Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 10

gravidute ciresele mai sarcina

316 raspunsuri la acest subiect

#281
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 13:28

Sherry, eu nu inteleg de ce nu ti-a spus doctorita data exacta?? Mie mi-a spus, 15 ianuarie sau saptamana urmatoare. Eu pe 15 ianuarie o sa am 22s1z. Vezi ca dr Ionescu este la clinica din Victoriei doar miercurea de la ora 14 sau asa ceva. Sa fii pregatita si sa nu uiti sa suni pe 23 dimineata, ca sa gasesti loc, fiind o singura zi pe saptamana....

 

Adriana, ce frumoase sunt!.... [:)]

 

Mish, pe 1 aprilie implineste 1 an [:)]  Este mai maricica acum, dar nu e grasa. Eu pisicuta am gasit-o pe net, vroiam neaparat fetita si neagra, am avut noroc si am luat-o de la cineva care avea o pisica tare desteapta, micuta mea a venit invatata la litiera, stia ce sunt alea bobite uscate, etc. Eu am si anticorpi la toxo, altfel nu o luam...



#282
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 13:30

Eu nu am anticorpi dar acum 2 ani nu ne gandeam la bebe :). Trebuie sa imi tot refac toxo la 2 luni.



#283
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 13:57

Mersi Lorena pt ponturi [flo2] . Deci eu pe 15 ian o sa am 21 s 6 z, iar pe 22 ian o sa am 22 s 6 z. Cel mai bine pt mine e sa ma programez pe 15 ian, nu?



#284
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 14:02

Eu o sa merg la sapt 21+2 z si bebe o sa fie de 22+2.



#285
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 14:05

Eu o sa am 21s 2z pe 27dec la prima. Dupa aia am pe 6 ian si 21 ian. Sa vedem daca ma primeste pe 21 ca o sa fie cam tarziu pentru morfo II. Nu am gasit mai devreme loc.

 

V-ati gasit pe FB?



#286
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 14:11

Buna burtici frumoase!

Am fost la dr in vizita ieri, am ridicat si eu in sfarsit rezultatele dublului test, rezultate pe care dr le cunostea, mi-a spus ca nu asteptau atat fara sa ma anunte daca era ceva in neregula..avem un risc de 1:13000, deci e super ok.

Si avem in burtica la caldurica un baiat si o fetita, cel putin asa au parut ieri la dr  (banuiesc ca asa ramane [:D] )!

Copiii sunt bine, recomandarea a fost aceeasi repaus si grija la col, urmarire cat mai indeaproape..daca ajunge sub 2.5cm se face cerclaj, altfel nu se recomanda.

[flor]  [flor]  [flor]



#287
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 14:12

Irva, ne- am gasit.

Rlk, felicitari, ce frumos ca veti avea si baietel si fetita. Sa fie sanatosi si sa stea cat mai mult la mami in burtica la caldurica.



#288
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 14:14

rlk felicitari!!!!!!!! Ai pereche, ce frumos!!!!

 

Mare atentie la col! Ai vazut si tu cate cazuri de sarcini pierdute din cauza asta sunt! Si mie imi este frica! [fri]  [fri]  [fri]



#289
ralulav

ralulav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 14:14

Salutare! Am pus 2 poze de la party in album, aici linkul: http://comunitate.de...14/album_id/147

Nu le pun direct aici pt intimitate.

Eu am avut aseara eco de triplu test, a fost un cosmar pt ca a fost un accident pe podul de la Baneasa si am intarziat vreo 25 de min la programare. Am sunat sa spun ca intarzii si mi-au comunicat ca doctorita nu ma mai primeste si sa ma reprogramez, in conditiile in care sunt locuri abia in ianuarie. Am tipat la telefon ca eu sunt gravida si ca am triplu test si ca e imposibil sa merg in ianuarie. Am ajuns calma la Medicover, doctorita nu avea pacient, nu stiu daca chiar a spus ca nu ma primeste si nici nu conteaza... Pe scurt am mai asteptat inca o ora si ceva si mi-a facut ecografia.

Totul este ok si avem un baietel!

 

Urmeaza morfologia de trim 2, mi-a zis sa o fac intre sapt 22 si 23. Voi cand o faceti?

Lorena, tu ai deja programare la Crangu Ionescu la Medicover in ianuarie? Ca mie ticalosii mi-au spus ca nu au stabilit programul pe ianuarie si sa sun pe 23 decembrie.

 

Morfologia o sa o fac la un singur doctor, nu ma complic cu nu stiu cate pareri. Eu simt ca e totul in regula.

 

Si ....... eu zic ca l-am simtit pe bebe si ca nu este prima oara. M-am trezit pe la 6 dimineata si am simtit ca niste bule si mici pocnituri in burtica. Le-am mai simtit si acum cateva zile, dar eu credeam ca bebe e mai jos. Abia la eco am vazut ca a masurat capul langa buricul meu, asa ca m-am lamurit ca ce am mai simtit eu era micutul.

 

Sill si eu sunt ingrijorata cu dintii, am o gingie putin inflamata. O sa ma programez la dentist. Eu am reusit sa continui sa ma spal pe dinti si ritualul cu ata dentara si apa de gura. Tie si acum iti vine sa vomiti?

Felicitari pt baietel



#290
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 14:15

Sa inteleg ca pe llorrenna nu o cheama Lorena? :)))





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -