Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August (Pepenasi de August 2014)

mamici gravidute bebelus sarcina

336 raspunsuri la acest subiect

#71
georgi07

georgi07

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 18 decembrie 2013 - 14:32

ooo fetelor voi deja mergeti la a doua eco..uofff eu de abia merg la prima luni...de abia astept oricum, nu mai rabdare !!!!!!!!



#72
cocojambo

cocojambo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 756 mesaje

Postat 18 decembrie 2013 - 15:00

Buna.ascult magic fm.mai Este la mine pana la urm eco.vreau sa zic ca,m-a dezamagit ginecoloaga.plus ca a trebuit sa merg cu fiunio de 6 ani la eco pt ca nu l-am putut duce cu diaree si voma la gradi,si ea la pus sa astepte singur pe gol.adica daca eu platesc eu impun.nu tu.posibil daca ma voi simti bine voi merge la stat.adica sa ma pot deplasa cu Masina sau autobuz.mai vad pana mai incolo.plus ca am platit 120de euroi.voi faceti eco si sange la 11 sapt?nu stui cum ii spune in ro.

#73
ChristinaS

ChristinaS

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 19:15

Buna ziua o sa formulez totul cat de simplu posibil desi nu e usor de explicat. De cateva luni incercam sa face pe cel de al doilea bb am avut ceva sintome acum cateva saptamana mai exact 5 saptamii in urma greata si ma deranja mirosurile ff tare am fost convinsa ca sunt si am facut testul de sarcina dar a iesit negativ, stare de greata a disparut iar menstruatia a venit normal la 10 zile a apart iar menstruatia Putin cam diferita in cantate si culoare am mai facut un test iar negativ la cateva zile dupa menstruatia am avut o scurgere ca un firicel de sange si atat, de atunci am dureri de burta ca la menstruatie sani Putin durerosi dar nici un alt sintom al sarcina, problema e ca imi creste burta exact ca la o graviduta am luat in greutate si burta se tot rotunjeste parca am inghitit o minge exact asa ma simt, eu sunt in UK si aici nu pot sa imi fac nici o ecografie daca testele de urina sunt negative si menstruatia exista, aceea si problema este si la analiza de sange pt a depista sarcina :((
Ce sa fac ca nu mai  stiu
S-a mai cofruntat cineva cu o asemenea situatie.
Plate burta sa creasca ca la o gravida si doar sa te ingrasi???
Daca postez o poza cu burtica sigur veti sp si voi ca sunt gravida


#74
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 22:49

Christina s, pai nu le spune ca it-a venit si  nici de teste de sarcina!!! Minte-I ca sa poti face Eco si sa Fiii linistita. 



#75
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 23:01

Da între 11-13 saptamâni fac  si eu dublu test si cred ca si ecografia  



#76
marizta

marizta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 286 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 10:19

buna,viitoare mamici.....ma inscriu si eu la Pepenesi de August 2014...sunt la a 2-a sarcina, am facut si primul eco ..aveam 5 sapt....totul ok..la locul lui.Ma incearca si pe mine o stare de rau dimineata, la prima sarcina nu am avut nik..dar se pare k a 2 a e putin diferita.



#77
ChristinaS

ChristinaS

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 12:58

Felicitari Marizta :))))

La multi aniiiiii mamici si burtici !! Multa sanatate si bucuriiiiii sa ne aduca 2014



#78
cocojambo

cocojambo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 756 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 15:57

Un an nou fericit!Noi sarbatorim in familie!

Bine ai venit Mariza!

Cristina,pana la urma cum esti?



#79
ChristinaS

ChristinaS

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 16:23

Sunt sa zic  mai usurata :)  am fost la urgente vineri seara si  mea facut un control vaginal.. Pfffffff acum incepe provestea lunga :)) am facut un test de urina care a iesit negativ dar la anazilza de urina a iesit sange in urina, apoi a spus ca am uterus intors si deasupra uterului a simtit ceva dar nu site ce si ca va trebui sa fac o ecografie mai amanuntita. E posibil sa fei ceva de la cezariana dar nu site exact ce.
Burtica de gravida provine de la gaze fffff mult gaze in stomac si e posibil sa am celiac disease
Eu am un baietel de 3 ani fiind prima sarcina am aflat ca am uterului in forma de inima si a fost o sarcina Putin mai greuta si am facut cezariana acum bomba ca am uterul si intors nu numai in forma de inima :((((
Bun acum despre menstruatuie am avut menstruatia pe data de 19 nov care a tinut pana pe 26 si apoi am avut iar pe 8 dec. care a tinut pana pe 14 cam la cateva zile am avut o scurgere rozalie ca unfiricel de sange si atat de atunci nimic dar dureri de burta ca la menstruati...    
Acum nu stiu ce za cred astept sa vad daca imi intarzie acum nici nu mai stiu cum sa socotesc intre ultimele menstruati a fost 20 de zile daca e sa calculez asa inseam a ca mea intrarziat dar astept pana pe 5 ca atunci ar fi 28 de zile intre menstruati si atunci daca nu imi vine fac testul iar 
poate poate e cu ochisorii daca nu asta e Luna viitoare poate 
va pup


#80
ChristinaS

ChristinaS

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 16:28

Am uitat sa mentioned ca acum nu ma mai doare burta sani s-au marit dar nu sunt asa de durerosi offfffff nici nu stiu ce sa mai cred, acum normal trebuiasca sa ma doar burta asa ca inainte de menstruatie dar ma simt ok,eu de obicei am dureri mari de cap inainte sa imi  vina  acum nimic 

 Sunt foarte comfuza dar in ianuarie am programarea la doctor si poate imi face Eco si vad atunci ce si cum darrrrrr pana atunci bat campi pin casa :((((





Etichetat si cu mamici, gravidute, bebelus, sarcina

Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Cu bune È™i rele

    Irina0820
    - Astăzi, 09:41

  • Testul de toleranță la glucoză

    Ana1298
    - Astăzi, 08:28

  • Sunt cursurile de puericultură importante?

    Ana1298
    - Ieri, 20:51

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Ieri, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Ieri, 09:59

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -