Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Complexul Mercur-Minerva (Mamaia)


9 raspunsuri la acest subiect

#1
Vichi

Vichi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 19 iulie 2005 - 11:08

A stat cineva vreodata aici in concediu? E ok? Merita un sejur? Multumesc anticipat pt. raspunsuri.

Cu drag,


#2
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 19 iulie 2005 - 12:23

Noi am stat acum 3 si 4 ani. E un hotel clasic de 2 stele, nimic deosebit, mai bun sau mai rau decat clasicele hoteluri de 2* nerenovate de pe litoralul romanesc. Atat doar ca are TV si frigider (pt asta ne-am luptat ceva acum 4 ani, ca erau niste racitoare vechi). Restaurantul e in aer liber, asta era bine pt copii, dar e gen autoservire. Daca mai vrei detalii, intreaba-ma. Parerea mea e ca daca costa putin si e problema de bani, merge...altfel... orientati-va catre ceva mai bun...



Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 3 luni) si Ramona (3 ani si 2 luni)

poze_cu_fetele_mele

#3
libictei

libictei
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 19 iulie 2005 - 13:46

Eu am stat anul trecut, nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte, o camera mica cu mobilier jalnic, geamul nu se inchidea bine deci " savuram" tot spectacolul estival al Hotelului Scandinavia pana la 3-4 dimineata ( loredana, adi minune, vali vijelie, amantul iulianei marciuc, blondy, etc )si eram cu copil de 1 an si 10 luni; variantele erau: parter fara balcon dar cu frigider sau etaj , balcon si lada frigorifica jalnica ... igrasie in exterior si multe insecte strivite de anteriorii nostrii cazati pe pereti si ... ce era frumos era plaja privata, amenajata si curata ( nu stiu daca mai exista ), apropos parcare nu exista, daca parchezi undeva nici ca mai iesi de acolo decat daca vanezi omul care te blocheaza ...
Anul acesta am fost la Club Vox Amiral / Vox Maris in Costinesti, nu se compara, liniste, curat, aer conditionat, etc.

#4
LuminitaB

LuminitaB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 19 iulie 2005 - 14:10

Si noi am stat acum 3 ani. Daca te hotarasti sa mergi sa ajungi devreme la cazare si sa tii neaparat sa-ti dea camera la etaj, nu la parter. La parter nu e balcon si nu poti lasa geamul deschis cind pleci. Nu e cine stie ce, dar merge. Eu nu m-as mai duce a doua oara. Prefer Vama Veche.



LuminitaB

mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.


pozele noastre

#5
ipearina

ipearina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 29 iulie 2005 - 22:56

Chiar acum doua zile m-am intors de la mare, cazare la acest complex. Cand am vazut hotelul Mercur - mai exact grajdul Mercur - am avut un soc,imi vanea sa plang, nu-mi venea sa cred ca am luat bilet in acest loc [bang]. In oferta celor de la agentie era prezentat foarte tentant: piscina (n-am avut curajul sa intru, ma gandeam ca plec cu cine stie ce ciuperca), teren de volei (un fileu amarat asezat pe iarba), teren de baschet (invizibil!), televizor (un rahat), frigider (lada veche, mica si care se dezgheta mereu). Camera dezgustatoare, mobilierul mirosea a lemn ranced, era pictat manual si oribil. In fiecare seara trebuia sa omoram ganganiile care intrau in camera, geamul abia se inchidea, praful gramada,curatenie superficial. A fost groaznic, imi venea sa dorm afara, cred ca era mai putin deprimant decat in camera.
Mancare putina si scumpa(de exemplu, o lingura de piure intinsa bine in farfurie ca sa dea iluzia de mai mult si o bucatica de friptura 130 000lei).
Sezlongul costa 100 000lei/zi (la un hotel de trei stele situat in apropiere sezlongul costa 70 000lei/zi).
A doua oara nu mai calc nici gratis!

#6
flavia maria

flavia maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 30 iulie 2008 - 21:40

Buna!
M-ar interesa dac a fost cineva recent la acest complex??? S-au mai schimbat conditiile? Noi ne-am luat bilet din 22 august si mergem cu doi copii mici....sper sa nu fie un esec total concediul acesta...nu am fost de 6 ani in concediu si as regreta tare mult daca nu ne-am simti bine...si in plus mai sunt si doi copii mici si nu pot sa ii duc in orice conditii. Va roog informatii!!!
Multumesc!

mamica a 2 prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)


#7
alexuta2005

alexuta2005

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 245 mesaje

Postat 30 iulie 2008 - 23:16

Am fost noi anul trecut si acum 2 ani aici.In fiecare an au modernizat cate un pic complexul(acum 2 ani nu avea AC, anul trecut avea)Ei au incercat un soi de all inclusive,adica toate mesele bufet suedez, intrare la piscina si sesonguri gratuite.
Noua ne-a placut, era curat, mancarea buna numai ca mobila era veche, avea un miros specific.
E un club cumparat de francezi, unul din hoteluri era plin de francezi.
Am scris si aici despre hotel: http://forum.desprec...077&whichpage=2

Casiana si Alexia

#8
flavia maria

flavia maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 31 iulie 2008 - 01:54

Casiana, multumesc mult pt raspuns...asteptam cu sufletul la gura un raspuns..mie nu=mi trebuie lux , doar sa fie curat ,sa nu die igrasie si sa fie conditii decente pentru copii...Sper sa fie ok , voi scrie dupa ce ne intoarcem
Multumesc [flo]

mamica a 2 prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)


#9
ank999

ank999

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.035 mesaje

Postat 28 iunie 2010 - 12:20

Flavia cum a fost?

Nu ai revenit cu pareri.

A fost cineva recent acolo?

E curat? Mancarea cum e?

Va rog frumos ziceti ceva ca pana vineri ar trebui sa iau biletele.

Multumesc mult[flo][flo][flo]



[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)poze,


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - mai 03 2024 09:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -