Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.36


665 raspunsuri la acest subiect

#31
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 08:52

Maddutz, nu stiu daca treaba aia a fost reala. Asa mi s-a transmis atunci. Ca s-a impacat cu fosta. Dar asta nu e fosta. Numai orgoliul poate fi pt ca sentimente nu mai am pt el. Sau cine stie ce ramasite mai sunt in subconstient. Pe de alta parte, ca sa fie orgoliul ranit, ar trebui sa simt ciuda. Eu sunt razbunatoare in cazuri de-astea. Fierb. Acum nici vorba de asa ceva. N-am simtit nici macar dorinta sa-i raspund ceea ce pt mine e foarte ciudat. Asa ca habar n-am cum sa definesc ce simt. De fapt nu simt nimic si totusi am o stare de relativa tristete. Naiba ma stie.

#32
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 08:54

Gina, asa m-am gandit si eu. Dar atunci de de ma lasa rece gandul ca doarme cu ea, ca o tine in brate, etc. Ar trebui sa ma arda sufletul. Si nu asta simt. Habar n-am cum sa descriu ce simt.

#33
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 08:54

Iupiiiiii, ultima zi de lucru :D

#34
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 08:55

Eu asta reusesc sa vad: doi oameni mari cu un comportament infantil (mai mult el, dar si tu) care isi distrug viata pentru ca nu au suficienta intelepciune sa rezolve problema o data pentru totdeauna: ori e alba (ne impacam), ori e neagra (fiecare pe drumul lui, nu mai vrem sa stim nimic unul despre celalalt).

 

Eu, sa fiu in locul tau (stiu, e usor de dat sfaturi din afara), daca am decis ca nu il mai vreau inapoi in veac, as inchide orice cale de comunicare cu el (ignore pe mess, mailurile de la el sterese, neraspuns la telefoane) si i-as spune: omule, discutam doar la tribunal, cu testul de paternitate in fata.

De ce nu faci asta?

Pentru ca INCA il iubesti si ti-e greu sa recunosti, pentru ca suferi.



#35
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 09:02

Baby, mai vâră si niscaiva hormoni gravizi in tocanita asta se.timentala, si iti rezulta ceea ce simti acum. Nu mai analuza, n.are rost, iti trece in cateva zile cel mult.
Ma bag la somn. Opresc netul si las tel in bucatarie.

#36
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 09:04

Gina, i-am blocat nr de tel. Nu mai poate suna. E ignore pe mess. Mailul a venit de pe alta adresa, nu de pe cele doua ale lui. In noiembrie l-am rugat ca dupa sarbatori sa-si faca timp sa duscutam matur, ca sa vedem ce fac. Raspunsul a fost "aha, pana acum n-am discutat matur. Dupa care e spus ca nu-l intereseaza ce fac". De atunci i-am dat oace, l-am anuntat doar sa se pregateasca de proces. Mai diplomata de atat n-am cum sa fiu. Eu nu-l deranjez. El, din noiembrie incoace ma haraie din timp in timp pe diferite cai. Nu pot bloca toate nr de tel care ma suna cu nr ascuns. Nu pot ignora toate mailurile. Se pate intampla sa le mai si deschid.

#37
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 09:06

I-am spus clar atunci ca, in cazul asta in care nu-l intereseaza ce am de gand sa fac, nu vreau sa-l mai vad sau sa mai stiu ceva de el. Mai romaneste de atata n-am cum sa-i spun.

#38
Kary77na

Kary77na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.304 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 09:07

Baby, nu ma dau mare psiholoaga, dar e o chestie pe care am trait-o, din pacate de mai multe ori, si care se aplica pentru orice drama e care o traim: etapele doliului. Prima etapa e negarea, durata si manifestarile ei depind de la persoana la persoana. Mesajele tale imi indica faptul ca inca te rascolesti in etapa asta (uite cate negatii ai in potari). Sentimentele nu trec asa de repede, chiar daca subiectul in cauza se arata a fi demn exact de opusul a ceea ce simti tu.

 

Acorda-ti timp, nu te mai panica ca suferi, e normal, e in firea lucrurilor si, intr-o zi, fara sa iti dai seama, o sa treci la etapa urmatoare, si urmatoare, pana cand totul va fi doar o cicatrice din cele care infrumuseteaza un suflet! Ai o inima mare si ceea ce simti e doar un semn a cat de frumos bate!


Editat de Kary77na, 17 ianuarie 2014 - 09:09 .


#39
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 09:08

Mi-am visat fetita, o nascusem si eram acasa. Nu-mi amintesc detalii, ca sotul asta al meu se trezeste mai devreme si, oricat de usor ar umbla, am somnul iepuresc si il simt, dar stiu ca avea pielea alba ca zapada, parul negru (ca abanosul, precum in povestea lui Mihai [:-)))] ) si era imbracata in roz.

Cred ca visul asta este consecinta faptului ca Mihai ma zapaceste cu povestile lui, mai ales Alba ca Zapada si a faptului ca ieri m-am uitat de mii de ori la ratusca mica si roz (inca o mai am deschisa intr-un alt tab).

Imi place mult ca, desi nu imi amintesc detalii, unele vise imi dau o stare de bine care ma tine toata ziua [bib]



#40
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 09:14

Karyna, am trecut de mult de etapa aia. Au trecut si celelalte doua, furia si cealalta. Si crede-ma ca stiu cum e sa te doara sentimentele. Domnul mi-a dat ocazia de nenumarate ori sa simt. Acum e diferit. Cred ca cel mnai bine ar fi sa incerc sa nu ma mai gandesc. O sa treaca.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -