Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (838)


502 raspunsuri la acest subiect

#481
ioana_iasi

ioana_iasi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 581 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:20

Va doresc o seara linistita si frumoasa alaturi de vise placute [mata]

si sa auzim vestii numai de bine [flo]

noapte buna va doresc! [ruga]



#482
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:27

Ella si eu zic ca durerile sub burtica si balonarea sunt semne de sarcina. Eu asa am patit cand am fost gravi. Acum fruntea sus ca doar nu suntem orice fel de aspirante ci aspirante optimiste. Bebelusul sigur bate barza si o impinge de la spate sa-l duca la draguta lui mamica. Mai ai putina rabdare ca bebelusul e pe drum si te va iubi asa de mult ca vei uita toate dezamagirile de acum. Ah daca aveam majorete pe telefon le scotea pe toate la instructie de front ca au facut praf intre timp [pup]

#483
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:30

Maryella am inteles ca ti-ai uitat modemul, am inteles ca nu ai avut timp sa citesti din urma dar nu inteleg de ce nu ne spui nimic despre tine. A iesit testul pozitiv?avem motiv de baut in seara asta? Of nu-mi place cand nu mi se spune ceva ca sunt asa curioasa ca nu pot dormi noaptea. Hai cu vestea buna ca am facut bube in palme de cat am strans pumnii.

#484
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:32

Danutza, Raisa va pup si va astept cu vesi bune peste vreo 10zile. Se pare ca in ultimele luni suntem colege"de suferinta"sper sa fim si de odisee.

#485
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:34

Ioana multumim. Cred ca si tu esti in aceeasi perioada cu noi.
Tu ai avut probleme la primele sarcini sau ai ramas repede gravi?

#486
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:36

Marja, Caresse, Floren, Mariell si pentru toate celelalte aspirante o mare imbratisare pentru voi.

#487
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:38

corina nu am facut test; am spus ca o sa fac doar la 3-4 zile intarziere daca este cazul;ieri am fost la moastele Sfantului Mina-un sfant tare drag sufletului meu pentru ca el l-a adus pe sotul meu in viata mea- si am dat acatist pentru zamislire grabnica si nastere de prunci sanatosi unde am trecut numele de botez al tuturor fetelor de aici pe care le stiu si m-am rugat pentru toate aspirantele de pe forum;m-am gandit ca stie el sfantul care sunt; oricum , de cate ori m-am rugat acestui sfant cu credinta m-a ajutat; sa ma ajute , de fapt sa ne ajute, si cu copilul si il declar ocrotitorul familiei mele;



#488
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:46

Maryella [pup] multumim ca te-ai gandit la noi si ne-ai pus la acatist si te-ai rugat esti o fata minunata si te asteptam cu vesti bune.Nasol cu chiria da lasa ,  casa noua vine si bebe , probabil trebuie pregatit un locusor pt bebe

Mai Ella [pup]  chiar asa nu m-am gandit , [:-)))] 5 sunt cam multi ma gandeam ca din 5 unu macar sa fie [pk]

Corina [pup] si multumesc de imbratisare



#489
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 22:35

multumesc marja [pup] ; poate ai gura aurita cum se spune in popor; adevarul e ca aici stam chiar la strada aproape de spital si urla sirenele de multe ori pe zi; o vrea bebe sa vina intr-o zona mai linistita [:)] ; sincera sa fiu ma gandeam ca mai stam aici 2-3 ani , cum am vb initial, mai scapam de cateva rate si ne luam si noi locuinta noastra;

asta e; stiu ca sfantul Mina si sfantul Nectarie ma vor ajuta sa gasesc si acum cum m-au ajutat si anul trecut;



#490
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 23:29

Sa stii Maryella ca o cam am [:)] , adica de obicei ce am zis la altcineva ca se va  intampla se cam intampla. Sa iti dau un ex: avem in scoala o colega si nu avea prieten si toata ziua se plangea ca ea nu isi va gasi niciodata (bine era si ff pretentioasa ), si eu tot asta iii spuneam va veni si jumtatea ta, cred ca niciodata nu m-am crezut, de 1 an e cu cineva si la anu face nunta si nu ii vine sa creda pt ca deja are 30 de ani si mi-a zis ca era ff convinsa ca nu isi va gasi jumatatea [alcool]

Asa ca zic sa mergeti voi toate frumos la odisee , eu stau aici pana va vad pe toate la odisee si apoi vin si eu ca doar no sa scapati de mine asa usor [soricel]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -