august.

Va doresc o zi minunata! [:)]

Mony nu stiu de ce dar pe tine nici nu te-am mai luat in calcul. Cred ca in capul meu erai deja la gravidutze.

Doina sigur luna viitoare e cu mai mult noroc. Pupici.



#43
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 10:05

buna fetelor! ella ia "reteta "de slabit de la Mon; ea  a slabit aproape 9 kg; bravo Mon; si eu ar trbui sa mai dau jos vreo 3-4 kg; ma bazez ca se incalzeste vremea si reusesc mai usor; fac mai multa miscare;  [:)] ;

corina eu imi mentin impresia despre tine; de asta ti-am zis ca nu v-ar strica o perioada de detasare de investigatii si tot felul de analize; ai incredere in corpul tau si ai sa vezi ca se schimba situatia; eu cred ca femeile care au mai multi copii si care raman insarcinate f usor nu au teama asta pe care o avem noi; ele nu il fol. pe "daca "in aceasta situatie; sunt sigure ca sunt f fertile, ca duc sarcina usor si asa se si intampla; mintea ghideaza corpul, asta e clar; eu mereu am fost uimita cand auzeam femei care spuneau"eu raman insarcianta doar daca isi scutura sotul izmenele" [:-)))] ; si eu in mintea mea ma gandeam ca sunt o gramada de impedimente in a ramane insarcinata si cum de sunt ele asa sigure pe ele; acum am ajuns la concluzia ca asta e gandirea sanatoasa si castigatoare; 

Mon si eu ma gandesc la tine ca la o gravidutza , ca si ella sa stii; bine ca eu si la ella ma gandesc tot ca la o gravidutza deja; asa simt, nu stiu de ce; [:)]

doina oricume  bine sa ajungi la medic, chiar daca vine pana vineri; sa mergi in ziua 3 sa faci niste analize hormonale si apoi o ecografie; poate nu ar strica si o alta parere a altui medic; ca totusi intarzierile astea asa mari nu sunt ok la varsta ta; 



#44
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 10:14

Mony nu stiu de ce dar pe tine nici nu te-am mai luat in calcul. Cred ca in capul meu erai deja la gravidutze.

 

Ce bine suna. Pup

 

doina oricume  bine sa ajungi la medic, chiar daca vine pana vineri; sa mergi in ziua 3 sa faci niste analize hormonale si apoi o ecografie; poate nu ar strica si o alta parere a altui medic; ca totusi intarzierile astea asa mari nu sunt ok la varsta ta; 

Subscriu



#45
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 10:23

salutare!

 

nu am mai reusit deloc sa ajung la voi, cu toate ca mi-a fost dor de toate.

deabia am reusit sa citesc din urma, sa nu pierd ceva important [:)]

 

doina, imi pare rau ca nu a fost luna norocoasa pentru tine. [flo2]

 

elena, eu revin si zic ca e o fetita. [floare3]

 

ella, imi pare rau ca nu ai avut timp de plimbare la Amsterdam. eu in ultima calatorie in interes de serviciu m-am plimbat doar noaptea ...dar nu am vrut sa ma intorc suparata asa ca ziua munceam si de la 6 ma plimbam. m-am intors rupta de somn si oboseala dar a meritat.

 

lavinia, te asteptam mai des. sper sa ti se lungeasca faza [:D]

 

gazela, mony, speranta noastra e la voi [batetoba] asteptam vestile bune!!!

 

corina, esti frumoasa foc [pup]



#46
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 10:43

Sa vedeti voi ce titlu luuuung o sa avem la casuta noastra. Vin berzeleeeeeeee [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1]



#47
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 10:57

 Un sfat primit de la Tutunaru (poate il stii sau poate nu). Este bine ca spermograma sa fie facuta la 3 zile de abstinenta. Dupa cele 3 zile, "voinicii" incep sa moara intr-un ritm destul de alert. 

ia uitati ce ma gasit  pe net; al meu cand a facut a facut in a 5 a zi; 

fetelor de Floren mai stiti ceva? ca nu a mai scris de ceva timp; sper ca este bine; 

la fel nici Teardrops nu a mai scris, dar ea a mai avut perioada in care nu a mai scris deloc;parca zicea ca incepe FIV-ul;

imi pare rau ca bubuali nu a mai scris deloc; sper ca ea si bebe sunt bine sanatosi/sanatoase(ma gandesc ca a nascut )



#48
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 11:01

si din capitolul absente - catalutza. unde esti? ce faci?



#49
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 11:07

 Un sfat primit de la Tutunaru (poate il stii sau poate nu). Este bine ca spermograma sa fie facuta la 3 zile de abstinenta. Dupa cele 3 zile, "voinicii" incep sa moara intr-un ritm destul de alert. 

fetelor de Floren mai stiti ceva? ca nu a mai scris de ceva timp; sper ca este bine;

Sotul meu a facut spermograma dupa 3 zile de abstinenta - intr-a  4 -a deja dadea proba la ora 13. A fost foarte bine.

Legat de Floren, cred ca este bine, pentru ca mi-a dat mesaj pentru acatist. O pupam.

Teardrops merge chiar la medicul la care am mers si eu la Sibiu si sper din tot sufletul sa-i poarte noroc si ei. Doamne ajuta.



#50
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 29 aprilie 2014 - 11:24

Multumesc fetelor pentru complimente. Ma faceti sa rosesc.

Ella orice femeie gravida e frumoasa asa ca nu conteaza daca e mai grasuta sau mai slabuta. Eu de la tratamentul hormonal facut inainte de inseminare si de la medrol m-am ingrasat 2 kg si eram foarte umflata la fata. Acum am reusit sa le dau jos.

Am reusit astazi de dimineata sa-mi fac grupa sangvina si Rh pe care, spre rusinea mea, nu le facusem. Am trecut direct la analizele mai"grele" si am uitat de astea banale dar care pot influenta o sarcina.

Doina capul sus ca vin si rusii. Si eu la fel iti recomand niste analize hormonale ca nu e normal sa te intarzie atat si dupa ce ai luat duphaston.

Mony pe 7 ai termen sa ne arati II. Pregateste-te.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -