Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Dovlecei dragalasi de septembrie - octombrie 2013 #7

bebe sept2013 oct2013

261 raspunsuri la acest subiect

#31
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 15:47

Câteva poze cu bradutul nostru.. Sabina e fascinata de luminite cand o duc sa le vadă seara :)

Miniaturi atasate

  • image.jpg
  • image.jpg
  • image.jpg


#32
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 15:49

Vai in ce hal le-a pus .. Mie imi apăreau drepte dar sunt pe tel deci cine știe ce ciudățenie se întâmpla..

#33
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 15:56

E tare fain bradutul, Elena!Lasa ca facem putina gimnastica la gat [:-)))]



#34
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 15:57

Ok a trebuit sa googleuiesc ca nu credeam asa ceva

BENGHI, benghiuri, s. n. (Pop.) Mic semn negru (natural sau artificial) pe obraz sau pe trup. ♦ (În superstiții) Semn făcut pe fruntea cuiva ca să fie ferit de deochi.

Ha! Chiar exista asa ceva [batcap] nu stiu ce legătura are cu călcâiul insa :)) mare ti-e gradina :)))

#35
Miralexia

Miralexia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 16:17

Pastilutza Alexia mea avea la 3 luni 5040 g si 58 cm si este ok.deci Maria e foarte bine.

Apropos de ceiutz doctora mereu ma intreaba daca i-am dat ceiutz si eu ii zic ca daa :)) da de unde...il beau eu ca e bun pt ea pt colici. Ajunge la ea prin lapte. Noroc ca macar in privinta diversificarii suntem pe aceeasi lungime de unda sa incepem la 6 luni.
Cat despre ce ziceati de infofolit...am si eu specimene in cartier care se crucesc ca nu pun fularel copilului...oh doamne da mi rabdare. Mama denaturata ce sunt...ca nu ii pun copilului 3 caciuli, fas si patura si vestitul fular la gura sa nu traga curentul:)) horror

#36
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 16:31

Andra, pfffuuuiii, ce patanie! De aia e bine ca atunci cand ai presimtirea ca se va intampla ceva, sa asculti de ea. De presimtire adica. De aia nu pun eu NICIODATA un pahar plin cu apa langa laptop. Sotu-mi rade de mine cand ii zic d'astea dar evident ca stiu eu mai bine cat m-au durut aia 50 de euro pe revizia laptopului in care varsase fimiu ceiutzu, ca tot vorbim despre ceiutz. 

 

Elena, f frumos bradutul. 

 

Am si eu o vecina care, de cate ori ne vedem pe la lift sau pe afara, ma ia cu aceleasi texte: "nu ti-e mila, mami, de mine, sa ma scoti afara acuma, ca mi-e frig?". 

Vai ce ma enerveaza persoanele care vor sa comunice ceva unei mamici (un sfat util sau o indicatie pretioasa, desigur) si intra in rolul copilului pt asta. 

 

Eu de ieri o tin tot intr-o durere de cap. Cred ca m-a faultat raceala mai rau decat m-asteptam....



#37
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 16:38

Fetelor eu ma descurc vad si fara mama..mai greu dar nu e imposibil. Ieri a fost o zi mai grea pentru ca asta mica a spus nu somnului, mai are zile din astea cand nu vrea deloc sa doarma, nici noaptea, nici ziua si e maraita vrea doar in brate, etc. Ieri m-am plimbat cu carutul 4 ore ca sa doarma bebelina, pe un frig si o ceata.si fara de tinta..pe starzi laturalnice daca se poate si pe piatra cubica si mai bine.Eram rupta aseara. A venit o prietena pe la mine si i-a facut ea baie fetitei si apoi a luat-o sotul in primire si a culcat-o. Eu mi-am facut o baie in cada si m-am bagat la somn la 20 30. Azi a fost un pic mai bine, am apucat sa manac, sa ud  florile, ne-am si plimbat. Acum doarme iar, e de bine. Dar abia astept sa vina mama. Oricum am vorbit cu ea la telefon si pare cu moralul la pamant. Cred ca o sa ii prinda bina sa isi ocupe timpul cu ceva, adica cu ingrijirea nepoatei. Nici eu nu sunt foarte ok, dar eu am pierdut o bunica, ea si-a pierdut mama.


Editat de alinabold, 13 decembrie 2013 - 16:52 .


#38
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 16:43

Elena: foarte dragut bradul..off cand o sa apuc sa il cumpar, sa il fac?

Andra: nasoala patania cu carutul. Si al meu tot la usa sta dar e holul mare si cred ca se deschide usa daca pica.

 

De aia nu ia a mea in greutate? Daca stiti ce acrobata e, ce energica e. Ar da toata ziua din picioare. Azi s-a tarat pe  canapea 30 de min. Vroia sa ajunga la o rata pe care eu i-o impingeam mai in fata mereu. Pana la urma i-am dat-o ca mi se facuse mila de ea la cat efort a depus pentru o biata rata.

Miniaturi atasate

  • 1488166_10151861782493424_2111529069_n.jpg


#39
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 16:46

Am uitat sa spun ca saptamana asta a luat 130 de grame, pentru noi e foarte bine. Are acum 5450g. Mai are 8 zile pana la 3 luni. Sa vedem cum o sa stam atunci. De masurat nu pot pentru ca nu sta locului deloc.



#40
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 16:53

Am reusit azi sa ma duc sa iau invitatiile de botez printate, au iesit f fain, mai trebe sa le pun un siret din dantela - o sa va arat finalul :P. Am iesit mult mai ieftin, avand in vedere ca le am facut eu [soricel] dar si calitative. 

 

In legatura cu buletinul furat, am fost si am dat declaratie..vre o 2 pagini, si acum trebuie sa merg sa iau nu stiu ce hartie doveditoare de la ei semnata de comandant si cu ea sa ma duc la alta sectie de politie sa cer buletin... [batcap]

Voi povestiti de mancare, eu de abia bag in gura ceva si nu dau un gram jos..f ciudat. E adevarat ca fac completare cu ceva napolitane pe la 11 - 12 noaptea. [batcap]  [batcap]  [batcap]  [alcool]  

 

Ioi mai am asa de multe de rezolvat..as fi vrut sa fac si eu o curatenie de Craciun mai detaliata..dar nu stiu cand apuc.

 

Ela a fost superb afara, sper ca ai fost in parc  [biz] , eu m-a plimbat pe la printat invitatiile si am facut ocolisuri cu landoul printre masini parcate pe trotuar. Uneori trebuia sa merg pe carosabil... 

 

Andra, ce tare faza...cu gura ta aurita, bine totusi ca nu ati stat asa de mult afara, [ups]





Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -