Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV TURCIA 25

fiv turcia acibadem tayfun

321 raspunsuri la acest subiect

#41
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 19:36

nelay  [i] imi trece mie...si sper ca intr-o zi,cat mai curand,sa fie totul cert...



#42
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 19:45

Velvet, [i] spune-mi, ce ai patit? [flor]

#43
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 20:10

nelay  [pup] nu pot vorbi aici...sunt mai multe probleme...dar eu inca sper ca se vor rezolva.iti multumesc pt grija  [cupisi]



#44
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 20:20

Ti-am dat PM

#45
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 20:30

Velvet iți trimit un pupik și ma rog sa treci peste supărare...
Va pup pe toate

#46
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 20:35

Velvet, te imbratisez si te pup, poate iti mai iau din tristete..... [pup] cum sa te inveselim?....poate ... o comedie? ...sau nu ?.....eu oricum ma rog pentru tine sa scapi repede de toate problemele astea care te macina si sa  fii preocupata doar de tayfuneala. [flo2]

Cookie, stiu ca ai emotzii....mai ai un pic....abia astept sa ne spui despre cele doua inimioare [pup]

Nelay, [pup]

Tzuc toate fetele. O seara frumoasa.



#47
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 20:53

nelay  [pup] am raspuns.

 

cookie,birmanuta  [pup] multumesc mult.



#48
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 23:10

Multumesc fetelor pt detalii despre trombofilie. Credeam ca-mi pot da seama din rezultatele de la analizele pe care le-am facut deja daca este cazul sa fac si eu trombofilia. Având in vedere ca sunt destul de scumpe si nici nu stim sigur cum va decurge microtese si ce rezultate vom avea, am decis sa nu o facem deocamdata. Eu, oricum va multumesc pt sfaturi! Sunteti nemaipomenite! Foarte multe am invatat de la voi. Si sunt sigura ca si alte fete invata, chiar daca nu intra sa scrie. Eu va citsec si va urmăresc de 1 an de zile, insa m-am hotarat târziu sa-mi fac cont si scriu.

Nelay, dr T nu mi-a raspuns. Eu cred ca inca o fi in concediu, si pana luni nici nu cred ca-mi va raspunde. Ar fi bine si luni.
Cookie o sa fie bine si in curând vei fi la gravidute, ai sa vezi!
Birmanutza draga, ma bucur ca esti mai bine. Asa trebuie sa fii!!
Off...Velvet, imi pare tare rau ca nu te simti tocmai bine, poate e doar o pasa proasta, va trece sigur. Dumnezeu ne ajuta atunci cand nici nu mai speram......Eu, de exemplu, pe 1 ianuarie credeam ca nu o sa mai plec la turci. Eram intr-o stare fff proasta. Acumulasem multa tensiune dsp sărbători si rabufnisem amândoi pe 1 ian. Am trecut peste, mi-am adunat puterile, m-am incapatant si am hotarat ca orice ar fi trebuie sa ajungem pe 10 la dr T. Pe 2 ian parca mi s-au legat toate, de unde nu mai aveau camere standard la Akin si nici nu-mi raspunsese la mail in decembrie, acum mi-au raspuns f repede, mi-au facut chiar si reducere; in acelasi timp mi-a raspuns si Tatiana, am rezervat si locuri la autocar. Ziua de 2 ian a fost un in care am simtit ca Dumnezeu ma încurajează sa merg inainte.
Te rog Velvet sa nu-ti pierzi speranta. Este adevarat, mai cădem, dar trebuie sa ne ridicam si sa asteptam sa incercam din nou. Ce nu ne omoară ne face mai puternici. Nu pot sa descriu in cuvinte ce am simtit in iulie 2013 cand a facut sotul biopsia testiculara si mi-a spus dr Matei ca nu a gasit nimic. Mi-am cumparat 5 pachete de servetele, am mers in curtea spitalului, am plâns pana m-am eliberat, mi-am facut curaj sa ma duc in salon la sotul meu care iesise din operatie si ma astepta cu rezultatul. A urmat o perioada nu prea buna, dar iata-ne acum încercând din nou, stim ca suntem un caz dificil, dar atât timp cat dr ne-a spus ca mai avem o sansa cu microtese, trebuie sa incercam.
Iertati-ma ca m-am lungit atât de mult, stiu ca fiecare a trecut prin stari de deznădejde si neputinta, dar trebuie sa mergem inainte cu speranta!
Te pup Velvet si ma rog sa-ti fie bine. Mâine, poimâine sa primesti un semn pozitiv si sa ne spui ca te simti mai bine. In tot raul exista si un bine, mie chiar mi s-a demonstrat acest lucru, de mai multe ori.
Va pup pe toate!

#49
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 23:43

Bbcris totul va fi bine si la tine si la Velvet si la toata lumea, difera doar momentul.

Suntem prea bune sa nu reusim! Doamne ajuta-ne!



#50
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 08:11

Birmanuta am avut polip toata sarcina si inca il am. Nu s a modificat in sarcina dar am avut sangerari de vreo 5 ori. De fiecare data il deranjam cu aplicator de la diverse modele de progesteron. O data chiar am avut sangarari de la aplicarea de clotrimazol. Sangerarile au fost intre 2 si 5 zile. In general insarcina nu se fac interventii. Uite cand gac bebelusii 6 luni merg la un nou control gineco si atunci o sa vad si eu cum stau cu polipul. Chiar sunt curioasa cum or sa fie si ovarele. Si eu am avut hiperstimulare si aveam destul de marit ovarul drept iar cel stang se rasucise pe dupa uter.
Fetelor multumesc de intrebare. Bebeii subt acum raciti. Colicii s-au mai diminuat. Imi permit sa fiu treaza la ora aceasta pt ca sa reusit sa dorm. Au fost mai cumintei si a stat sotul cu ei. Nu m am trezit decat sa-i alaptez. Dar nu va spun ca am nopti in care dorm cu unul pe picioare si cu celalalt in brate. Dar nu regret. Sunt cea mai fericita mamica.
Zilele acestea am tot avut musafiri si s-au tot plimbat prin brate de la unul la altul. Mai ales ca sunt foarte maraiti ca nu respira bine. Si de fiecare data cand imi auzeau vocea, ma cautau cu privirea si incepeau sa se agite. Nu va spun ce zambete pe ei cand ii luam in brate sa-i alint.
Va pup dragelor si va doresc tututor sa traiti astfel de momente.



Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -