Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 98

fiv medlife albu

305 raspunsuri la acest subiect

#41
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 17:37

Ce pot lua pentru greturile de dupa punctie? Am fost bine pana acum, dar ma ia cu niste stari de greata.....



#42
SASU

SASU

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 17:50

Qiaoooo la mine pe prima pag. scrie FIV nereușit . Am REUȘIT prin mămica purtatoareee. Mai bine  te rog mumos sterge ca parca trag a rau.

 

Multumesc !



#43
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:42

Felicitari Lavinia pentru productie, acum iti doresc ca puiutii tai sa fie luptatori si sa tina de tine 9 luni!



#44
Deborah84

Deborah84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:46

Salutari fete d Albe 

Lavinia ...felicitari pt "recolta" bogata si Doamne ajuta la cati mai multi embrionasi de calitate !!!

Rlk speram ca ne tragi pe toate dupa tine pe rand una cate una.... [grasa]  [grasa]

NIcNic consilierul nostru psihologic  [flo]  [flo]  [flo]

Andreutza cand te duci sa iti iei  [ping1]  [ping1]  [ping1]  " pinguinii " pentru ET ? 

Pup TOATE fetele d ALBE



#45
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 22:00

Ce pot lua pentru greturile de dupa punctie? Am fost bine pana acum, dar ma ia cu niste stari de greata.....

Lavinia, nu prea ai ce lua, starile de greata  pot fi ca urmare a anesteziei....dar trec pana maine!!....dar la ce recolta bogata ai avut...mai conteaza ceva??:)))



#46
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 07:22

Buna dimineatza gagici :)
Scuzati absenta, dar sunt un pic plecata in doua zile de weekend, dar am intrat sa va dau vesti de mimimici, pt ca altfel ma inghesuiti la colt cand ma prindeti :)

Mimimici a nascut ieri, bebelutii sunt stabili toti 3, sunt la incubatoare si intubati pt ca injectia cu dexa nu si-a facut efectul. O sa povestesc mai pe scurt, pt ca nu vreau ca mimimici atunci cand o sa poata intra sa retraiasca povestea.

Joi seara au inceput contractii rele, cu dureri si dese. A fost prima data cand i-au administrat mialgin ca sa o ajute, dar si-a pierdut efectul repede . Apoi i s-a facut injectia cu dexa, si ar mai fi trebuit sa mai reziste macar pana vineri seara la 8 ca sa aiba timp sa isi faca efectul. Dar nu, ieri a fost dusa in sala de nasteri si au scos-o la un moment de pe ginipral pt ca se oprisera contractiile, dar cum au luat perfuzia , in 2 ore maxim au reanceput contractiile dureroase. Medicul nu a vrut sa ii faca anestezie, nici un fel, abia i-au dat un piafen, care a avut exact nici un efect, zicand ca el o sa incerce sa opreasca travaliul dupa ce iese fetita din col. Dar nu a reusit. Fetita din col si baietelul au iesit cu funduletul inainte, apoi a doua fetita a iesit ultima si cu capul inainte. Totul a fost pe viu. Au taiat-o, cusut-o apoi pe viu. Vorbea cu mine la telefon si plangea de durere, dar nu cat de durerea fizica pe care o avea dupa nastere, cat de faptul ca nimeni nu-i spunea nimic de bebeluti, daca sunt cat de cat ok sau nu. Nu va pot descrie in cuvinte durerea , suferinta pe care o avea in voce. Apoi mai tarziu a aflat ca bebelutii sunt stabili, in incubatoare. Acum nu ne ramane decat sa ne rugam ca Dumnezeu sa le dea putere sa se faca mari, si sa ajunga toti 5 acasa cat mai curand. Bebelutii la nastere aveau intre 950g si 1250g.

Ma iertati daca nu dau mereu detalii, dar ii respect intimitatea si intotdeauna incerc sa o intreb pe ea inainte ce si cum. Stiu ca intelegeti si ati face la fel daca ati fi in locul meu. Oricum, acum este important sa isi revina toti 5, pentru ca ea si sotul sunt terminati si fizic si psihic dupa aceste luni , iar bebelutii sunt micuti si au nevoie de putere sa creasca si sa se faca mari. Cand voi mai avea vesti, va voi mai spune. Iar atunci cand o sa poata intra ea, probabil o sa povesteasca mai mult, dar va rog, nu insistati sa spuna daca ea nu spune. A fost o experienta destul de obositoare din toate punctele de vedere.

Va multumesc mult pentru intelegere, si va doresc sa aveti parte de sarcini fara probleme, bebelusi sanatosi si cat mai aproape de termen.

Va pup pe toate si va imbratisez cu mult drag .

Doamne ajuta :)

#47
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 08:57

Nic Nic, multumim!!!

 

Ne rugam pentru mimimici si cei 3 bebei. Maine e duminica, haideti sa aprindem si o lumanare pentru ei!

[ruga]  [ruga]  [ruga]  [ruga]  [ruga]



#48
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 09:31

Am citit pe nerasuflate ,ma rog sa aflam vesti cit mai curind de la mimici ,o sa ma rog sa fie ok toti 5 !

Eu sunt ok ,am ajuns fara sa vreau la dr Albu mai devreme decit preconizam ,am avut o mica singerare ,mi-a facut un eco pe fuga ,dar ma linistit ca sarcina se vede (a zis ca vede chiar 2 saculeti ,dar micuti ,insa nu se poate pronunta inca datorita adenomiozei)mi-a dat duphaston 8 pe zi ,si a zis ca ne vedem peste 2 sapt la eco !Beta  este in grafic!



#49
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 09:38

Mimimici si bebeii , un gand bun si IL rog pe Doamne- Doamne sa va ajute in continuare, asa cum a facut-o si pana acum ! Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari !
Mimimici , tot respectul meu, mamica curajoasa ! M-a impresionat tare povestea ta..dar va fi bine pana la urma si toata suferinta iti va aduce acasa 3 puiuti frumosi si sanatosi ! Sa va ajute Dumnezeu !

#50
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 09:44

Angelica, felicitari si iti doresc sa fie bine totul in continuare , bebe/i sanatos/i si la termen .. Sunt pe aici niste povesti care bat orice film . Sanatate mare !



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -