Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 4 voturi

Care este scuza ta? aka abdomenul plat


368 raspunsuri la acest subiect

#21
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 13:04

N-am nici o scuza, sunt perfecta :). (si fara abdomen plat, si cu sanii usor lasati, si cu fire albe de par, si cu ridulete pe la ochi si pe gat, si insotita de prietena mea celulita).

Si mai ales  imi place de mine si ma simt bine cu mine, ma simt bucuroasa ca am castigat o lupta cu mine insumi, aceea de a nu mai fi continuu nefericita si nemultumita de/cu mine.

Si faptul ca ma accept si ma plac in ciuda faptului ca nu corespund standardelor revistelor stupide (da mult mi-a luat sa ajung la chestia asta ...) se vede, si in cum ma port dar si in cum arat.



#22
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 13:06

Blue starr, fata ta ce parere are? Iti zic ca sigur pentru ea esti cea mai frumoasa. Restul nu conteaza!



#23
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 13:28

oarecum din aceeasi categorie:

 

i_grow_twins_whats_your_superpower_t_shi



#24
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 13:32

2 baieti [soricel]



#25
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 13:33

Si am un deja-vu cu subiectul asta. Acu' ceva timp a fost un subiect despre cat de frumoasa si bestiala (si reshapata cu bisturiul si sustinuta de antrenori personali si tratamente costisitoare)  e Nicoleta Luciu dupa sarcina cu tripleti, nu ca uratele si delasatoarele de noi,  care ar trebui sa luam toate exemplu de la asa mama eroina si faina (cu 3 bone in timp ce ea se plimba pe la sala si pe la teveu sa ne explice ea cum se slabeste si se face frumos).

Oameni buni si frumosi, femeile astea fac bani din cum arata, asta e job-ul lor, din cum le e fundul de ferm si abdomenul de plat le vine cashul. E firesc sa arate asa. Stiu si eu niste femei briliante care s=au intors la munca dupa 3 luni si sunt extraordinare in aceea ce fac .. cu neuronii.



#26
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 13:50

Eu apreciez foarte tare persoanele carora le pasa de aspectul lor. Nu numai fizic, ci si cum se imbraca, de ex.

 

Sigur ca trasaturile fizice...nu ai cum sa le modifici (decat poate cu cutitul). Dar supletea, chiar ai cum, daca vrei. Scuze gasim mii si mii. Mai greu gasim motivatia si modul de gandire.

 

Am apreciat iar persoanele la varsta a 3a care sunt fit, circula, au o viata activa. Din pacate "modelul romanesc" e diferit, sunt putini la varsta a 3a care gandesc si actioneaza asa (ce-i drept, poate au alte griji, cum ar fi banii...ca bolile, ar fi cam tot alea peste tot) - poate si de aia cineva la 60 ani se poate simti batrana, dar la fel de bine se poate simti si "la a 2a vastra".  Dar supraponderabilitatea nu prea ar trebui sa aiba legatura cu astea... cu exceptia cazurilor medicale (dar care sunt putine, majoritatea supraponderalilor au ajuns asa din cauza alimentatiei defectuoase).

 

Sunt multi care chiar daca ar putea face ceva pentru ei, nu ar vrea: e mult mai comod sa petreci timpul...facand altceva, decat sport. E mult mai comod sa nu-ti infranezi nicio pofta. E mult mai comod sa mananci orice, fara nicio opreliste.

 

Deci, ca sa raspund la prima postare: Bravo ei! Super! Arata minunat! [flo2]


Editat de A_Iulia, 15 octombrie 2013 - 13:57 .


#27
Cricor

Cricor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 13:59

Sigur ca dna din poza arata atat de bine in primul rand pentru ca asta e meseria ei..sa arate bine, Asta nu inseamna nicicum ca nu e interesata de copiii ei si preocuparile ei nu ar avea legatura cu ei, Voi nu sunteti preocupate de serviciu dar si de copiii vostri?

 

Pe de alta parte, sa fim serioase..nici la 8 ani de la nastere multe dintre noi nu aratam asa..si nici macar pe aproape. Eu cel putin nu...pentru ca mananc mai mult decat am nevoie, fac foarte putin sport, am o viata sedentara si am scuze intotdeauna.

 

Edit: MI-am amintit de colega mea Patricia. Patricia a fost obeza din adolescenta. la 22 de ani s-a hotarat ca nu mai vrea sa fie obeza si s-a apucat de sport. Arata, la 29 de ani cand am cunoscut-o eu minunat. A nascut 2 copii, a facut sport pana la 8 luni in timpul sarcinii, iar la 6 luni dupa nastere arata cum n-am aratat eu decat la 18 ani:)...can ca dna din poza. Si-a alaptat copiii, nu avea nici un ajutor in casa.


Editat de Cricor, 15 octombrie 2013 - 14:08 .


#28
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 14:02

Imi si imaginez cu aproximatie cam cat timp i- a alaptat pe fiecare, asta in cazul in care i - a alaptat. 

De acord cu Blue Starr, cand esti chiauna....abdomenul extra plat e ultima chestie la care te mai gandesti. Norocul doamnei ca are a face cu sportul. Ce mai remarc este ca e si ft tanara. Ori altfel se aseaza carnea pe tine dupa nastere pana in 30 de ani. 

Da, asemenea articole frustreaza mai ales o mama la inceput de drum. Si da asteptari neconforme cu realitatile multora.



#29
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 14:02

Blue starr, fata ta ce parere are? Iti zic ca sigur pentru ea esti cea mai frumoasa. Restul nu conteaza!

 

Pentru fiicamea ,,MAMI e tamoasa,, (frumoasa)



#30
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 14:05

Imi si imaginez cu aproximatie cam cat timp i- a alaptat pe fiecare, asta in cazul in care i - a alaptat. 

De acord cu Blue Starr, cand esti chiauna....abdomenul extra plat e ultima chestie la care te mai gandesti. Norocul doamnei ca are a face cu sportul. Ce mai remarc este ca e si ft tanara. Ori altfel se aseaza carnea pe tine dupa nastere pana in 30 de ani. 

Da, asemenea articole frustreaza mai ales o mama la inceput de drum. Si da asteptari neconforme cu realitatile multora.

 

 

Eu am abdomenul ca inainte adica foarte plat dar asta si din cauza ca sunt foarte slaba indiferent cat si ce mananc, alte femei ar pune cel putin 3 kg in plus daca ar manca slanina cu ceapa si vreo 4 felii de paine seara sau ciocolata..sau alte bazaconii.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -