Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 97

fiv medlife albu

344 raspunsuri la acest subiect

#11
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 16:13

Lavianiiiiia , draga mea, eu sunt reprezentatul PCOS in Europa [bis] , sunt ca la carte [bis] ...si uite  ce am la purtator!!!

Partea buna la noi, cele cu PCOS este ca avem  foliculi si asta e bine sa stii!!! Treaba doctorului  este sa-i creasca frumos.

Partea proasta este ca reactionam greu la tratament, asa este!!Eu la prima monitorizare am avut estradiolul 10, la a doua monitorizare , tot 10...la a treia 200 si un pic, apoi la a patra 1800 , la a cincea 2000 si ceva....si tot asa cu tratament modificat dupa a treia monitorizare, mi-a bagat 75 UI de gonal ( face minuni!!).

Deci nu te panica, ca vor creste ei pana la capat, garantat!!!



#12
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 16:18

Ralule, razi de mine??? Razi de tine, razi de fabrici si uzine!!!...dar parca nu prea e rasul tau!! Iata viitorul : [grasa] !!! :)))))......Ai venit la "cirese de mai" ????.....ce ma bucur!! [pup]

Sunt aici , printre voi, astept fetele cu puctia sa vedem recolta.

In rest sunt ok, maine am eco cu dr Stan...va tin la curent!!


Editat de monik33, 22 octombrie 2013 - 16:48 .


#13
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 16:20

Buna fetelor si mulțumim  admin.ei de casuta noua. Offff Lavinia,stai liniștita si nu te necăji,se pare ca toate fetele suferim modificări,dar trebuie sa acceptam situația si sa gândim pozitiv,mie mi.a venit cm mult mai devreme cu 1 sapt si mi.a dat planul peste cap,îmi pregatisem si 2 sapt concediu pt perioada cu pricina (11-24 Nov) si se pare ca dupa calculele din momentul de fata transferul va fi pe 4 Nov ,basca m.am pricopsit si cu o candida ( noroc ca am timp sa o tratez) așa ca ....capul sus,totul va fi bine si Bebeluș pana la urma tot o sa facem ;)  NicNic mercic de INFO,dar tot blank am rămas :))) nu stiu medicamentatia asta cu ACc.uri :((  sa înțeleg ca ești la stadiul de pregătire pt puncte ,sau...!? Va imbratisez pe toate.

Miniaturi atasate

  • image.jpg

Editat de andreutza2, 22 octombrie 2013 - 16:23 .


#14
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 16:27

[smulgpar] V.am atasat tratamentul meu de la Fiv,scuze ca poza e invers,poate reușiți sa o întoarce.ti...  [smulgpar]  Vroiam sa va artat ca tratamentul meu este total diferit de al vostru...



#15
Deborah84

Deborah84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 16:43

Lavinia nu te panica , asculta ce spun "veteranele " si mai ales medicul, vor creste foliculii incet si sigur !

 Fetelor, HELP !!! Mi s-a intamplat ceva ciudat, azi de ziua mea :)))))))) Eu sambata am avut vizita ginecologica unde totul era perfect chiar aveam si un folicul grasan de 20 mm care trebuia sa explodeze.....azi e marti.....am o durere teribila de sani si am avut o scurgere roz........de 2 ori cand am facut pipi am vazut acea scurgere roz amestecata cu "albusul de ou" asemanator ovulatiei......ce poate fi ???????? imi vine deja menstruatia ???? n-am mai patit asa ceva niciodata......avortul menstrual l am avut pe 2 octombrie...si o saptamana dupa am continuat sa am beta pozitiv......ce Ciudat !!!



#16
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 16:51

Andreutza noi la fiv intai luam acc-uri incepand cu menstra dinaitea datei programate pt fiv. Eu, de ex, am sunat in iulie sau august la clinica, si am zis ca as vrea sa fac urmatorul fiv in noiembrie. M-am gandit ca am nevoie de o relaxare psihica dupa ultima sarcina oprita si dupa tratamentul fiv anterior. Oricum, de nostru nu face un alt fiv decat la min 3 luni de la ultima stimulare. Eu avand o varsta, si pt ca in iulie erau 3 luni de la ultima stimulare, puteam incerca atunci. Dar am zis ca vreau sa fiu psihic cat pot eu de bine. Si asa mi s-au dat anticonceptionale la menstra din oct pana la data de 29 inclusiv, iar pe 28 voi incepe tratamentul de inhibare cu diphereline, ulterior, la cateva zile voi incepe stimularea propriu zisa. In schema am punctia ca fiind pe 18 noi, iar ET pe 22. Acum depinde de cum voi raspunde la tratament se vor respecta sau nu datele si dozele date. Acum stiu la ce sa ma astept si cred ca sunt mult mai relaxata. Mai ales ca acum mi-am pastrat un colacel in jurul buricului, si sper sa m usture mai putin injectiile :) om trai si om vedea, si la gravideala cu zambet inainte vome mergea :)
Si uite ca am facut si versuri :)
Doamne ajuta sa ne iasa cu bebelusi de data asta :)

#17
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 16:58

Deborah relax!!! Asta inseamna ca s-a spart foliculul si ca tu trebuia sa prestezi la greu !!! Chiar si deseara, da-i cu nospa sa nu te mai doara burtica si practica niste hatza hatza . Sanii te dor de la progesteron. Dupa ce se produce ovulatia, progesteronul creste, deja endometrul a inceput sa se ingroase iar burtica se pregateste de o eventuala sarcina. Temperatura bazala in mod normal creste undeva la 37 grade si ramane asa pana prin spre trimiestrul 2 de sarcina sau max 14-16 zile, in functie de fiecare, pana cand incepe se elimine endometrul si sa ai menstra daca ovulul nu s-a fecundat. Cam asta e povestea in mare cu sangele rozaliu pe chilot.
Poate ai avut noroc si la hatza hatza s-a prins :)
Doamne ajuta :)
Cand ajungi in tara?

#18
Deborah84

Deborah84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 17:39

Of Nic Nic, ce ne facem fara tine ???????????? Merci de informatii.....stiam cam cum functioneaza treaba cu ovulatia dar scurgeri rozalii la ovulatie nu avusesem niciodata...probabil dupa stimularea de luna trecuta se mai schimba treburile.....

In tara, nu stiu ar fi trebuit  luna asta dar "problemele" de sanatate si vizitele medicale m-au tinut pe loc, sunt in tratative cu sotul...el zice ca daca tot s-a amanat atat plecarea noastra mai bine sa venim in preajma Craciunului ca e mai frumos.....oricum cand vin iti dau un semn poate ne vedem la o cafea...voi sta sigur si o zi la Bucuresti la nasul meu....imi doresc sa vizitez si Casa Poporului :D



#19
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 18:25

Din fetele care nu au raspuns prea bine la tratament, asa ca mine, de pe la a treia monitorizare, cam cate monitorizari ati mai facut?



#20
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 18:25

Deborah la multi ani!! Inteleg ca e ziua ta [:)] . Pai eu zic sa prestezi si poate vei primi cel mai frumos cadou [bib] .

la mine deja primele semne de singerare deci NicNic mai amini betivaneala in ceea ce ma priveste [alcool]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -