Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV TURCIA 30

fiv turcia acibadem tayfun

370 raspunsuri la acest subiect

#61
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 10:02

Buna fetelor

Vis sa va ajute sf. Gheorghe si maine sa ai un beta grasan

Ancutza eu i-am trimis mesaj semrei si danielei in care am scris pt dr. T istoricul meu medical. Am primit raspuns de la daniela care mi-a spus sa-mi fac o programare la semra pentru ca domnul dr vrea sa ma vada dupa ce se termina menstruatia. Nebunie!!!

Dar la cat de greu raspunde semra, nu stiu exact cum o sa procedez. Parca bbcris luase legatura cu cineva de la acibadem din romania, nu mai stiu exact....

Bebel la mine ciclosul si-a facut aparitia mai devreme cu o zi:-(((
Inainte de fivuri aveam menstruatia fix la 28 de zile, dupa vine la 27, acum vad ca a venit la 26...

#62
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 10:23

fete [hia]

 

vis [flo2]  tin pumnii pt beta grasa!

 

mult succes tutror! [flo2]



#63
VisFrumos

VisFrumos

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 10:24

Dellya - tine legatura cu Semra. Cu cat se va apropia data in care va tb sa ajungi la ei, cu atat ea iti va raspunde mai repede. Ai incredere!

 

Vreau_bebel - si eu experiemntez de ceva vreme intarzieri majore ale CM. Citisesm ca aceste intarzieri ar fi dovada unei rezerve ovariene proaste. 

Dr Tayfun mi-s zis la ultima intalnire ca daca voi esua, pt ca am un AMH f prost imi poate recomanda un tratament de 3 luni de zile, care ar imbunatati rezerva ovariana. Tie ti-a zis despre acest tratament?

 

 

Daca te gandesti ca te dezavantajeaza din punct de vederea al planurilor pt un nou Fiv, sa stii ca cei de la Isik Sacan Apartments au fost f maleabili.

 

Daca pe de alta parte, te gandesti la monitorizarea ovulatiei, am inteles testele de ovulatie Clear Blue sunt f bune. 



#64
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 10:38

Nu mi-a zis de niciun tratament, insa tind sa cred ca este vorba de Dhea.

Imi fac griji pt ca nu stiu care-i cauza intarzierii, despre urmatorul fiv oricum nu stiu nici cand, nici unde si nici daca... Am din ce in ce mai multe si mai dese perioade de deznadejde si de oboseala si de gandul ca ar trebui sa ne oprim, sa ne obisnuim cu ideea ca asta e voia lui Dumnezeu in ceea ce ne priveste si parca sa zic ca incep sa si inteleg de ce...



#65
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 11:34

Vis iti tinem pumnii stransi sa vina beta mareee! pe cat de mare e asteptarea pe atat de mare sa fie surpriza!
Va spuneam de un cuplu care in z 10, de la ET a about beta 30, apoi i-a crescut pe la 80...Sper sa le fie bine !

Bebel,pana acum aveai cm regulat?Ai ajuns la Dr.I in Sibiu?Merita sa mergi la o consultatie,e dragut si poti vorbi cu el si despre intarzierea cm.Iti inteleg frustrarea si lipsa de elan, dar ingaduie-ti ceva timp pentru tine,si nu dispera!
Si eu ma aflu in situatia in care nu stiu incotro sa o apuc...ovocite mai am, dar varsta ma taxeaza si atunci sunt intr-o dilema daca sa mai incerc sau nu cu ovo proprii..
DHEA poti sa iei, Dr.Bajenaru endocrinolog mi-a spus ca e f.bun si chiar ma intreba de unde sa-l procure si sa-l recomande.

#66
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 11:41

Ancutz, scrie-i Semrei si Danielei pastreaza legatura cu ele.Daniela se intalneste cu dr.aproape in fiecare zi.Eu as merge si la o consultatie preliminara,lucru pe care regret ca nu l-am facut...
Dellya, tu pe unde te-ai fivuit si care ar fi problema...Cred ca e bine sa mergi la consult inainte de a incepe fiv-ul....Iti trebuie o zi dus-intors..

#67
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 11:47

Pup toate fetele si va trimit toate gandurile bune!

#68
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 11:52

Isa ma bucur ca ai iesit la plimbare...sper sa fi trecut greul....Cu neuronu' nu-i problem,e gravidit dar e simpatic!
Camrynna asteptam vestile minunate! Sa ai embrioni biruitori!

#69
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 12:00

ABebe, nu am fost nici la I nici la altcineva. Am o stare buna in general numai cand vine vorba de fiv, analize etc ma apuca lenea, delasarea...

Dhea la mn "la prima vedere" a fost ff eficient, aproape s au dublat nr foliculilor si ovocitelor insa e posibil ca tot el sa fi fost de vina si pt esecul total de fertilizare.

Stiu ca e recomandat femeilor cu fsh mare, amh mic sau celor cu sindromul ovarelor micropolichistice, iar eu am luat aiurea, nu ma incadrez in niciuna din categorii.

Camryna asteptam vesti bune!!!



#70
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 12:04

Referitor la CM , ca uitasem, e destul de regulat, la 30-32 de zile sau fix 11 zile de la ovulatie (pe care se intampla s-o notez gresit cateodata). Nu fac monitorizari doar dupa semnele pe care le da organismul coroborate (intepaturi, glera gelatinoasa, temperatura bazala).





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -