Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (841)


495 raspunsuri la acest subiect

#21
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 14:51

Ella pai e mai bine asa sincer , trebuie sa ne gandim cand o sa avem bebe o sa avem si mai putin timp asa ca trebuie cat mai multa eficienta [pk] bine ca barbati nostri nu comenteaza [:-)))]

Maryella si eu am asa frica cand fac ceva prima data [fri] ca daca nu iese , asa ca daca stiu ca fac ceva nou de obicei incerc cu 1-2 sapt inainte sa fiu sigura .Anul trecut o cunostinta mi-a trimis un mail cu tot felu de retete sofisticate deosebite(ea e o persoana ca epateaza la capitolul mancare ,prajituri cand mergi la ea) si ma intreaba de craciun ca ai facut din retetele mele [batcap] si zic eu nu pt ca eu nu am timp sa stau ore intregi in bucatarie prefer sa stau cu sotu , si de atunci nu imi mai trimite retete  [:-)))]



#22
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 14:52

Tu ce mai faci, cum te mai simti? Ce face bb2? Dar printesa ta, il asteapta cu nerabdare pe bb mic?

 

Eu sunt bine, am inceput sa simt si ceva gadilaturi prin burtica in ultimul timp  [il] . Printesa e in toiul pregatirilor de serbare, iar bebelui din burtica ii spune in fiecare seara "somn usor" si imi da pupici pe burtica, si vorbeste cu el in soapta (ca sa auda numai el ce ii spune)  [il]

 

Si mie imi place sa gatesc, cand am dispozitia necesara si timp, ma mai apuca asa cate o data si fac dulciuri migaloase dar de efect. Mi se pare o activitate relaxanta  [:)] (ata timp cat nu e facuta pe fuga si contra cronometru)



#23
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 14:53

buna fetelor

ella felicitari pentru cadoul sa il folosesti cu spor [:D]

eu merg pe 18dec la morfologie de sem II nici nu imi vine sa cred ce a mai trecut timpul, bb este bine, misca de zor sa stea mami linistita

va las si eu multi  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  de molipsire



#24
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 14:58

ella felicitari ! sa il stapanesti sanatoasa; eu am un fier de calcal Philips de acum 8 ani si sunt sigura ca nu e la fel de performant si e f bun si acum; calca f bine;asa ca ce sa mai incepe norocul sa se arate in viata ta;cred ca iti pregateste lucruri minunate;

marja si eu cunosc cateva femei care de sarbatori fac tot felul de prajituri sofisticate in care imi prind urechile; o sa incerc si eu un tort special de sarbatorile astea si in rest fac ce stiu; ca sa nu ma enervez si sa imi stric singura sarbatorile daca nu imi iese;

Multumesc tare mult Maryella  [flo2] .

Eu am in prezent un Tefal tot de vreo 7-8 ani si merge perfect, bine mai curge putina apa din el daca nu e incalzit suficient si mai scapa cateodata calcar, dar de calcat calca perfect. 

Acum asta castigat pare OZN fata de batranul meu de acasa, pare perfect de calcat hainute mici de bb [il] .

Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum zici tu si sa inceapa perioada norocoasa din viata mea [:I]  [flor] .

Si de sarbatori nici eu nu ma agit cu chestii complicate, mai ales ca sunt multe feluri de mancat si nu apuci sa le savurezi bine, sa merite efortul mare de preparare, eu asa gandesc [:D]  sau e doar o scuza sa nu le fac  [:-)))] .



#25
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 15:06



Ella pai e mai bine asa sincer , trebuie sa ne gandim cand o sa avem bebe o sa avem si mai putin timp asa ca trebuie cat mai multa eficienta [pk] bine ca barbati nostri nu comenteaza [:-)))]

Maryella si eu am asa frica cand fac ceva prima data [fri] ca daca nu iese , asa ca daca stiu ca fac ceva nou de obicei incerc cu 1-2 sapt inainte sa fiu sigura .Anul trecut o cunostinta mi-a trimis un mail cu tot felu de retete sofisticate deosebite(ea e o persoana ca epateaza la capitolul mancare ,prajituri cand mergi la ea) si ma intreaba de craciun ca ai facut din retetele mele [batcap] si zic eu nu pt ca eu nu am timp sa stau ore intregi in bucatarie prefer sa stau cu sotu , si de atunci nu imi mai trimite retete  [:-)))]

Si al meu, dragul de el, mananca tot ce ii dau, nu e pretentios deloc. Cand are timp ma ajuta in bucatarie, la curatenie, e minunat.

Si referitor la tipa respectiva, ce bine i-ai zis   [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .


Editat de ella_84, 11 decembrie 2013 - 15:12 .


#26
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 15:06

buna,

azi pe ov dr 12 si 7 pe ov st,,,dintre care 10 sunt destul de mari

m au sunat acum de la spital , continui si in seara asta cu gonal f si cetrotide si maine dimineata din nou eco si sange

mi au spus relax,nu efort, sa nu fac vreo torsiune ovariana, din cauza asta imi este si rau,ca productia e mare

sper sa fiu bine pana la final



#27
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 15:08

Eu sunt bine, am inceput sa simt si ceva gadilaturi prin burtica in ultimul timp  [il] . Printesa e in toiul pregatirilor de serbare, iar bebelui din burtica ii spune in fiecare seara "somn usor" si imi da pupici pe burtica, si vorbeste cu el in soapta (ca sa auda numai el ce ii spune)  [il]

 

Si mie imi place sa gatesc, cand am dispozitia necesara si timp, ma mai apuca asa cate o data si fac dulciuri migaloase dar de efect. Mi se pare o activitate relaxanta  [:)] (ata timp cat nu e facuta pe fuga si contra cronometru)

Doamne cat de dulce e pitica, cred ca o sa fie topita dupa bebe [il]  [il]  [il] . Ce ma bucur pentru tine, cred ca iti sare inima din piept de fericire cand o vezi asa scumpica si mai ales acum ca incepe si bb sa isi faca simtita prezenta. E o perioada minunata, bucura-te de ea cat poti de mult [flo2] .



#28
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 15:11

buna fetelor

ella felicitari pentru cadoul sa il folosesti cu spor [:D]

eu merg pe 18dec la morfologie de sem II nici nu imi vine sa cred ce a mai trecut timpul, bb este bine, misca de zor sa stea mami linistita

va las si eu multi  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  de molipsire

Multumesc Camcris [pup] [pup], vezi am furat si niste pupici de-ai tai, sa fie  [flo2] .

Doamne, chiar ca trece timpul, morfologie de trimestru II, curand te auzim ca astepti sa nasti [il] . 

Asteptam vesti bune de la eco.



#29
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 15:14

Camcris ma bucur ca esti bine , multumim de pupici de molipsire [flor] si te asteptam cu vesti bune in 18

Elena wow ce productie frumoasa , ai grija de tine [pup] stai cat mai linistita , nu te stresa si incearca sa te odihnesti , tin pumni sa fie bine pe mai departe



#30
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 15:15

buna,

azi pe ov dr 12 si 7 pe ov st,,,dintre care 10 sunt destul de mari

m au sunat acum de la spital , continui si in seara asta cu gonal f si cetrotide si maine dimineata din nou eco si sange

mi au spus relax,nu efort, sa nu fac vreo torsiune ovariana, din cauza asta imi este si rau,ca productia e mare

sper sa fiu bine pana la final

Doamne ajuta, o sa fie bine! Ce productie frumoasa ai. O sa iasa un bb sanatos si grasun sigur din asa productie  [il] . Acum stai linistita si nu te agita, mai ai cateva zile si scapi si de durerea de burtica.

Sunt cu gandul la tine.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -