Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (7)


204 raspunsuri la acest subiect

#201
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 05 aprilie 2014 - 14:57

Burticute, haideti in casuta noua [flo] 



#202
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 05 aprilie 2014 - 15:17

Salutare fetelor,

Eu am adormit pe la 3 si dimineata la 8:30 mi-a dat al meu desteptarea ca vine doamna la curatenie. Da, eu sunt o fericita si protejata vad, in comparatie cu voi albinutelor [biz] , de ceva timp am o doamna care-mi face curat sambata. Eu chiar nu pot sa fac efort, imediat se simte. Si sotul meu este foarte atent cu mine, el duce gunoiul, el face micul dejun si multe multe altele pe care nu le facea inainte. E bine sa te ajute cineva, stie foarte bine ca atunci cand pot, fac, dar acum nu se poate si ma intelege.

Fetelor, pai daca voi va faceti planuri ca o sa nasteti in august, eu ce sa mai zic care am DPN initial 1 sept?! Stiu, si mie la ecografie mi-au zis 27 august, dar eu va sfatuiesc sa nu va faceti planuri. Juniorii/oarele vor iesi cand vor vrea muschiuletii lor si-or sa ne dea cu tifla  [:-)))]  [soricel]

Crisa, suntem vecine daca zici asa (cel putn ft aproape), ca eu stau in Fundeni.  [flo2]

Daniela, nu-i bai, ai timp sa afli, mai e putin pana pe 11.  [flo2]

Lolaria, as zice nu te du la Regina Maria, du-te la Fortis, sau daca vrei fetele chiar au laudat-o bine pe Dr Muntean de la Medlife, si acolo ai alocat 40 min pt morfo. Eu ma gandeam si la Dr Adina Bosneac de la clinica Columna, morfo 4D costa 400 lei si 2D costa 300 lei. O sa sun luni sa intreb detalii si sa ma duc la ea pt o eco abdominala pentru durerea mea din dreapta, deci o testez. Offf ce problema si cu asta  [batcap]

Alina, de unde ai luat camasile de alaptat? Ca astea ne cam trebuie ca vor fi spalate dua fiecare utilizare am eu un feeling  [bib]

Al meu sot a fost la mama de a adus o ciorbita buuuuna de curcan de tara cu multa stevie, dovlecel, morcov si alte bunatati aaa, si bors de casa, il face mamica mea. Eu am pregatit o reteta luata de pe net, putin adaptata de paste (melcisori am folosit) cu conopida la cuptor cu lapte, faina, unt, cascaval. A iesit o nebunie, uitati:

Conopida_gratinata.JPG

Chiar daca e urat afara, cred ca iesim si noi prin vreun mall ceva la o ciocolata calda.

Va pup si week-end placut in continuare  [flor]



#203
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 05 aprilie 2014 - 15:55

Lolaria vorbeste inca de pe acum cu dr tau si spune-i ca vrei sa stai in rezerva neaparat cand nasti sa vezi ce-ti spune el, am inteles ca in functie de dr primesti loc in rezerva si ca pe langa ei trebuie sa vb cu asistenta sefa careia trebuie sa-i dai ceva banuti ca sa-ti asigure o sedere placuta acolo si mai ales un loc, poate nimerim sa nastem in acelasi timp si sa fim colege de rezerva [:)] ))) ar fi ceva ...

Eu la ultima eco am avut ca termen data de 01.09 insa dr mea mi-a spus ca nu ma lasa pana atunci si ca probabil evenimentul va avea loc dp data de 25 aug incolo...acum sa vedem si cum evoluez in continuare .

Crisa , la spit judetean Ilfov va naste una dintre prietenele mele, fix in aceeasi perioada cu mine, stiu ca ea merge acolo la un dr arab parca, dar despre spital nu stiu sa-ti spun nimic,daca aflu ceva revin cu detalii .

Of fetelor, nu reusesc sa ma urnesc sa fac si eu cate ceva prin casa, ma mai misc 10 min , mai stau la orizontala 30 , ma simt asa de bleaga de la vremea asta de afara [batcap]



#204
Lolaria

Lolaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 11:09

buna fetelor,

 

n-am mai dat niciun semn pentru ca m-am plimbat pe la urgente de sambata incoace cu o dutere de burta care nu mai trecea. le-am tot zis ca nu e de natura ginecologica dar nu mi-au facut decat examen gineco. de fiecare data au vazut ca e bine bebe si m-au trimis acasa si pe mine tot ma doare burta. am fost la filantropia duminica si aseara la municipal. eu banuiesc ca e ceva indigestie ca am o durere jos, ca de apendicita. a inceput de sambata seara ca o balonare si apoi a ajuns acolo jos la colon durerea si nici la toatelta n-am fost, nici durerea n-a cedat. nu trece cu no spa ca mi-au facut injectie cu no spa si scobutil si degeaba. si le-am zis aseara alora de la municipal ca bebe e eok, sa ma vada un doctor de medicina interna. dupa 3 ore cand s-au indurat sa ma trimita la interne doctorita de acolo doar s-a uitat pe foaie ca 'a, durere pelvina, asta e de ginecologie' si n-a vrut sa asculte. i-am zis ca am fost deja de 2 ori la ginecologie dar ea o stia p-a ei 'nu, nu, asta e de ginecologie. gravida cu durere pelvina'. nu se gandeste nimeni ca in afara de bebe in burta gravidele, ca restul femeilor, mai au si alte organe???? in fine, am plecat plina de spume de acolo, evident ma doare in continuare. sper sa fie doar o indigestie si sa treaca in curand. azi ar fi deja a treia zi de durere...



#205
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 11:13

Ria, hai la casuta cea noua, iti mut eu mesajul acolo daca nu te superi.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -