Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV Turcia 29

fiv turcia acibadem tayfun

307 raspunsuri la acest subiect

#281
camrynna

camrynna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 12:15

Buna, fete ! Sunt ff.necăjită că nu am producţie f.bună : 5 pe stângu' şi 1 singur pe dreptu' !! Mi-au mărit doza de Puregon de 225 la 300 ! Daca nu creşte producţia, nu cred ca va avea dr.ce sa transfere ! Felicitari,Ploaiedevara! Sa iti trăiasca printesa !! Te pup, Isa !

#282
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 12:21

Ploaie felicitari pt micuta Sofia! Ii uram bun venit pe aceasta lume si ii dorim mult noroc in viatza!

Abebe hai cu vesti bune!

Vis bine ai revenit! Te asteptam si pe tn cu un iepuras sau doi!

Camryna nu fi supa, uite Vis a plecat cu 2 foliculi la drum iar acum are tot atatia bebei la burtica! Doamne ajuta sa ramana cu ea 8,5 luni de acum!

Pupici tuturor!



#283
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 13:28

Vis felicitari pt embrionasi,s a fie lipicioasi ca de fortosi sunt, mititeii. Eu am avut Et de z2 cu 2 embrioani anul trecut, unul de 5 si unul de 6 cel, ambii de grad 1, unul s-a prins si a rezistat pana la 7s ... ceea ce nu are nici o legatura cu mom transferului.

Plasturi Climara am avut la inceputul protocolului, tot asa cate 3 zile bucata. I-am aplicat pe fese, dupa 3 zile il scoteam si puneam unul nou pe partea cealalta. Ai mei erau luati din tara si nu era Forte

birmanuta prednisonul nu ingroasa sangele, dimpotriva. Anticonceptionalele, estrogenii (in faza de stimulare) si progesteronul (in etapa de sustinere) insa da. Eu am verificat la primul FIV si inainate de punctie si dupa ET valorea AntiFXa si la mine mai mare influenta coagulanta a avut-o progesteronul. La FIV-ul din martie am avut si prednison la bord si la recoltari mi se oprea f greu sangerarea.

ploaiedevara  [artif]  [artif]  [artif] sa iti traiasca minunea mica, sa fie sanataoasa si norocoasa !

camrynna bafta mult si nu fii trista din cauza productiei, unul si bun iti trebuie, pe asta trebuie sa te concentrezi ! Eu am avut anul trecut 3 foliculi, am ajuns la 375 Gonal, pe urma a scazut la 75 si am mers asa, la "foc mocnit" pana la final. Unul a ramas in uruma si a fost gol, din ceilalti 2 au iesit 2 embrioni f buni (la 43 ani si AMH de 0.32 !) iar unul s-a si prins ... asa ca ZEN si cu optimism inainte !

pup sultanele



#284
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 14:25

Ploaie de vara felicitari, sa-ti traiasca minunea, sa fie sanatoasa [pk]

 

Camrynna este foarte bine, 6 foliculi, 6 ovocite, 6 copilasi [pk]  daca vrei echipa de fotbal mai faci inca un fiv [:-)))]  glumeam...hai capu' sus, tot ce conteaza este rezultatul pozitiv si nasterea unor copilasi sanatosi [bib]  [bib]

 

Abebe [ruga] 



#285
Isa04

Isa04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 14:48

Ploaie de vara felicitari...sa iti traiasca minunea, sa fie sanatoasa si norocoasa.
Camrynna nu ai de ce sa fi supara, productia este una destul de buna, nu conteaza cantitate cat calitatea lor.
Eu am fost la doctora si se pare ca colesterolul si trigliceridere au bubuit....asa ca trebuie sa merg la cardiolog....nu inteleg de ce....e posibil sa fie de la cate nedicamente am inghitit si pt ca am stat la pat??? Avand in vedere ca la mine nu se mananca cu grasimi sau prajeli???
Va pup pe toate.

#286
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 15:12

Qiao, multumesc de precizari, pup.
Camrynna, capul sus! Vis este un exemplu foarte bun, 2 foliculi, 2 embrioni, speram 2 bebei. Bafta multa in continuare!
Isa, cred ca toate tratamentele au obosit un pic ficatul......mergi si la cardiolog sa ii afli parerea. Pup voinicul si mamica.

#287
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 15:12

Fetelor am primit raspuns de la Daniela, dr. T vrea sa ma vada inainte de fiv. mi-a zis sa ma duc cand se termina menstruatia [fri]  off...alte planuri, alti banuti...se pare ca I-am dat de gandit cu istoricul meu [ups]



#288
camrynna

camrynna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 16:27

Multumesc pt.incurajari, Isa : totul va fi ok , sa speram ca nu are cardiologul ce sa gaseasca anormal si e doar o faza trecatoare ! Delya , merita fiecare banuţ ! E cineva prin Istanbul la FIV acum sau cineva care urmeaza sa ajunga ? Va pup pe toate !

#289
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 17:30

Ploaiedevara, sa fiti sanatosi, fericiti si mereu impreuna! [flo2]



#290
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 14 aprilie 2014 - 18:17

Buna dragi sultane,
PloaieDeVara, ma bucur ca esti mamica si ca ai o fetitza ! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca tot atatea bucurii cati stropi in ploaie !

Nu va dau vesti bune....bhcg negativ....vom continua !
Va multumesc tuturor pentru sustinere,incurajari si sfaturi !

Camrynna,succes si ai incredere!

Vis sper din tot sufletul sa reusesti cu cei 2 puiutzi si sa intorci roata norocului!

Va pup pe toate,mamici,burtici si luptatoare pentru a deveni mamici!



Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -