Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.10


875 raspunsuri la acest subiect

#41
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 11:39

Ai de capu meu! Pai lipsesc doua ore si va faceti de cap?

Cochonel, am 1,65. M-am facut de 81 de kile la ultima morfo. Intr-o saptamana sau doua am pus 4 kile. Sunt ca o minge de baschet. Înainte de srcina aveam vreo 72.

 

In legatura cu babismele, nu prea pun eu botul la ele dar asta cu forma burticii mie mi s-a potrivit de fiecare data. In rest...nu ma apuc de aruncat sare in par si alte tandreturi de-astea. Pantaloni de gravida sub 120 de lei in cluj eu n-am gasit. La miniprix stiu ca sunt da n-o sa ma duc pana la bucuresti sa-mi cumpar. Peste 2 saptamani ma duc la cluj sa-mi iau ca n-am incotro. macar 2 perechi. Am un singur sarafan de blugi, cumparat asta vara, tare fainut. Cu maini si picioare de bebe pe el. Mai am o pereche de pantaloni cumparati din disperare de la chinezi da nu stau pe mine. daca fac doi pasi sunt cu ei la genunchi. Si doua perechi de colanti, cumparati tot de la chinezi ca n-am 120 de lei sa dau pe colanti de la magazinele de sport. In bistrita haine de gravida ciuciu.

 

Andika, la second sa nu visezi ca-ti gasesti pantaloni de gravida. Eventual gasesti ceva bluzite da panataloni ioc. Poate or fi cumva salopete de blugi, da-s oribile. Eu vreau de-alea cu elastic la spate ca daca pana la 5 luni m-am facut cat o minge, pana la 9 luni o sa fiu ca piatra lui Sisif.



#42
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 11:42

Maddutz, daca mergi la cabinetul particular al doctorului pt ecografe e imposibil sa nu-ti dea filmulet sau poza daca ceri. Numai ca te costa in plus. Fa-ti un 3d si cere poza sau filmuletul. Sau daca doctorul tau nu face, du-te la gynya si fa-ti o programare special pt un 3d- 4d. Aia sigur pot sa-ti dea filmulet daca ceri.



#43
new_life

new_life

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 11:46

babyboom, in afara de H&M si de magazinul pt gravide si nou-nascuti din M. Viteazu, unde mai sunt haine de gravide in Cluj? Vreau si eu inca o pereche de blugi acuma dupa salar, ca pe astia ii exploatez deja.



#44
claris

claris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 11:52

Arrya o sa intreb marti cand ma duc daca placenta e fundica anterioara sau posterioara.

 

La H&M stiam ca au compartiment pt gravide ,am fos la Iasi la Palas Mall,m-am dezumflat,nu am gasit nimic,nici la C& A ,am probat o gramada de gegi si paltoane ,dar nu au anume pt gravide tot mall-ul,probam cu o marime -2 mai mari dar nu am gasit nimic,daca as fi luat ceva sigur intro-o luna-2 nu imi mai veneau ,asa ca am zis pass,mi-am luat un poncho dragut,dar cand va fi frig nu il voi putea imbraca si am hotarat ca imi voi purta hainutele mele cambrate,descheiate si un cu fular gros.Am ajuns la concluzia ca suntem marginalizate ,noi gravidutzele cu burtici iarna.

Nu imi  mai bat capul ca m-a terminat alergatura dupa o hainuta ,am intrat in zeci de magazine.



#45
claris

claris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 11:56

Aryya chiar te rog fa o intrebare la prietena ta si daca da mai putin de 200 ron pe luna intreab-o si care e procedura 



#46
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 11:57

New life, mai sunt la central. Nu stiu daca la et 1 sau 2, nu mai tin minte. Nu-i un raion special, sunt bagate printre alte haine. De acolo mi-am luat sarafanul. Si mi-a spus cineva ca mai sunt pe straduta de langa central, acolo unde-s magazinele alea de bijuterii. Este un magazin special pt copii. Acolo zicea cineva ca mai sunt da eu n-am fost acolo.



#47
Meey

Meey

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.530 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 11:59

Alex unde esti?

sper ca esti bine...tu nu lipsesti niciodata

da un semn [:)]



#48
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 12:11

Da' chiar, Meey. Alex, cat mai tine cursul asta? Sau te.a prins profu' pe forum si ti.a confiscat telefonul?

#49
anamaria1229

anamaria1229

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 12:18

Fetele care ati facut morfofetala de trim 2 la Albu?
Eu am sunat acum si mi.au gasit un loc pe 11 nov (imi convine maxim) dar costa 550 ron.Wow mi se pare enorm.

Si eu am programare la dr Albu pe 30 noiembrie si eco costa 440 si daca vrei sa iti pui eco pe cd inca 80 de lei. Eu am fost personal cand m-am programat si atat mi-au spus ca, costa.



#50
ana2014

ana2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 532 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 12:38

buna fetele...

legat de discutia voastra cu greutatea, eu am 1,63 si 81.9 kg...aveam 79 inaine, deci am luat 3 kg; 

baby- si eu folosesc numai homeopate exclusiv pt fetita , de la varsta de 1 an si jumatate, i am tratat laringinte...enterocolite...etc,,,numai homeopat; bineinteles sub observatia si indrumarea unui terapeut homeopat si numai la indicatia acestuia si sunt f. multumita; si asa doresc sa tratez si bebele; un exemplu concludent este ca in timp ce alti copii la febra 40 gr.zac sau fac convulsii, fetita mea manca cirese si se juca ...am incredere in homeopatie dar si in terapeuta...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -