Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 7 voturi

FIV Turcia - 16

fiv acibadem tayfun

213 raspunsuri la acest subiect

#171
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 10 septembrie 2013 - 20:35

Ela si Amaradia, sunteti tare dragute! [flor]

deep down, stiu ca ma voi descurca, insa sunt niste trairi inerente, le simtim mereu in fata necunoscutului. 

Legatura dintre noi va fi extraordinar de puternica si stiu ca va creste din ce in ce mai mult. Cu siguranta, eu voi sti cum e cel mai bine sa fac, asa cum e si acum!  [:)]

Voi deveni experta si eu in tipul de planset, ma voi misca inainte de primul scancet. Simt cum se simte pisica, daramite puiul meu.  [clo]

si daca o sa fie ceva, imi voi zice si eu: Zoe, fii bărbata! [alcool]

 

 

Ella, despre intervenție, ii poti scrie lui Tayfun si il intrebi in ce consta acțiunea lui. Pentru ca tie iti place pe google, ai gasit ceva legat de ea si esti interesata daca el face asa si asa si asa...  [alcool]



#172
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 10 septembrie 2013 - 20:47

Buna seara fetelor

Astazi am fost si eu la Dr Rabbit. Hmmm am un col dinamic la limita de deschidere, 2,6 la prima masuratoare si 2,2 la presiune pe uter. Din seara aceasta incep injectiile cu Dexametazona pt maturarea plamanilor. Este pentru prima data cand il simt ingrijorat pe medic.
Mi-a spus ceva de genul ca pot naste si maine, dar spera sa ajungem la 35-36 de saptamani.
Acum sunt un pic stresata. Mi-a cam zburat departe zen-ul meu ca o sa nasc pe 13 noiembrie.

Cam atat despre noi. Speram sa fie totul bine si sa avem marea intalnire dupa 27 octombrie.

Amaradia, Nanne multumesc frumos dca va ganditi la noi

Pupam la a treia copilasi, mamici, burtici si viitoare burtici.

#173
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 10 septembrie 2013 - 21:04

Cristina, iti scriu si aici...
Ai mare grija de tine, cat mai putin stres si cat mai mult stat la pat...
O sa fie bine sa dea D-zeu ! [ruga]
Ai grija de voi !! [pup][flor]

#174
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 10 septembrie 2013 - 22:59

Cristina, stai in pat cat mai cuminte si relaxata.

Ai sa treci cu bine si peste hopul asta.

Despre serclaj nu ati vorbit?

 

Ona, Tayfun recolteaza hormonalele inainte de punctie.

Pe mine m-a chemat cam la trei zile la eco si in functie de ce vedea imi ajusta tratamentul.

El oricum spune ca noi romancele ne cautam prea mult si inutil.

Nu o cunosc pe Tatiana. Eu am tinut corespondenta pe vremea aia cu Liliana,apoi cu Daniela. Dar daca ai obtinut o programare esti pe drumul cel bun. Si eu am avut prima programare pe 01 noiembrie. Si a fost cea norocoasa.

 

Pup fetele



#175
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 07:12

Amaradia este deja tarziu pt serclaj. Trebuia facut pana in sapt 24. Acum ar fi cu riscuri de rupere membrane, infectii si provocare contractii.

Gravidute mai avansate si mamici am si eu o intrebare.
De aseara s-au indesit intaririle de burtica. Nu stiu cum ar trebui sa doara contractiile nedureroase. La mine se formeaza de obicei 2 galme si simt ca si cum cineva ar umfla acolo dar muschii sunt intinsi la max.
Tot de aseara simt si niste intepaturi in col.
Nu stiu ce da fac. Sa-l sun pe dr.? El mi-a zis sa-l sun pentru orice, dar de o saptamana ma agit pe la fel de fel de medici. Miercuri eco, joi Fundeni si cautat clinica pt test de rezist la glucoza, vineri test, luni mers la medic diabet, ieri la control.
Ce nu inteleg eu este de ce iti mai faci programare la clinica particulara daca niciodata nu se respecta programul. Inteleg o intarziere de 15 hai 30 min dar astept si cite o ora si ceva sa imi vina randul.
Pup si imi cer scuze pt mesajul lung.

#176
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 07:53

Cristina,si eu am simtit intepaturile respective.Cel mai bine ar fi sa mergi la dr,poate faci si un TNS.Sper sa ajungi cu sarcina cat mai aproape de termen.In acelasi timp cred ca e bine sa stai cat mai mult in pat.Poate daca ajungi la dr,te va tine internata sub observatie.
Hatice,bafta multa in continuare,sper ca te-ai mai linistit.
Fetelor,ne-am intalnit cu Tamys si copilasii nostri au avut ocazia sa se cunoasca si sa se joace impreuna.Ne-am jucat si cu cei ai lui Ralu de cateva ori deja.Sper sa facem intr-o zi o adunare mare de mamici si de pitici de pe forum.
Carla,bafta la FIV!Sa fie norocos.
Ella,stiu ca e un dr bun si in Ungaria,poti intreba la FIV Ungaria.Asta pt a avea cat mai multe alternative.
Pupici tuturor!

#177
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 09:08

Cristina, daca mergi la eco de trim 3 si totul e ok, nu inteleg de ce sa te mai duci la Fundeni. Eu as reduce la minimum deplasarile, pentru ca si drumul cu masina este fff greu (mai ales pentru col); nu stiu de ce mai faceti testul de rezistența la glucoza. Eu nu l-am facut. Glicemia a fost ok, bebe nu a avut greutate peste limita, lichidul normal -> cam astea ar fi motivele pentru care s-ar recomanda, nu doar ca e pe o lista de analize...

 

Despre programari la clinici si întârzieri, da, nici eu nu inteleg. 

Stiu insa ca daca as avea o problema, as prefera ca medicul sa imi dedice mie cat mai mult timp, chiar daca asta ar însemna sa îsi dea peste cap 2-3 programari. Eu asa ma încurajez cand mai astept (de obicei la eco morfologice mi s-a întâmplat). Sau am fost sunata ca medicul întârzie din pricina unei intervenții si programarea se duce mai încolo cu 30 Min.

 

ce povestesti tu par a fi BH, la mine sunt asemănătoare (eu am doar pe o parte). Trebuie sa elimini niste cauze: bei suficientă apa(deshidratarea e o cauza)? Trebuie sa faci pipi? Schimbi poziția si nu dispar? Trebuie vorbit si cu doctorul mai ales ca ai avut un episod nu prea fericit acum vreo trei saptamani.

 

Tot ma gandesc ca întrebările/raspunsurile astea ar fi mai potrivite la odisee - gravidute, ca sa nu încarcam fetele prea mult cu detaliile astea. Plus, cand se vor muta in curand acolo, vor avea pagini interesante de citit.

 

Lorelei, ce frumoase sunt întâlnirile astea! Da, nu ar fi de ocolit o asemenea intalnire cu pui turcaleti.  [flo2]



#178
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 09:39

Neata fete.
Nanne, Nelay multumesc de raspunsuri.
Am un sg Fiv la activ, la unguri la Szeged dupa laparoscopii si o extrauterina, cu o sg trompa.In legatura cu hormonalele intrebam de curiozitate; sunt convinsa ca stie ce face.
Cristina,multa liniste si putere sa rezistati pana la termen.
O zi minunata.

#179
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 14:14

Buna ziua, fetele! [flor] Ce dor mi-a fost de voi..... de 5 zile ma impart intre serviciu, zugraveala si smotruiala......acum mi-am luat o pauza.....pai nu se mai putea.

Hatice, ne gandim la tine.....tinem pumnii stransi ... [ruga]

Cristina, multa sanatate...sa va ajute Dumnezeu sa ajungeti cu bine la termen.

Ona, bine ai venit si mult succes, sa ti se implineasca dorinta cat mai curand! Ia uite, vom fi doua in noiembrie pe capul lui Tayfun....bine, eu inca nu i-am contactat pentru programare si nici nu ma grabesc, mai am de vazut evolutia TSH-ului .....si cum menstruatia e cam aiurita in ultima vreme, chiar nu pot da o data exacta....

Nanne, Nelay, Ella, Delya [flo2]

Amaradia, Lorelay,  [flor]pentru mamici si  [pup] pentru fetite...

Va pup. O zi frumoasa!



#180
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 14:16

Vreaubebel, si pentru tine [flor]  si un gand bun.





Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -