Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Visul de joaca al copilului tau devine realitate!


293 raspunsuri la acest subiect

#271
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:36

   Aylin construieste de cele mai multe ori o "magie", o constructie inteleasa doar de ea, iar noi o apreciem pt creativitate, dar are si activitati de d-soara: isi hraneste papusile, le piaptana, le schimba hainutele si le spune mereu"te iubesc foarte mult" si apoi tot ea raspunde "si mami te iubeste mult de tot".Din joaca ei am inteles ca orice si oricat ai face pt copil, trebuie sa-i spui mereu ca il iubesti, e ca o asigurare de viata. (R. Marieta)



#272
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:36

"Copiii adora sa inventeze personaje iar parintii sunt partenerii de joaca ideali  in astfel de jocuri.  
Jocul preferat al fetitelor mele  este de-a teatrul de papusi   si nu numai .
 Ne place foarte tare sa  construim castel pentru papusi din cuburi , dar nu ne  lipsesc nici momentele de rasete cand ne ascundem in cutiile de  carton si jucam de-a v-ati ascunselea.

 " (M. Antonio)



#273
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:37

"Nepoata mea adora sa se joace de-a printesele , este cea mai delicata si mai frumoasa printesa .
 Se uita in oglinda , isi aranjeaza singura parul si  isi pune singura pantofii."(M. Aurica)



#274
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:37

Am primit in dar de Mos Craciun un trenulet Lego Duplo, si cand imi vine pofta de joaca, ma duc in camera unde este instalat si apas pe butonul verde. Cand se mai opreste il mai alimentez si cu apa, pentru ca o locomotiva cu aburi trebuie sa aibe si apa in cazan. Imi place sa ma uit cum se invarte trenul pe sine, mai intind mana sa-l prind, si mai pica de pe sine. Se mai intampla cateodata sa calc din greseala pe vreo sina si trenul ajunge chiar sa iasa din camera, mergand pe drumul lui necunoscut. Apoi merg la tata sau la mama ii iau de manuta si le arat ca trenuletul nu mai e pe sina, si ma bucur tare mult cand ii vad cum cauta trenul pe la colturile casei. Intr-un final trenul il gasesc iarasi pe sine, si sinele toate prinse, si iarasi incepe distractia apasand pe butonul verde. (A. Claudia)



#275
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:38

Lui Luca ii place foarte multe sa creeze noi povesti in care el este personajul principal.ori este un pilot de curse experimentat,ori participa la o parada militara si el se afla in fruntea paradei,dar .cel mai mult ii place sa de-a piratii impreuna cu surioara lui mai mica.el este capitan de vas,un pirat destoinic,si surioara lui un brav matelot.de fiecare data cand nazdravanii se joaca acest joc casa se umple de chicote si rasete cristaline ,sincere si calde de copii.cand asta se intampla,matelotul mami trebuie sa isi gaseasca suficient timp pentru a aranja din nou sifonierul si sertarele cu imbracaminte,care arata ca dupa razboi in urma cautarii de comori a celor 2 nazdrvani.(D. Georgiana)



#276
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:38

desi are doar 2 ani si jumatate fetita mea are o imaginatie foarte bogata,cred ca are putina inspiratie si de la fratiorul ei mai mare.cand acesta este plecat la camin,ea sta singurica inconjurata de papusi si multe piese mari de lego,si incearca sa fie o buna mamica pentru ele.le construieste masuta,pe care le aseaza mancarea,le da sa manance,apoi se urca cu mult tact in pat,si le aseaza pe perne,le inveleste cu paturica si le culca.cam o data la 3 zile,papusile ajung in chiuveta din baie unde inoata de zor,pentru a face baie.norocul nostru este ca nu are o singura papusa  preferata,ci se joaca cu toate,ca altfel ar dura foarte mult uscatul tuttuor papusilor.(D. Georgiana)



#277
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:38

spiderman este personajul sau preferat.spiderman lanseaza panze si prinde raufacatori pe care ii duce la sectia de politie.dupa aceea din motive inca necunoscute incepe o lupta cu batman dar fireste spiderman il imobilizeaza pe batman. (B. Nicoleta Cristiana)



#278
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:39

Baiatul meu, care are 10 ani, adora sa construiasca din piese de lego. Daca vrei sa-l faci fericit, da-i un lego si nu mai ai treaba. Este fascinat. De Craciun i-am cumparat un lego (pt. virsta 9-16ani) 2 in 1, cu masini. A lucrat ~ 1 1/2 h, cu migala si multa atentie si din minutele lui a iesit o minunatie de vehicul.E o placere sa-l vad lucrind un lego.(N. Marilena)



#279
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:39

sa construiasca (V. Dita)



#280
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 20:25

"Buna ziua.
""Titu-titu"" doar asta auzim de cateva luni, de cand fiul nostru Stefan de aproape 2 anisori s-a indragostit de trenulete. Nu  a durat mult de cand a primit primul trenulet ca sa ajunga la o colectie semnificativa de trenulete de toate marimile. Ce ii place cel mai mult este sa le insire unul dupa celalalt, iar cand sirul nu este destul de lung mai adauga si cateva masinute si chiar si alte jucarii. Punctul culminant a fost cand am ajuns sa umblam prin casa unul dupa celalalt si sa facem ""titu-titu"" ca trenul :) si cred ca este foarte nerabdator ca fratiorul lui de doar 3 luni sa creasca mai repede ca trenul sa se mareasca :)"(D. Lucia Lavinia)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -