Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de octombrie 2014) - Cap. 3

mamici gravidute octombrie 2014 sarcina bobocei

209 raspunsuri la acest subiect

#21
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 17:26

4 fetite si 3 baieteeei [:)] 

 

Felicitari Lorici [flo2]



#22
gianina1983

gianina1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 18:10

No intrun final imi aparu si mie unda sa scriu mes sa pot posta.Ms pt mesaj Anda.Intradevar am mai scris pe sait nus chiar noua dar de cand cu forma noua a saitului is pierduta pe traseu.

Hristos a Inviat si de la noi.Felicitari tuturor burticutelor noi si mai putin noi,multa sanatate si putere celor cu problemute si sa dea domnu sa ajungem cu bine la final.

Despre noi nui mult de zis decat ca am vreo 15 sapta cu aproximatie,eco de la 12  sapta a fost ok si bebe e sanatos,am avut ceva sangerari dar slava domnului au trecut si cica sau tras de la placenta prea joasa.Nu ma simpt ff excelent darasta e,in permanenta is obosita si cu o somnolenta crunta ba mai nou am inceput sa am greturi tot mai mari si stari de voma groaznice.

Dar asta e situatia usor usor trec ele toate imp e sa fie bebe sanatos.

Cineva zicea ca e posibil sa avem prieteni comuni(mii de scuze ca nu am retinut numele respectivei mamici)...da intradevar fam.GAVRILA ne sunt prieteni vechi si dragi si cu ocazia asta daca va intalniti cu ei le transmitem multe multe salutari si multi pupici din lumea lui Mos Gerila...

Desi stau prost cu timpul sper sa reusesc sa intru mai des sa va citesc si sa stam la povestioare ,,pupici tuturor si aveti grija de voi si de burtici [flo2] [flo2] [flo2] .

Si inca o intrebare cum fac sa intru direct pe capitolu in curs fara sa merc din urma din capitol in capitol? [batcap] [batcap] [batcap]



#23
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 18:15

gianina, ma bucur ca ai reusit, sarcina usoara!! [:)]

 

Sus in dreapta (sub titlu Mamici de Octombrie) este o casuta unde scrie Urmareste acest subiect, da click acolo si cand se va posta ceva nou vei fi instiintata si trimisa direct aici



#24
gianina1983

gianina1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 18:23

Am dat si clik astept sa si functioneze multi pupicei burticutelor



#25
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 18:25

Vei primi si pe mail mesaj [:)]



#26
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 18:28

Buna seara burtici! 

 

Felicitari fetelor pt fetite si baietei! Vad ca fetitele se tin tari pe pozitie si conduc scorul :). Marti o sa merg si eu la eco sa ne confirme prima constatare si pentru ca ieri a ajuns si tati in sfarsit acasa il va vedea si el prima data pe printisorul lui.

 

Ma bucur ca incepeti sa va simtiti mai bine si sa scapati de greturi, eu ma tin tare pe pozitii si ma chinui in continuare cu ele. Ma bucur totusi ca am inceput sa mananc si pt ca mananc destul de des mai nou porecla mea e termituta :)) nu stiu cum se face ca de fiecare data cand ma suna tati eu mancam.. 

 

Nu va pot spune in cuvinte cat de fericita sunt ca in sfarsit a venit acasa si ne putem bucura impreuna de bebe. Ieri nu se mai oprea din pupat burtica, o studia din toate unghiurile, o pipaia..nu ii venea sa creada ce mare s-a facut de cand nu ne-am vazut. Duminica mai trece un an peste mine si o sa avem o petrecere in gradina..sper sa ma simt bine si sa nu am vreo surpriza ca de paste cand am stat in pat toata prima zi de cat de rau mi-a fost. 

 

Pupici pe burtici! :)



#27
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 18:32

mytzy, La Multi Ani [flo2] pentru duminica (eu iti spun de pe acum ca uneori sunt cam uituca), ma bucur ca te simti bine is te bucuri de bebe alaturi de tatic. Sa fiti fericiti!



#28
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 25 aprilie 2014 - 19:00

Multumesc mult Anda! Sper sa avem vreme frumoasa si sa ne bucuram alaturi de prieteni ca ii vom anunta ca asteptam un printisor. Cu ocazia asta sper sa le mai iau gandul de la imbatranitul meu si sa o lase mai usor cu glumele :)) 

 

Un weekend excelent va doresc! :*



#29
gianina1983

gianina1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 26 aprilie 2014 - 15:44

Ziua buna burticute.Eu is rupta de obseala si inca nu am terminat de facut mancare plus ca tre sa ma apuc si de calcat..off off ,mai maiiii.Voi ce faceti? cum va simtiti astazi?pe unde petreceti weekendul? [aerob]

Multi pupici din departari si spor in toate [pup] [pup] [pup]



#30
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 aprilie 2014 - 18:04

eu de abia m-am pus jos...sunt toropita de oboseala, maine e zi de relaxare, NU fac NIMIC, de preferinta toata ziua in pijamale [:I] iar Luni cred ca merg la eco +Triplu Test

Va pup si sa aveti un weekend linistit [flor]





Etichetat si cu mamici, gravidute, octombrie, 2014, sarcina, bobocei

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -