Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.30


508 raspunsuri la acest subiect

#481
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:06

Saracu pletos :)))

#482
ana2014

ana2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 532 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:11

buna fetelor....azi m am simtit mai in forma....ieri mi a fost cam rau.....am bucatarit...apoi am fost la aniversarea cumnatului unde m am intalnit cu febletea de soacra.....si bineinteles ca in afara de un ...la multi ani nu i am zis.....si va fi destul de pedepsita ..si nu de mine...ci de faptul ca distantand o....automat va fi privata si de a se bucua de nepoti.....fiul meu de 15 ani, deja a pedepsit o azi prin comportamentul detasat fatza de ea....copilul a auzit discutiile din casa si n plus.......de zeci de ori a vazut cum soacra pleca mai deveme de cate ori apelam la ea  sa vada de fetita, si i o lasa lui in grija.........

 

am auzit si eu stirea despre plata cezarienei....sper sa fiu progamata la sf.lui februarie....

 

citesc din urma si revin...



#483
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:15

saracu' biza... da-i rezistent:)))

baby tu macar la lucru te-ai mai dus, dar eu cam stau in casa de cand is gravida. am devenit foarte antisociala, ma enerveaza toata lumea. eu nu stiu ce as face fetelor in locul vostru, ma refer la cele care au probleme cu sefii, soacrele, mamele si cumnatele si restul. cred ca le-as lua la bataie la cum ma simt.

si baby, legat de tigari: cum ai stat ziua aia de la 11 dimineata la 8 seara fara tigari, stai mai multe zile si gata. si de la 8 seara la 11 dimineata dormi:)



#484
suzieq

suzieq

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:15

La multi ani si un an nou plin de nasteri usoare si la termen!

 

Maddutz si eu vreau sa-mi iau manduca, daca au pe cineva in austria sau germania cred ca o gaseste mai ieftin. Incearca pe amazon.de . Baby, eu mai bine dau 500 roni pe o carpa decat pe tigari, acum fiecare cu prioritatile lui. O sa-mi fie f greu cu un nou nascut si cu unul de 2 ani si un pic si un sistem de purtare imi trebuie, manduca e cel mai convenabil SSC daca stai si analizezi.

 

Alex, eu am un sling cu inele dar l-am folosit f putin ca nu era obisnuit copilul in el, l-am pus cam tarziu.



#485
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:17

Ana, bine ca ai trecut de întâlnire...

Eu știu ca se sta pe partea stângă. Mi_e rău și mie... Mi-am pus o lumanarica pe o prajitura sa îmi pot pune o dorință.

#486
ana2014

ana2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 532 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:21

multumesc fetelor, am vazut ca aproape toate mi ati dat  sfaturi in legatura cu soacra.....nu v am spus ceva important....ea isi traieste a doua iubire acum....stiti cum se zice...la batranete mai e un toi........ne ajuta superficial si asta nu suport.....isi cere drepturile si respectul ca mama, dar ofera  ce vrea.....sa se simta ea bine...asta e esential....in timp ce eu terminam de gatit la 23-24, fiinca trebuia sa fac mancare dupa job, pe la 18-19 seara daca o sunam....isi facea somnul de fumusete sa se poata uita la telenovele seara......



#487
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:23

 la multi ani Sim:)

se sta pe stanga, da. numai ca eu nu pot, nu stiu de ce, nu imi e comod. si bebe se agita daca stau pe stanga.



#488
Didinela

Didinela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 921 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:24

Se scumpesc tigarile. Again. Am calculat cam cat dau lunar pe cuiele astea de coparseu si m-am decis. Gata. Asa ca vreau sa-mi cer scuze anticipat de la voi daca onsa fiu nesuferita. Sevrajul e horror.

vezi baby? mie mi se pare incredibil sa dai atatia bani pe tigari :) bafta, sa reusesti sa te lasi anul asta



#489
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:26

las-o ana. daca nu ai asteptari, nu-ti poate face rau. las-o sa doarma, sa se uite la telenovele, sa faca ce vrea ea. daca nu te astepti la nimic de la ea, o sa te linistesti. si asta conteaza  acum cel mai mult.



#490
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:28

Eu asa m.am lasat la ptima scumpire majora cand facusem un calcul si m.am socat asta acum vreo 10 ani


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -