Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghetar: Taclale de Pinguini


511 raspunsuri la acest subiect

#331
oana_MVT

oana_MVT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.426 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:04

Mickyyy sa luati o decizie inteleapta in ce priveste samburelul din burtica.

 

Aschiutza voi ascudeti oua de plastic cu jucarii sau bomboane?

 

Buflea ce rezultat ai de la radiografie?

 

Marcia pizza cu ton nu am facut niciodata.  Pui bucatile de ton pe aluat sau il amesteci cu ceva inainte?

 

Yagmur, I feel for you too.  Tie iti trebui cate o pauza de Turbo din cand in cand.  Nu ai prieteni sa pe cineva care sa ti-l ia macar juma de zi in weekend?

 

Simonna bine ai venit.

 

Mamy13, m-am cam racit cand am citit incidental cu bisturiul.  Multumim pentru urare.

 

Karula sa iti fie de bine cozonacul.  Si eu visez la cozonacul facut in cuptorul de lut.   Bunica mea nu a avut niciodata termometru dar stia exact cand e momentul sa puna cozonacii in cuptor si cat sa ii tina.  Coptul cozonacului era o stiinta exacta pentru femeile din sat.  Stiau exact cati cozonaci pot face intr-o zi si se imparteau pe zile sa faca toata lumea. 

 

Strumphi sper ca ti-a trecut durerea de cap.  Nu stiu cum rezisti cu dureri atatea zile. 



#332
katy

katy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:25

O incurajare pentru Aqai, la middle school e muuuuuuuuult mai bine.  Cel putin pentru Tudor al meu, sper ca va fi si pentru al tau.  Cand calca pe bec curate mese sau sta la izolare in timpul mesei de pranz.  Nu-i convine deloc.  Eu iau cunostinta de fapta, semnez biletelul si ridic din umeri.

   Oana e muuult mai bine si pentru ca se maturizeaza si se controleaza mai usor , iar daca fac boacane din impuls macar isi dau seama ca au calcat pe bec, un fel de frica de "Stan Patitu". Aici e diferenta intre cei doar impulsivi si cei cu probleme de comportament. Plus ca la middle school esti popular si daca nu esti clown ul scolii si asta ii ajuta mult sa se abtina de la pocinoage. Asa ca Aqai o sa fie mai bine, putintica rabdare doar:) Oana esti o mama model:), ca semnezi cu asa sarg toate fituicile ( zambet)



#333
oana_MVT

oana_MVT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.426 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:30

De ce, tu nu le-ai semna?

Asa nu imi ridic pe nimeni in cap. De fapt el ma roaga sa le semnez ca altfel il convoaca la principal, pe el prima data si apoi pe noi.

 

Ai dreptate cu maturizarea dar asta vine la schimb cu hormonii care isi fac de cap si aia e alta mancare de peste.



#334
oana_MVT

oana_MVT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.426 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:35

Eu am hotarat sa ma puturosesc de Pastele asta.  Adica am taiat mult de pe lista cu mancaruri.  Voi face numai salata de vinete (pe care le coace barbatul), cozonac, pasca si oua rosii.  O sa ma duc frumusel la magazin sa  umplu congelatorul cu peste, pui si carnaciori pentru gratar plus salate. 

 

Asa ca sambata dimineata in loc sa trudesc in bucatarie ma duc cu copiii la un egg hunt pe un deal, de fapt e un teatru in aer liber.  Ei vor zburda si eu ma voi conversa cu celelalte mamici.  Ce ziceti?  Nevasta si mama model, nu-i asa?



#335
Daiopri

Daiopri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.796 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:39

Iote cine e pe aici [:)] [flo2] De parca nu imi ajungeau cate doamne scriau frumos cu punct si de la capat pentru fiecare cate o vorba, tzup si Simonna cu mesaje super duper [il]

Bun venit mami de Atomix [flo2] Si asteptam povesti si despre el si despre frumoasa mica. Sanatate multa [flo2]



#336
Daiopri

Daiopri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.796 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:41

Buflea, tre sa scriu separat, am citit cu gura cascata mesajul tau cu masina. Nu poti trimite sotul la noi aici ca ar trebui sa luam o casa si una chiar doua masini [pk]

Se confirma inca o data vorba aia ca la voi la nimenea si asta in sensul bun al cuvantului.

Pai noi am luat masina acu tz ani si inca ma intreb cum am considerat ca e afacere buna [batcap] Ne-a zapacit nenea de acolo de cap iti spun eu. Inca am remuscari. Si ia auzi si la tine ce simplu si frumos si cherry este [alcool] Crap de invidie [il]

Cum e Alex, cum mai e pe acasa?


Editat de Daiopri, 16 aprilie 2014 - 00:42 .


#337
Daiopri

Daiopri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.796 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:46

Oana, si eu anul asta sunt in plop si ma simt bine [:)] Pt prima data parca mi-au zburat pasarelile din cap (asta pana la sfarsit de saptamana cand cine stie cum bate vantul [fri] ). Dar momentan sunt la pace cu faptul ca nu am facut curatenie generala [il] si nici nu cred ca mai am cand. Mancarea, tot asa la limita ca nu mai poci si m-au aglomerat astia pe la munci de parca nu stiau ca trebuie sa ma gandesc bine ce pasi am de facut [soricel]

Cu copii, nu e simplu niciodata nu stiu cum si de ce nu e cum imi imaginam ca o sa am jucarii [soricel] [bib]

Vacante frumoase la toata lumea care pe unde merge. [flo2]

Sanatate maxima si zic de pe acum, ca nu stiu daca apuc pana joi sa mai scriu un Paste fericit si linistit cu papa buna si oameni calmi in jur [flo2]



#338
oana_MVT

oana_MVT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.426 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:51

Buflea ce n-as da sa fie si barbatul meu ca al tau macar in anumite situatii.  Al meu nu lua masina noua nici daca i-o dadeau aia gratis  [smulgpar]  [smulgpar]   El pana nu analizeaza situatia pe toate partile nu face pasul [smulgpar]

V-am zis ca i-au trebuit 2 luni sa isi ia ghete. [batcap]



#339
Daiopri

Daiopri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.796 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:52

Ah, am uitat, Mickyyy, eu am ceva pauza intre ai mei. Mi-a venit mult mult mai greu la al doilea. In primele saptamani am plecat la magazin si in parcare acolo mi-am dat seama ca nu am luat nimic pentru cel mic. Am uitat de geanta cu schimburi si alte nebuneli [il] Am mers ca gandul pe acolo si apoi repede acasa. Nici acum nu imi este indemana ca trebuie sa trec de pe un nivel pe altul si nu reusesc sa fac treaba prea buna cu nici unul [fri] Si nici varsta nu ma ajuta prea grozav in ceea ce priveste rabdarea si alte fineturi din astea.

Nu e usor si cumva nu m-am putut "bucura" de faptul ca motanul era mai mare de acuma. Tu avand fete poate ai avea totusi ceva ajutor?

Dar, astea poate ar fi fost de luat in considerare inainte de intamplare. Numai nu te grabi cu concluzii si doar voi stiti cel mai bine [flo2] Intelepciune va doresc [flo2]



#340
Daiopri

Daiopri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.796 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 00:53

Buflea ce n-as da sa fie si barbatul meu ca al tau macar in anumite situatii.  Al meu nu lua masina noua nici daca i-o dadeau aia gratis  [smulgpar]  [smulgpar]   El pana nu analizeaza situatia pe toate partile nu face pasul [smulgpar]

V-am zis ca i-au trebuit 2 luni sa isi ia ghete. [batcap]

Haha, Oana asa si la noi. Mai frumos e ca nici eu nu prea ma arunc asa (ca sa nu zic ca ma gandesc pana ma razgandesc) mai ales la chestii importante. Si zau ca de multe ori invidiez pe cei ce pot [flo2]




Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Sunt cursurile de puericultură importante?

    Ana1298
    - Ieri, 20:51

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Ieri, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Ieri, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - apr 30 2024 21:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -