Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 87


235 raspunsuri la acest subiect

#211
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 22:41

MeAlex da, la Matei Basarab a fost 2. eu nu am facut niciodata la ei, asa ca nu stiu cum arata un beta 100% negativ. La MDL e < 1,2, dar au alta metoda si poate de aici diferenta. 

Maine ma duc la eco, mi-am amintit ca imi facusem o programare de sapt trecuta cand am vazut ca intarzie si abia atunci am prins, dar eu tot speram sa se rezolve si sa apara cm. Am mai fost la dr asta, cam tinerel, sa vedem ce zice si el. Si poate il conving sa imi dea biletel (ca sa le fac pe abonament) pt beta, prog, estrogen si LH - eu am o curiozitate "stiintifica" sa vad ce valori am in situatia asta [soricel] 

Oircum, ii fac o vizita si lui Albu, ca doar a lipsit 10 zile si poate a simtit o lipsa de ... paciente.

Pupici  [flo2]



#212
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 23:08

Qiao, din ce imi amintesc, la Matei Basarab dadeau rezulatul cantitativ, am avut rezultate de 0.1 de exemplu. Ma uit in arhiva si iti spun.

Din pacate, nu mai pot intra pe site sa vad valorile si nu cred ca le am salvate. Dar, imi amintesc ca am sunat la un moment dat, ca imi spusesera ca asa aflu mai repede si mi s-a spus ca valoarea e 0.1. Era udneva prin 2009-2010, dar nu cred ca au schimbat metoda de lucru.


Editat de MeAlex, 20 octombrie 2013 - 23:16 .


#213
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 09:39

salutare fetelor,

qiao ce povesti mai ai si tu...am citit cu sufletul la gura postu-l tau...ce sa zic ca mie mi-a iesit luna trecuta barza fals pozitiv la ovulatie(am incurcat testele :D)...eu macar m-am lamurit ca am hidrosalpinxul asta , sper sa fie bine si sa vezi ce inseamna acel "ceva de langa"

fetele care merg la albu, am si eu o intrebare: daca merg prima data si ecografia o am luni si consultatia  miercuri, la eco imi va spune ceva in afara de marimi, adik eu merg la el pt a 2-a opinie si eventual schimbat echipa pt interventie ....adik vb cu mine , isi da cu parerea sau imi zice ca ne vedem la consultatie???

in rest sunt mai pozitiva , incep sa accept ca tre sa fac si asta, acum citesc o carte ce se cheama psihanaliza maternitatii e fff interesanta , cam veche dar abordeaza probleme actuale

va puuuuup o saptamana faina si usoara



#214
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 09:54

xdidi la Albu eu am rezolvat de fiecare data totul la o intrevedere. Dar acum la mine povestea e stiuta, cand am prima data m-am dus la consul si mj-a facut si o eco scurta si un control. Cand mergi, azi ?

 

am un dejet la mana dr infasurat in leucoplast asa ca bay aiurea rau


Editat de QiaoBing, 21 octombrie 2013 - 09:55 .


#215
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 10:23

hmmmm, azi pt ca duc la dr nu ma mai doare nimic [soricel]



#216
many_bani

many_bani

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.111 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 10:58

Salutare,

Qiao, nu stiu e sa zic, sper insa sa fie bine si azi sa ne dai vesti bune [pup]



#217
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 12:11

Didi, sa tragi de el, sa il intrebi, nu e un vorbaret, dar daca il intrebi, iti raspunde.

Qiao, Doamne ajuta, sa primesti vesti bune la dr.!



#218
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 12:44

qiao si lipsa durerii poate fi ceva nasol...deci mergi la doc sa clarifici situatia...

deci la albu mi-am facut prog pe 28 la eco si pe 30 la consulatatie...sincer as vrea sa o rezolv dintr-o lovitura ca in periaoda asta e nebunie la munca la noi si as fi numai pe drumuri , plus ca pana la grivita eu strabat tot orasul si apoi ma gandesc si dpdv finanaciar...as vrea parerea lui doar pt operatie, ca daca ma surprinde cu ceva (placut evident) s-ar putea sa am operez la el, ca preturile sunt asemanatoare si la melife.

alex iti dai seama ca o sa-l intreb , defapt cand intru ii zic ca am venit pt o alta opinie la el, asa ca ....dar sunt asa aiurita , nu stiu dc n-am 100% incredere in doc a mea, merg la ea de ceva timp si e ok si avem o relatie super buna....insa ma roade faza asta cu operatia si plus ca il am pe lista pe albu demulut...

am ceva pitici colorati acum in cap

pupici



#219
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 15:43

salut babute si pitici colorati

m-am returnat si eu de la vizionare. nu a vazut nimic care sa semene a extra, am mai multi foli pe stg, toti par sa apartina de ovar, nu pare nimic pe "langa" (am fost intrebata si daca am facut stimulare). nu a vazut nici unul de 6.5, e unul de 8. intrebat daca am facut beta, spus valoare si m-a pus sa o repet. ok, am lasat si niste sange pe acolo.

Dupa cum se prezinta sit eu nu am ovulat luna asta. nu mi-a recomandat duphaston, ci sa mai astept ... vreo 2 sapt ... de cand ? ... de azi ... asa de mult ? ... Pai ce, va grabiti ? ... Ah, nu, doar ca nu as vrea sa vina d-na meno fara sa fiu informata in prealabil si pregatita sa primesc noul musafir .... mi-a trecut si fsh-ul pe lista de analize

Maine dupa ce o sa am am rez si o sa fac vizita si la Albu & co, nu are rost acum.

Ce poveste banala a devenit, nimic palpitant... [soricel]

[flo2]



#220
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 15:56

Qiao , esti foarte funny, chiar daca situatia nu e in fapt funny.. Se simt experientele in spate..
Te pup , dezlegarea enigmei iti doresc


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - mai 04 2024 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -