Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


711 raspunsuri la acest subiect

#691
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 martie 2014 - 20:44

Si poza cu dl Luchis

 

DSC04984.jpg

 

 

 



#692
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 23 martie 2014 - 22:26

Hello,

pupici lui Luca cel scumpic din lanul cu flori. Kytana îmi pare rău ca nu te simți bine, sper sa nu patesti nimic si in final sa fie totul ok cu tine. Iti vei găsi puterea sa o iei de la început, I feel it.

Sa aveți o saptamana minunata.

#693
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 23 martie 2014 - 22:33

Aaaaa am tot vrut sa va intreb ceva : de o saptamana când intru pe forum îmi apare ca sunt logata cu tot felul de nume aiurea, alyssa, bbyasa ....ati patit?
Am citit ca popcornul este f sănătos, dar evident nu cel cu E-uri la microunde. Am cumparat de la Auchan un aparat cu 55 lei cu aer cald si o punga de boabe de porumb. Asa de mult ii place lui Andrei. Sunt seci evident, nu am pus nimic, nici sare nici altceva. I-am făcut si un shake cu banana, visine, ananas si lapte si asta a fost cina. La prânz a păpat supa de salata verde si piure cu sardine. Maine dimi papa clătite cu brânză fagaras, la prânz supa de salata si pui la cuptor cu lămâie, smântână, rozmarin si orez fiert, iar seara papanași.

Noapte buna.

Editat de norma36, 23 martie 2014 - 22:34 .


#694
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 23 martie 2014 - 23:05

Au probleme tehnice, nu mai stiu unde am citit. Despre floricele si eu stiu ca sunt sanatoase si pentru ei si pentru noi cand vrem sa slabim. Singura buba e sa avem grija cu cojita aceea, cu care ne mai inecam si noi cateodata. 

 

Eu sunt ok, nu am febra iar durerile sunt mai mici decat cele de la menstra, aproape ca nu le bag in seama. Probabil ca e doar inceputul, ma astept la dureri mari.

 

O noapte linistita mamicute! [flo]



#695
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 10:12

Kytana bine macar ca se intampla natural, o sa fie bine pana la urma. Plangi daca-ti vine, asta nu face rau, te racoresti. Simpatic foc Luca.

 

Fetelor, aveti mare grija cu chestiile interzise pana la 3 ani, alune, popcorn si alte treburi, nu e de joaca. Eu am auzit de un copil inecat cu popcorn. Acuma o sa-mi ziceti ca se poate ineca cu orice dar eu una nu ma risc cu din astea. Am o colega a carei nepotica a murit de la o boaba de fasole aspirata in plamani.

 

Mister e cu muci iar, azi noapte n-am dormit nici unul nici altul, e infundat.



#696
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 14:28

Hello,

 

Momentan sunt bine, inca nu am dureri, sangerari am mai mult cand ma duc la baie, in rest nimic de necontrolat. Ma astept sa urmeze si o perioada mai rea.

 

Mirabela, de floricele citisem si eu, evit sa mai fac cand este el treaz pt ca isi doreste si ii plac la nebunie. Multa sanatate lui Mister Calinel, David e ok? Tu cum mai esti?

 

Astazi fac o supa crema de ciuperci cu legume + varza calita la cuptor acrita cu bors romanesc (am gasit pe aici si sunt tare incantata). Luca va papa supita iar la felul 2 mancare de spanac.

 

O saptamana insorita si usoara!



#697
Alive

Alive

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 15:41

Buna fetelor, mai apar si eu din cand in cand, sper ca ma mai tineti minte :)))

 

Kytana, te inteleg perfect cand spui ca simti ca te-a luat total pe nepregatite situatia asta, si ca te simti empty inside. Si eu am avut o sarcina oprita in evolutie, prima mea sarcina, aveam 14 sapt si am inceput sa sangerez. am facut hemoragie noaptea si am mers la urgente, unde la eco, dr mi-a spus ca e oprit in evolutie de o luna, si dimineata, dupa ce s-a eliminat m-a chiuretat. pierderea asta m-a dat peste cap, m-am maturizat brusc (aveam doar 21 de ani) dar in timp, am reusit sa trec peste si acum ma bucur de cei doi baieti minunati pe care ii am, si uneori, ma gandesc ca poate primul bebe a fost fetita :)

Sanatate multa iti doresc, si putere sa mergi mai departe! Esti binecuvantata ca il ai pe Luca, iubeste-l si mai mult in perioada asta grea, faptul ca il simti aproape pe el o sa te scoata din depresie :) Sanatate si lui Andrei si succes.



#698
Alive

Alive

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 15:45

Daca vreti sa vedeti ce mai face Iustinelul: 



#699
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 16:00

Alive - ce scuuuump e Iustin cum dansează. M-am topit. Mai spune-ne despre voi.
Mămici? Voi?
Andrei a început sa spună tot mai des caca când face, de fapt spune mami, caca. Mai incurca si besinutele cu kk dar asta e.... Si spune si pipi dar nu totdeauna. Scuzati detaliile. Pana ajungem la wc mai face si in pampers Putin dar face si pe wc. E începutul doar.
Pupici.

#700
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 21:31

vai, ce dulce e Iustin! si ce miscari pe el!!! super fain! Si Stefan danseaza, dar nu chiar asa bine. (el da din fund, se batzaie, se invarte)

 

Norma, bravo, e inceputul! Stef zice / se screme cand face caca, dar la olita nu vrea. uneori se asaza imbracat si face :) in scutec, desigur. pipi nu cred ca stie cand face. Eu nu am de gand sa incepem potty training/ learning cateva luni bune.

 

Kytana, cum te simti?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -