Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Dovlecei minunati de septembrie - octombrie 2013 #5

bebe sept2013 oct2013

260 raspunsuri la acest subiect

#31
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 22:33

Multumesc de aprecieri, si eu ma bucur ca te am cunoscut pe tine si pe Rares scumpul, chiar ca a fost o zi faina si cu soare:). [flo2]  [flo2]  [flo2]

Foarte frumos poncho Ella, colantii nu ma prea incanta, as merge tot pe ceva negru ca in foto , nu alb.

Si eu prefer negru, dar mai degraba un pantalon mulat pe picior, nu un colant..

De fapt eu am cred ca o pasarica cu colantii astia. Sunt de acord cu vestul Europei unde se poarta colantii sub fuste sau rochii, nu asa...La un poncho din asta as alege un pantalon gen tregging eventual,



#32
pastilutza

pastilutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 23:05

Buna seara tuturor mamicilor,

 

Ela, foarte frumoasa costumatie ai ales. Dar hai, opteaza pentru pantaloni negri :).

 

Mai, voua nu vi se pare ca scoica de masina este foarte mica.

Eu am una de la Chicco, dar imbracata de iarna, abia incape fata in ea si Maria mea nu e vreo grasunica. Ce fac pana la 9 luni?

 

Anda, Daniela, Ella, Elena, Alina, Mira, Mexxa si toata gasca.....sa aveti o seara frumoasa.

Acum merg si eu sa mananc, ca iar a gatit sotul de la Mega :))

 



#33
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 23:07

Oooo ce frumos e poncho-ul! Si eu as cumpara si purta!

 

Am venit si noi din vizita, a fost fain, in final nu a mai trebuit sa car scoica dupa mine, deoarece tati a avut treaba la un spital in zona de sud a orasului, asa ca s-a repezit pe acasa cand a terminat treaba si a recuperat-o el.Deci... ne-am dat cu busul, lucru ce l-a bucurat mult pe flacau - rar foloseste transportul in comun si busul e aventura pentru el



#34
pastilutza

pastilutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 23:43

:) Super .....bine ca ai scapat de caratul scoicii prin bus. 

Eu vroiam sa te intreb , cum vei reusi sa urci carutul in bus. La noi e mare problema sa pleci cu cartul prin mijloacele de transport.  

(Sau mie asa mi se pare- ca sa nu dea lumea cu rosii in mine) 



#35
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 30 noiembrie 2013 - 00:03

Eu am un Bugaboo Bee, e un carucior mic si foarte usor de manevrat (are vreo 7 kg cu totul) , unul dintre motivele pentru care l-am ales e exact ca sa pot sa circul usor cu el prin mijloacele de transport public. Deci chiar nu e o problema pentru noi plimbatul cu busul sau metroul (pot sa iau pe sus caruciorul cu bebele in el daca nu sunt scari rulante).



#36
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 30 noiembrie 2013 - 00:07

In autobuzele de aici sunt spatii speciale pentru carucioare si/sau scaune cu rotile, in cele mari incap 3, in cele mici 2 (daca sunt ocupate, fie urci si "strangi" caruciorul , fie astepti autobuzul urmator) , iar culoarul dintre scaune e indeajuns de mare ca sa treaca un carucior sau scaun cu rotile normal. Soferii sunt de obicei foarte amabili, cand te vad cu caruciorul "trag" autobuzul la bordura sau coboara un pic platforma sa poti sa urci. Iar asra mica doarme in autobuz, nici nu am treaba cu ea!



#37
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 30 noiembrie 2013 - 00:21

Pastilutza, si eu ma inteebam daca as putea circula cu mijloacele de transport in comun. Mi-a zis sotul ca autobuzele noi au o rampa speciala la mijloc pt carucioare, se lasa jos sa poti intra cu carutul, in rest ka metro e lift, dar sa ajungi pe peron nu cred ca se poate :)
Asa este cu scoica, eu i-am pus un pledulet la fund sa mai ridice bebe ca sa poate sa stea confortabil cu combinezonul de iarna, m-a invatat prietena care mi-a imprumutat carutul, cand nu am pledul pun 2 sacosi verzi de la mega

In colantii de la zara ma simt super bine, au banda aia din talie care iti tine burta foarte bine, de aceea ii prefer, o sa vad ce gasesc la reduceri ca au si pantaloni pana elastici. Multumesc de sfaturi si pareri

#38
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 30 noiembrie 2013 - 00:26

Pastilutza, ce mancati de la mega? Mie nu imi place mancarea gatita de la ei... imi place cea de la Nic cotroceni, wow ce buna e, dar sotul nu se duce sa ia, e cam greu pe jos. Dar il cunosc pe tipul care se ocupa de magazin si la reuniuni de familie mancam de acolo, yummi

In seara asta nu am fost in stare decat de niste macaroane cu branza, a fost zi de curatenie la noi....as manca un chinezesc de mor

#39
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 30 noiembrie 2013 - 00:55

Ella, pai hai la noi ca noi mancam mancare asiatica o data pe saptamana. Ieri am facut Beef Shangai [:)] .

Azi am facut iar clatite de toate felurile (asta e iar o metoda de a recicla ce mai ramane prin frigider (se pot folosi, cascaval, sunca, ciuperci, branza, etc...clatitele sarate/normale). Eu clatitele aste de le numesc normale (adica nu dulci) le fac mai nou din faina multicereale si ies si mai gustoase decat alea cu faina alba.

Din faina alba si cacao sau Nesqquick in aluat fac renumitele clatite de ciocolata ale Almei (ea a inventat reteta), care au un succes nebun, mai ales combinate cu inghetata sau frisca si cirese calde. Sunt bune si cu gem de prune, macese sau cirese.

 

Maine plecam la o zi de nastere, dar mai intai asteptam musafiri, ce nu au reusit sa vina mai devreme sa vada gemenii. Duminica plecam in vizita la o mamica de pe DC, cunoscuta anul asta aici pe forum (ea anul asta s-a relocat si ne-am intersectat mai intai la un topic despre Olanda ce il deschisesem eu). Sarbatoresc asadar 1 decembrie romaneste [:)] .

 

Luni vine seful la mine acasa sa semnez pentru schimbarea orarului de lucru (in loc de 2 jumatati de zi libere voi avea 1 zi intreaga liber,miercurea, incepand cu luna martie, cand ma intorc la job). Pana pe 5 martie am concediu (adica concediul normal si orele suplimentare lucrate la implementarea noii operatii/a clientului de care ma ocup). Maica-mea va sosi exact la tanc, adica prin 1-2 martie ca mai intai va petrece vreo zece zile in Franta, la sora-mea.

 

Incerc sa mai intru printre picaturi, dar daca nu reusesc sa nu ma dati disparuta [:)] .



#40
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 30 noiembrie 2013 - 01:19

Fetelor, eu nu as recomanda sa puneti patura, pernuta sau pled in scoica bebelui, genul asta de scaunele sunt asa facute, sa stea copilul comod si sa nu-i afecteze spatele. Aici chiar ni s-a insistat sa nu punem nimic.

 

Daniela, imi faci o pofta de clatite... Noi la cina am mancat pizza - daca e vineri, e seara de pizza la noi, dar poate fac si eu clatite maine. Asta daca nu vin acasa cu prea multe prajituri, mergem la un Christmas fair la bisericuta de langa noi, si apoi trecem drumul la scoala, la Christmas fair-ul de acolo, si de obicei la targurile astea, pe langa produsele traditionale facute manual, tombola, "pestera" cu Mosu etc se gasesc si prajituri de casa delicioase, la preturi foarte bune (si uite asa dieta mea se duce... sa nu zic unde)





Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -