Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei sept-oct 2012 (28)


236 raspunsuri la acest subiect

#11
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 14 august 2013 - 16:12

Kytana - noaptea a fost grea. 2 ore mi-au trebuit sa il adorm, am incercat in patut cu suzeta, fara..., cu carusel si fara, etc....solutia e san si atat. [:)] Dar am descoperit cauza: azi a spart gingia al treilea dinte de jos in dreapta. E al 7-lea in 3 luni jumate.

 

Anamaria - ce tare e piciul cu ochelari si colac. Suuuuuuuuuuuper. Concediu placut [flo2]

 

Carmen - este reteta la supa crema de rosii in cartea ce am trimid-o pe mailul comun.

 

Anca - nasol cu cainii sper sa rezolvi curand.



#12
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 14 august 2013 - 18:41

Va pup dragelor! Am tot asteptat toata ziua sa vb cu sefa, dar nu a avut timp. La 6 de-abia s-a eliberat si mi-a zis sa-i dau ce am pregatit ca sa-l studieze in we (joi si vineri stam acasa). Acu' ... D-zeu cu mila! Vedem luni. Oricum, va multumesc tuturor pt gandurile bune! :*

Kytanutz, ma bucur ca doarme mai multisor dimineata nazdravanul!

Norma, in marketing lucrez.

Stela, te pup. Ma bucur ca face progrese Matei. Cu jobul, gandeste-te bine. Pot sa-ti zic ca nu prea gasesti usor joburi bune. Mie mi-ar fi placut ceva sa pot lucra de acasa, sa nu lipsesc 10 h de langa Maya.

Ana, frumoasa poza! Distractie placuta la greci!

Anca, ti-a facut-o piticul! Macar el s-a distrat! :))

Carmen, eu la muci ii pun apa de mare, sau mult ser culcata pe o parte, sa tasneasca mucii pe nara cealalta. Aspirat max 3 ori/zi, dar apa de mare de cate ori e nevoie.

#13
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 14 august 2013 - 18:42

Norma, poate s-o mai linisti acum ca i-a spart dintisorul.

#14
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 14 august 2013 - 19:31

Pupici mamici
Eu sunt disperata david nu se face bine..dcaunele moi chiar apoase continua cu tot tratsmentul si regimul..ieri am ajuns la ai mei si azi nospte la 3 avea febra 39,5 si plangea tare..i-am dat panadol si comprese reci, ceai, s-a linistit si a dormit apoi.dimineats am vb cu pedi a zis sa-i dau furazolidon si enterol..scaunele apoase au continuat, acuma urca febra, are deja 38..e plangacios si somnoros...nush ce sa mai fac!!!! Pediatra zice sa adteptam efectul tratamentului..

#15
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 14 august 2013 - 21:04

Corina - sfaturi nu am pt ca nu ma pricep,  nu am trecut prin asta. Iti doresc multa putere sa fii alaturi de David, iar el sa se faca bine urgent. Daca nu scade temperatura eu as merge la urgenta. Unde esti? Inteleg ca nu sunteti in Cluj? [flo2] [flo2] [flo2]

 

Oli - minivacanta placuta si luni sa ne scrii ca ai primit doar felicitari de la sefa. [floare3] [floare3] [floare3]

 

Asa ma bucur ca sta sotul cu noi acasa 4 zile...............e si ziua lui sambata [deziuata]

 

Noapte buna si LA MULTI ANI PE MAINE DACA AVEM MARIA printre noi !!!



#16
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 14 august 2013 - 21:34

Of Corinuka, nici eu nu stiu ce sfaturi sa iti dau. Pentru febra ai putea sa incerci si cu sosetele cu otet, pe frunte comprese cu varza. De obicei febra arata ca organismul lui lupta cu ceva. Poate e de la dintisori? Cateodata cresterea dintisorilor se mai manifesta asa. Multa putere iti doresc, da-i multe lichide sa nu se deshidrateze de la febra + caldura de afara si tine-ne la curent! Cum spune si Norma, daca nu se linisteste fugiti la urgenta. Multa sanatate! [ruga]

 

Norma, of ce noapte ati avut si voi! In seara asta sper sa te odihesti si tu putin. E greu cu dintisorii astia. Si noua tot azi i-a spart nr 8. ^^ A fost cam craonit zilele astea, nu ii intram in voie. Astazi nush de ce si eu am fost obosita, asa ca la pranz, l-am pus in patut, eu m-am lungit in pat si asa am adormit amandoi.  [il] Sa stii ca la dinti nici la noi nu merge sa il adorm altfel decat cu tzitzi noaptea. Cred ca de fapt il ajuta cu durerea.

 

Anamaria, distractie placuta in concediu. E prea faina pozica! Pupam

 

Oli, pleci in mini-concediu cu emotii a? Va fi bine, sunt sigura, doar esti fata desteapta nu? Oricum, tin pumnii in continuare.

 

Noapte pasnica mamicute si La multi ani pentru maine!



#17
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 14 august 2013 - 21:35

Norma, party la voi in weekend! La multi ani de pe acum dlui sotz, nu de alta dar sigur pana sambata uit [flo]



#18
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 14 august 2013 - 21:53

Offf, Corina. La noi a functionat 1/2 Smecta dupa fiecare scaun apos. Antitermicele pot duce si ele la scaune mai moi. Noua ni s-a mai recomandat la diaree si Protectis si Linex, unul dimi si unul seara. Covrigei, branza, orez, banane mai necoapte, rondele de orez, supa Moro de morcovi: 1 kg morcovi taiati marunt la 1l apa, 1 lg orez alb, 1 varf sare - Se fierb o ora cu capac

Kytana, nu plecam nicaieri ca nu stiam ca o sa am liber.

#19
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 14 august 2013 - 21:55

Azi vb cu o colega care are 2 copii, tipa la 39-40 ani, mirata ca inca mai alaptez. Ea: da' cat are? Eu: 11 luni. Ea: aaa, si vrei sa-i dai pana la 1 an. Eu: eu as vrea pana la 2 ani macar. La care ea cu o fata dezaprobatoare si sfatoasa: vezi ca dupa 8 luni laptele nu mai e bun :))))))

#20
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 14 august 2013 - 21:57

Norma lma sotului!! Suntem in cj, ieri ne-am oprit la ai mei la vreo 30 km de cj, dar azi am venit acasa..pediatra banuieste o diaree infectioasa ca de aia nu trece si a zis sa-i dau furazolidon...n-ar strica niste analize, zic si eu, dar maine e inchis peste tot...daca e tot asa il duc maine la UPU..
Oli bafta pe luni! Sigur va fi bine!
Anamaria concediu frumos! Eu ma gandesccu groaza daca mergeam in grecia si o pateam pe acolo...
Kytanutz merci pentru tot! Pupici lui luca!
Stela ma bucur de vestile bune!
Sper s-aveti o noapte usoara, pe mine ma asteapta iar una alba, mi frica de febra..ne culcam in dormitor, vreau sa-l am langa mine sa-l simt..
Pupici tuturor!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -