Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A dormita la caldura sau a lua taurul de coarne?


307 raspunsuri la acest subiect

#141
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 17:38

Eu as intreba de exemplu ce inseamna la ea o zi obisnuita ...cum decurge?Ce ii provoaca plictiseala?....



#142
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 17:46

Asa si  ce ai sugera?Femeia saraca vrea sugestii de comportament,asa ca ai putea sa fii mai explicit.De amanti nu cred ca are nevoie,desi poate n-ar strica macar o noapte cu altcineva...sa faca comparatie,macar....

Eram sigur ca tu te vei gandi la amant. [:-)))]  Era doar o chestiune de timp pana vei scrie ce ai scris.



#143
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 17:55

Normal,acu` inteapa-ma.Eu incerc sa pricep doar cum odata ce a trecut peste un hop.....de ce acum ca supa e deja reincalzita,repet...de ce acum nu-i mai place.Eu chiar vreau sa stiu cum decurge o zi buna din viata lor si cum decurge o zi proasta l ei in familie.

 

Poate da iama in magazine si pipereaza cu vreo cateva perechi de pantofi ,cateva genti si niste haine,poate se duce la un spectacol,poate pleaca intr-o minivacanta de doua zile...poate se apuca de un curs de autoaparare...ajuta la echilibrare....


Editat de eumada, 15 aprilie 2014 - 18:02 .


#144
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 18:05

Poate  [:)]



#145
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 06:26

Asa si  ce ai sugera?Femeia saraca vrea sugestii de comportament,asa ca ai putea sa fii mai explicit.De amanti nu cred ca are nevoie,desi poate n-ar strica macar o noapte cu altcineva...sa faca comparatie,macar....

 

 

 

ideea asta imi place cel mai mult.

 

 

Mi-a spus si mie mai demult antrenoarea de baschet, ca ar trebuie sa ma despart de prietenul meu, sa fim cu alte pers. ca sa vad si eu cum e, si apoi daca ne iubim cu adevarat o sa ne impacam...

Pai daca eu imi iubesc partenerul, cu ce ma ajuta sa stiu ca POpescu imi ofera 10 orgasme multiple pe ora? daca nu vreau o relatie cu Popescu? doar pt clasament?



#146
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 11:41

Ofibine, cred ca gandim oarecum la fel :) (eu nu stiu sa pun benzina, am permis si nu conduc - o problema pe care trebuie s-o rezolv eu - in schimb stiu unde se platesc impozitele, nud e alta dar eu platesc tot in casa - de la hartia igienica pana la impozite).

 

Cred ca problema nu e nici de obisnuinta, nici de criza de 40 de ani. Problema e de respect, de incredere si de responsabilitate a unui adult. Daca Doamne-fereste maine intri in spital, se va descurca cu tot - casa, copil ? Sau va pasa copilul "la mama" (gradi, bona, you name it) si-si va vedea de tabieturi, de exemplu sa stea cu castile pe urechi si sa se uite la filme pe laptop ? Te aproba in ceea ce faci / spui / propui macar uneori sau ai parte de desconsiderare totala si de "nu"-uri pe toata linia ? Sunt multe de luat in calcul...

 

Personal, avand fata, nu vreau sa-i ofer un exemplu prost de partener in viata. Daca nu merge, nu e nici o drama in despartire, e doar un esec personal (al meu) in a alege partenerul potrivit. Poate candva in viitor voi gasi un model mai bun pentru ea.

 

Banuiesc ca la tine e mai complicat, dupa 20 de ani de convietuire. Nu stiu sa-ti zic ce-as face, eu n-am rezistat atat ca sa vad ca e vorba de mai mult decat de cateva mofturi ale mele :)


Editat de ch_dana, 16 aprilie 2014 - 11:42 .


#147
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 12:01



Ofibine, cred ca gandim oarecum la fel :) (eu nu stiu sa pun benzina, am permis si nu conduc - o problema pe care trebuie s-o rezolv eu - in schimb stiu unde se platesc impozitele, nud e alta dar eu platesc tot in casa - de la hartia igienica pana la impozite).

 

Asta-mi aminteste cum am schimbat si montat prima mea butelie, pe 26 decembrie 2013 [:-)))] ce victorie, ce feeling [pk] [:D]  Asta dupa ce 7 ani am avut mereu pe cineva sa ma salveze, coleg, prietena, vecina, taica`mio [hot]

Asa ca totul se invata. Mai ales cand deja esti invatata sa te descurci singura.

Nici eu nu militez pentru divort, dar in niciun caz nu insist pentru singuratea in 2.


Editat de szivarvany, 16 aprilie 2014 - 12:02 .


#148
Ofibine

Ofibine

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 15:00

Depinde de fiecare persoana in parte si de contextul vietii ei. 

 

 

Eu as intreba de exemplu ce inseamna la ea o zi obisnuita ...cum decurge?Ce ii provoaca plictiseala?....

 

Normal,acu` inteapa-ma.Eu incerc sa pricep doar cum odata ce a trecut peste un hop.....de ce acum ca supa e deja reincalzita,repet...de ce acum nu-i mai place.Eu chiar vreau sa stiu cum decurge o zi buna din viata lor si cum decurge o zi proasta l ei in familie.

 

Poate da iama in magazine si pipereaza cu vreo cateva perechi de pantofi ,cateva genti si niste haine,poate se duce la un spectacol,poate pleaca intr-o minivacanta de doua zile...poate se apuca de un curs de autoaparare...ajuta la echilibrare....

 

Sa pun niste piper, da, asta functioneaza insa atunci cand as fi / am fi plictisiti. Doar ca nu sunt plictisita ci dimpotriva am prea multe de facut [:)]. Nu duc lipsa de activitati, nu imi rod unghiile in casa, insa uite, mi-ar placea sa gasesc intr-o zi reparata clanta de la wc care sta nemontata de vreo 6-7 luni. Daca aduc un mecanic, e scump, daca astept sa o faca el, astept... Asta ar fi o zi buna in familia noastra, altfel ar fi o zi obisnuita.

 

Asa si  ce ai sugera?Femeia saraca vrea sugestii de comportament,asa ca ai putea sa fii mai explicit.De amanti nu cred ca are nevoie,desi poate n-ar strica macar o noapte cu altcineva...sa faca comparatie,macar....

Eeee, uite, asa da, dom'le  [:-)))] Daca nu il fac pe el mai activ, macar aflu si eu ceva nou. Am retinut [pk]

 

Ofibine, cred ca gandim oarecum la fel :) (eu nu stiu sa pun benzina, am permis si nu conduc - o problema pe care trebuie s-o rezolv eu - in schimb stiu unde se platesc impozitele, nud e alta dar eu platesc tot in casa - de la hartia igienica pana la impozite).

 

Cred ca problema nu e nici de obisnuinta, nici de criza de 40 de ani. Problema e de respect, de incredere si de responsabilitate a unui adult. Daca Doamne-fereste maine intri in spital, se va descurca cu tot - casa, copil ? Sau va pasa copilul "la mama" (gradi, bona, you name it) si-si va vedea de tabieturi, de exemplu sa stea cu castile pe urechi si sa se uite la filme pe laptop ? Te aproba in ceea ce faci / spui / propui macar uneori sau ai parte de desconsiderare totala si de "nu"-uri pe toata linia ? Sunt multe de luat in calcul...

 

Personal, avand fata, nu vreau sa-i ofer un exemplu prost de partener in viata. Daca nu merge, nu e nici o drama in despartire, e doar un esec personal (al meu) in a alege partenerul potrivit. Poate candva in viitor voi gasi un model mai bun pentru ea.

 

Banuiesc ca la tine e mai complicat, dupa 20 de ani de convietuire. Nu stiu sa-ti zic ce-as face, eu n-am rezistat atat ca sa vad ca e vorba de mai mult decat de cateva mofturi ale mele :)

 In caz de Doamne Fereste, cred ca se va descurca cateva zile singur. De aprobat ma aproba in general, nu imi reproseaza decat uneori ca fac numai ca mine. Cred ca multe vin din tineretea lui, ca a stat cu mama pana la 25 de ani, i s-a intins masa, i s-a strans masa, a facut totul de capul lui si acum vin eu si ii cer sa monteze clanta din proprie initiativa...


Editat de Ofibine, 16 aprilie 2014 - 15:10 .


#149
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 15:09

. Cred ca multe vin din tineretea lui, ca a stat cu mama pana la 25 de ani, i s-a intins masa, i s-a strans masa, a facut totul de capul lui si acum vin eu si ii cer sa monteze clanta din proprie initiativa...

 

Aha... noutati. Clar - acolo este sursa. 



#150
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 15:18

Si fostul meu sot a fost baiatul mamei; pana cand ne-am casatorit (la 24 ani amandoi) a stat tot la mama; dupa nu iesea din cuvantul maica-sii; facea doar ce-i zicea ea (chia daca pt mine nu era ok). Eu mi-am dat seama ca nu se va schimba niciodata, asa ca am decis sa divortez; in cazul meu insa a fost simplu, ca nu aveam nici copii, nici avere de impartit [:)]


Editat de Marcia03, 16 aprilie 2014 - 15:21 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -