Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 21

gravidute ciresele mai sarcina

321 raspunsuri la acest subiect

#311
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 15:51

Llorena, de ce tot spui acolo prostioare ca daca o sa ai lapte, clar ca o sa ai, toate o sa avem laptic bun pentru bebelaci. Informeaza- te despre laptic si alaptare bine inainte si sigur o sa faceti echipa buna cu bebe Ema sa pape mult laptic bun de la mami.



#312
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 15:54

Eu m- am mai gandit la ceva. Pt fetele cu animalute acasa valabil. Aici se recomanda sa obisnuim animalutele cu murosul lui bebe inainte de a veni cu el acasa. Deci hainutele pe care le- a purtat bebe le dati acasa sa le miroase animalutul. 

La noi o sa o imbrace in spital cu haine de la ei, deci o sa iau ceva scutecele sa le pun langa ea sa ii prinda mirosul si apoi sa le aducem la catelusa.



#313
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 15:58

Salutare! Si bine v-am gasit mamici de mai. Sunt si eu o graviduta cu baietel in saptamana 28. Va urmaresc de la inceput dar nu am intrat in discutii ptr ca nu am avut nici f mult timp si nici nu m-am simtit prea bine. Insa povestile voastre si informatiile pe care le-am citit aici m-au ajutat sa trec mai usor prin saptamanile astea. Asa ca m-am hotarat sa va salut si sa va doresc saptamani cat mai usoare si optimiste si copilasi cat mai sanatosi. Va pup

Bine ai venit si tu, mamica de mai si sedere placuta langa noi. Cum il va chema pe bebe? Da- ne mai multe detalii sa te treaca Irva pe prima pagina. Nastere usoara si bebe sanatos!



#314
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 16:01

Fetele, dar la babyphone v- ati gandit? Ce ati alege?

Eu nu sunt convinsa ca ne trebuie, apoi ma gandesc la ceva situatii unde sigur ar prinde bine unul. Dar sigur nu il voi folosi ca sa merite o investitie prea mare. Apoi ma gandesc ca totusi, in primii ani de viata tot va trebui din cand in cAnd, tot unul mai bun ar fi ok de luat de la inceput, sa am o garantie buna la el si gata. Voi v- atu uitat?



#315
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 16:11

Mersi mishutza ca mi-ai zis de protectii ca sotul a intrebat la farmacie si nu aveau.
 
Aparat foto nu mai duc ca e destul de inteligent telefonul pentru aia.
 
Eu cum imi doresc un bebel de cel putin 37 de saptamani ma paste cezariana. Daca ma apuca mai repede imi duc si mingea pe care sa fac exercitiile de la lamaze desi este minge in spital dar nu cred ca sunt mai multe si daca e ocupata ce fac.
 
Cu spalatul parului nu stiu exact cat o sa fiu de in stare. Bine ca am par mai scurt cu mult incat nu e asa de rau.
 
L-am instruit pe sot deja cu hainitele de la bebe de la spital. O sa treaca pe la ambele pisicute si cu putina afectiune in timp ce le miroase sa creada ca e ceva placut.
 
Baby phone nu ma ajuta la nimic ca momentan stam in garsoniera cu o mica camera facuta in loc de balcon. Ce am considerat interesant era o camera video pe care oricum o sa o luam care transmite imagini wireless spre telefon sau tableta.


#316
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 16:32

Buna Mish! Eu sa stii ca tin fff mult sa alaptez, stiu insa ca vine mai greu lapticul dupa cezariana... Eu sper sa fie totusi, o sa fiu pregatita cu ceaiuri speciale! Si merg si la cursul de puericultura unde se ocupa si de chestia asta, si citesc si eu in carti, pe net.... Nu ma las asa usor! [:)]

 

Eu am pisicuta, chiar speram sa reactioneze bine ca e tare buna si cumintica. Radeam cu sotul, ca nu vrem sa se simta neglijata, cand unul e cu bebe in brate, celalalt sa fie cu pisica! [pk]  Bine ca mi-ati spus chestia cu hainutele si mirosul, sa o aplic si eu!

 

Si noi o sa avem babyphone, dar inca nu stiu de care...



#317
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 16:34

Ce vorbarete sunteti voi! Am iesit si eu la o cafea si ce sa vad? Trebuie sa fac un nou capitol!



#318
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 16:35

Irva, hai ca te trecem absenta aici! [:)]



#319
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 16:36

Llorena, eu am putin emotii cu alaptatul ca aparent ii vor sa lui bebe obligatoriu glucoza cred, ceva dulce dupa nastere, preventiv, din cauza diabetului meu. Eu o sa le cer sa nu ii dea cu sticla, sa ii dea ce cred ei ca trebuie din punct de vedere medical, dar sa ii dea cu lingurita. Sper sa si reusesc sa ma impun. 



#320
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 16:40

Mish, se poate si cu seringa...Dar depinde cat de cooperanti sunt cei de acolo...





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -