Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cadouri pentru adolescenti de 14 ani

14 ani aniversare

16 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 martie 2014 - 15:22

In curand e ziua baiatului meu care va sarbatori frumoasa si memorabilia varsta de 14 ani (pe vremuri noi primeam bulletin la aceasta data nu?)

 

Ce cadouri se pot cumpara unui copil la aceasta varsta? Ce sugestii aveti?



#2
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 06 martie 2014 - 15:34

La multi ani de pe acuma pentru Andrei! [flo2]

 

Si noi sarbatorim in mai aceiasi virsta, dar noua ne spune el ce sa-i luam. De obicei vreo 2 jocuri WII. Deja ne-a spus cum vrea sa-si sarbatoreasca ziua si pe cine invita.



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 martie 2014 - 15:44

Da si Andrei si-a facut lista de invitati asa ca p 21 martie o sa fim buimaci - cu 20 de copii in casa: 10 baieti si 10 fete [:-)))] ...

 

E OK cu jocurile insa am realizat ca niste chestii speciale sunt si ele binevenite - astazi m=a inspirit un topic de pe forum cu produse Hunger Games - ma gandesc sa ii iau o bratara sau tricou cu Hunger Games ca e mare fan. Si al tau?



#4
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 06 martie 2014 - 15:56

Da si Andrei si-a facut lista de invitati asa ca p 21 martie o sa fim buimaci - cu 20 de copii in casa: 10 baieti si 10 fete [:-)))] ...

 

E OK cu jocurile insa am realizat ca niste chestii speciale sunt si ele binevenite - astazi m=a inspirit un topic de pe forum cu produse Hunger Games - ma gandesc sa ii iau o bratara sau tricou cu Hunger Games ca e mare fan. Si al tau?

Da si al meu e fan. Are un afis mare pe usa cu unul din personaje. BTW, poate ii luati un afis de camera cu HG.

 

E buna ideea cu insigna si bratara, chiar i-am face o surpriza. Tricouri cu tematica nu-i mai plac chiar daca sint cu HG.

 

Al meu invita numai 3 baieti si o fata (care cica e his girlfried [zirea] ) si joaca impreuna jocuri, inclusiv minecraft. Am vrut sa-i duc la un film, un bowling, nimic. Cica e pierdere de vreme. De mincare, comand pitzze si fac un cheesecake. Asa am facut si anul trecut si tare mult i-a mai placut. Na, repetam istoria.



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 martie 2014 - 17:49

Da buna ideea cu cheesecake.

#6
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 06 martie 2014 - 18:30

Noi tocmai ce am serbat 14 ani...in ziua respectiva am ales sa "evadam" si a primit un laptop si carti (citeste enorm si numai asta isi doreste) iar o sapt mai tarziu am serbat cu 5 copii la LaserTag. ( s-au "batut" cu laserele. Au fost 4 fete si 2 baieti).



#7
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 07 martie 2014 - 03:07

La 13 ani i-am dat neste bani si drumul in mall. Singur. Fara subsemnata, care s-a bosorogit si strimba din nas la toate cele care-i plac Adolescentei Sale. Si-a cumparat niste cirpe si-a fost cu best friendul la restaurant. I-a placut la nebunie, cica de cind i-am lasat sa se bata cu sabiile in casa de ziua lui la 7 ani n-a mai fost asa de fun.

 

La 14 nu i-am tinut ziua, nu i-am cumparat nimic, a fost peste vara intr-o excursie cu scoala in Nicaragua si acolo s-au dus toti banii care s-ar fi dus in organizare si spanacuri.  Undeva spre sfirsitul verii a primit un computer nou, recompensa pentru tot anul, academic, atitudine buna, grija de so'sa etc etc. Ba, mint. Copilul a vrut bicicleta noua. A sfirsit cu o invelitoare de sa, din latex si nu-s ce alte fonfleuri, ca cica il durea fundul cind mergea la scoala, bicicleta veche era buna, cu sezutul avea o problema... 

 

La 15, de ziua lui, i-am facut cadou oportunitatea minunata de a face fix ce vrea, ca noi nu vom fi acasa. LOL (Planul secret e ca, la intoarcere, sa mearga cu tat-so la ceva chestie indoor unde plutesti ca in spatiu, asa ceva, imi vine sa-mi tai mina cu care-o sa platesc blestematia aia, 6 minute sau asa ceva costa cit o bicicleta...)

 

Wow, respect pentru 20 de copii aia, eu daca ar trebuie sa prestez o aniversare cu 20 de adolescenti as fugi in lume... Mi se mai aduna citeodata 4-5 simbata si parca trec lacustele dupa ce termina ei cu frigiderul meu...



#8
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 07 martie 2014 - 03:09

Postare in dublu.


Editat de Simonna, 07 martie 2014 - 03:12 .


#9
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 07 martie 2014 - 08:35

Un ceas de mana frumos.



#10
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 07 martie 2014 - 09:15

Marius, Andrei nu poarta ceas - ceasul e un pic desuet la ei pentru ca acum au telefonul pe post de ceas.

Ehh alte timpuri ... [flo2]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -