Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.5


534 raspunsuri la acest subiect

#31
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 22 septembrie 2013 - 18:16

Eu am facut niste copanele prajite :)), lasate mai intai la marinat cu lamaie si condimente, ciuperci la ceaun cu usturoi si acum am terminat dovleceii cu rosii si un amestec asa de pesmet cu ceapa si usturoi, la cuptor. Dupa cum se observa, sa traiasca usturoiuul. Il iubeeesc! :)

Editat de AlexBzg, 22 septembrie 2013 - 18:18 .


#32
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 22 septembrie 2013 - 18:31

si mie imi place tare usturoiul, si ceapa



#33
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 22 septembrie 2013 - 22:40

Stefiana, 75% am băiețel. Ni se va confirma pe 11 oct :) știu de chestia ca băiețeii nu dau grețurisși nu cer dulce. La mine se potrivește.

Eu am luat 2 kg deja, din câte jumătate de kg doar în aceasta săptămâna. Am avut o foame pe care cu greu am potolit-o. Noroc ca am făcut alegeri sănătoase.

Azi am gătit salata de vinete, friptura de oaie la cuptor cu mult usturoi, pe care am ținut-o înainte în marinata o zi, servita cu o salata verde de primăvară, cu ridichii multe, ceapa verd, ardei grași, lămâie.

Am făcut și un tort light pt nașa noastră, e ziua ei mâine, blat subțire de pandișpan cu nuca, la mijloc crema de mascarpone cu fructe de pădure (congelate, fierte puțin în prealabil cu zahar brut), insiropat cu zeama de la fructe și deasupra frișcă naturala, am avut noroc ca mi s-a bătut. Sa speram ca e bun .

Noapte buna tuturor.

#34
anamaria1229

anamaria1229

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 07:42

Eu am avut greturi in primele 2 luni dimineata si am baietel. Am luat 2.5 kg si mi-e o foame! Nu vreau dulciuri ci mancare. In perioada asta manac multe supe si ciorbe, nu suport prajelile si usturoiul.

Cat despre pastile mie mi-a recomandat doctorul femibion, in trim I am luat femibion I iar acum am trecut pe femibion II, magnerot, maltofer, nospa, utrogestan si vit.c.



#35
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 08:14

eu nu am avut greturi deloc, am mancat si mancare de foame rau si dulciuri si sarat si amar si.... "de toate" [:)]  si am fetita



#36
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 10:01

Fetelor eu am racit(sau am luat de la baiat) ma simt de parca m.a batut cineva .Noroc cu oscilococcinum.Azi fac niste peste prajit cu piure saua mamaliga si cotlet de porc cu salata.

#37
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 10:10

Monica, incearca ceaiul cu muuulta, muuulta lamaie si miere. La mine face minuni cand simt ca ma ia raceala.

#38
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 10:32

Buna dimineata,

 

Monica, insanatosire grabnica.

 

Fetelor, la mine ziua nu a inceput bine, aseara la 3 noaptea am primit vestea ca mi-a murit o ruda apropiata :( Si ai mei sunt devastati, mai ales mamaia mea care m-a crescut pana la 17 ani, ca cel care a murit e fratele ei. Ma gandesc la durerea ei si mi se rupe sufletul, nici macar nu am puterea sa plang, nici nu pot, ca sunt la munca...

 

La inmormantarea nu am curaj sa merg, mi-e ca ii fac rau lui bebe ca stiu ce durere si ce jale va fi. Dar ma voi duce pe 2 oct acolo (sunt 500 km) si sper sa o conving pe mamaia sa vina la mine vreo saptamana, doua. Ea ramane singura acolo si e greu singur sa treci printr-o pierdere, iar eu daca o pierd pe ea acum, sau curand, nu stiu daca/cum sa trec peste asta. Sper sa ii dea Dumnezeu putere sa treaca cu bine peste asta, desi saraca e si ea barana, are 74 de ani si sunt constienta ca intr-o zi se va duce, dar pur si simplu nu pot accepta. Eu cu ea am avut o relatie f apropiata, am dormit in acelasi pat pana la 17 ani, mi-a ingrijit toate bubele, toate durerile, se ruga sa ii dea ei Doamne Doamne durerea si sa o ia de la mine.

 

Azi noapte am visat ca imi misca bb, era asa placut. M-am trezit cu un gust amar si ganduri negre ca poate nu imi va misca niciodata si a fost un semn de la unchiu. [q]



#39
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 10:37

Arrya, condoleante
si bunicii mei sunt batrani si stau singuri, chiar ma gandeam la ei zilele astea...
Lasa gandurile negre deoparte, ca bebe misca, doar l-ai vazut la eco

fii puternica

#40
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 10:39

Alec tocmai mi.am facut ceai.Alex condoleante.
Si eu avut un deces cand eram gravida in 5 luni cu Robert mi.a murit bunicul.Nu eram prea apropiati si pt ca era in Modova si iarna nu am putut sa merg.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -