Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

HAI SILVIAT! HAI STEFIANA! FELICITARI AIDAIOANA! FELICITARI OANACS! FELICITARI ANAMARIA1229! FELICITARI EMAAIMEE (Mamici de martie 2014)- Cap.70


698 raspunsuri la acest subiect

#671
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 09:01

Alex, cred ca tu, saracuta, ai devenit obsedata de vezica si de infectia urinara [alcool]

Eu cred ca ultimele simptome descrise nu-s de la infectie (nu o mai ai, dupa antibiotic), ci sunt simptome normale la final de sarcina, cand toata lumea se lupta pentru un locsor in burtica ta.



#672
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 09:27

Neata,
Noi ne.am remufat la 8:30 iar in dimineata asta n.am mai papat biberon deloc!!!!!! Daca o tinem asa toata ziua, ar fi prima zi de alaptat cu lm exclusiv!!!! Yyyaaaaaayyyyy!!!!!
Mai nou, fata nu mai scoate gaze cand e in pozitie verticala. Cum o pun jos incepe sa se partzaie.

#673
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 09:47

Bebelusului meu ii sangereaza f putin gingiuta de sus.
Oare din ce cauza? Cred ca eu sunt de vina, poate ca i am facut ceva cand i curat gurita cu gkicerina

#674
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 09:53

Neata!

Wow! Ce xplozie de pitici! Felicitari fetelor! Sa va creasca bebeii mari si cuminti.

Deeaioana, asculta bine aici la baba. Cere epidurala. Tre sa vorbesti cu dr de la inceput sa-i zici ca vrei. Lasa eroismele ca nu-i momentul. Daca ar fi sa mai trec o data prin asta m-as duce inclusiv la furat pt bani de epidurala. Mie mi-e efectiv groaza sa mai dau vreodata ochii cu personalul din sala dw nasteri si mai ales cu doctorul. M-am transformat pur si simplu intr-un animal. Faci epidurala si nasti omeneste, decent. Nu-ti ridica nimeni statuie ca ai nascut fara anestezie. Poate o sa ai bafta de travaliu scurt si dureri moderate. Dar daca nu? Durerile alea de te fac neom apar dupa pragul la care mai poti cere epidurala. Asa ca sfatul meu e asta. Lasa figurile si naste decent. Sunt doi anestezisti. Unul al spitalului, care cere 200 de lei si altul cu care lucreaza silvesan. Sa vb cu el sa stie.

#675
mes_mes

mes_mes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 860 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 10:00

Wow, fetelor! [artif] Bravo pt bebelusi! Sa fiti sanatosi si fericiti!
Se cunoaste ca a fost luna plina :))

Numai a mea nu zice nimicutza, desi dr mi-a tot zis ca oricand se poate, iata, ea nu vrea si pace. Eu o suspectezca vrea in zodia berbec :)

Deci: pentru listuta recapitulativa, Arrya :) (care tre modificata oricum) , cred ca suntem mai multe candidate la inchis odiseea :) Vreau, nu vreau...

Abia astept sa vad poze cu noii ghiocei.

#676
Didinela

Didinela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 921 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 10:11

bravo fetelor, chiar c-a fost noapte plina!! sa va traiasca si sa va recuperati repede!!

 

al meu vad ca deocamdata nu vrea sa iasa.. asa ca ce sa fac, ma bucur de ultimele zile cu burtica :)



#677
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 10:11

Woooow!

Ce noapte! Nu-mi vine sa cred cum ati nascut voi toate asa in tandem :). Cred ca a fost cea mai prolifica zi+noapte!

Si toate ati nascut natural si sper fara chin prea mare! Asteptam detaliile! Nu mai stiu pe cine am felicitat sau nu, asa ca va spun din nou felicitari si multa sanatate la bebei, Anamaria,Oana, Aida si cred ca si Stefiana si SilviaT sunt gata!!! [majoreta]
[majoreta] [majoreta].
Imi dati si mie putere cand va aud cu nasteri naturale!
Am mai ramas cateva, poate nastem si noi toate asa de-odata :)).

Gina, sa stii ca-s obsedata dar nu pentru mine , eu nu simt nimic deosebit dar mai mult pentru asta micu'. Deja am 2 ture consecutiv de antibiotic + contractiile aferente. Sa vad maine, la testarea magica :).

Editat de AlexBzg, 17 martie 2014 - 10:12 .


#678
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 10:17

Alex, alea n-au fost nasteri naturale. Alea au fost nasteri anesteziate. Omenesti. Iti spun si tie ce i-am spus deei. Lasa eroismele. Cere epidurala.

#679
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 10:22

La mine natural=vaginal :). Stiu, nu e corect din punct de vedere medical. Dar tot simti durerile. Iar aici epi , daca as face, ti-o face tarziu, dupa dilatatie 5 iar la expulzie, ti-o intrerupe, pentru a simti contractiile si a sti cand sa impingi. Deci e o semi-epi, moasa specificandu-mi ca ia din dureri cam 50-60%, nu total.

#680
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 17 martie 2014 - 10:25

Sa vedem cum au nascut Aida, Silvia si Stefiana, poate ele au nascut 100% natural :).


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -