Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(53)

capitolul 53

260 raspunsuri la acest subiect

#251
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 21:40

Buna seara!

Cami, multumesc, am primit si luni dimineata dupa ce las fetele la scoala/gradi ma opresc la banca.
Cu socializarea asta... ce sa zic, ea a sta mult si intre copii mici. Eu le duc peste tot, toamba-iarna la locuri de joaca in fiecare we, cu noi la cumparaturi, sora mea o are pe cea muca care este cu doar 6 luni mai mare decat Ioana si ne vedem saptamanal, in fiecare seara iesim in parc cu o familie cu 2 fetite de 7 ani respectiv 2,4 ani.. deci ssa a stat cu copii... dar asa e ea, zice : nu copii, nu copii.Sper sa se schimbe la gradi.
Strumphitza te rog frumos daca ai putin timp sa imi dai si mie reteta de bananabread.
Noapte buna si vise frumoase va doresc tuturor:))

#252
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 15 septembrie 2013 - 10:34

[hia] Buna ziua!

Ce mai faceti? Noi abia ne-am intors ieri din mini concediul nostru, am fost la Oradea la Baile Felix. O samtamana intreaga de balaceala la piscine si plimbari, am venit mai obosita decat am plecat [alcool] .

Cami ma bucur ca ati reusit sa strangeti bani, Doamne ajuta sa fie bine!

Cris bine ai venit la noi, nici a mea nu prea socializeaza cu copii mici alerga doar dupa cei mai mari. [clo]

Fetelor dar de ce tineti neaparat sa faceti cure de imunizare, eu nu am facut niciodata Andei si nici anul asta nu o sa ii fac, iarna trecuta nu a racit deloc doar in primavara a avut o mica raceala.

ROXY si mie imi pare rau ca a trecut asa repede vacanta, as mai fi stat vreo doua saptamani asa [:p] , acum ca am revenit acasa e asa un frig la noi aici in nord ca deja sunt racita cobza [q] , sper sa nu ia si A de la mine!

Va PUP PE TOATE SI O SA MAI INTRU CAND AM TIMP! [pup] [pup] [pup]


Editat de MaryM85, 15 septembrie 2013 - 10:34 .


#253
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 15 septembrie 2013 - 12:49

mary pai esti norocoasa daca nu a racit decat atat de putin

eu le imunizez ca la gradi sunt niste crocobauri mari de virusi

ohohoh

si daca poana anul trecut eram si eu gigi contra

vroiam imunizare de la natura

anul trecut mi-a trecut cand am vazut ca sotul a luat echinaceea si nu a racit niciodata

comparativ cu ceilalti ani scolari cand tusea si el mai mereu si mucea

ca si el vine in contact cu copii la scoala si cu adulti la spovedanie sau cu batrani

deci e foarte expus

anul trecut nu a avut nimic dar a luat doua pastile zilnic

 

felicitari pentru miniconcediu

da si eu am venit obosita fizic ca ne-am plimbat zilnic pe diswtante mari dar am venit relaxata psihic ceea ce e minunat zic eu



#254
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 15 septembrie 2013 - 21:04

Buna seara,
Mary multumesc pentru primire.Ne bucuram ca ati avut concediu frumos.Noi si anul trecut am dat imunostimulatoare insa naturiste. Fetita mea cea mare este la scoala si de acolo aduce tot felul de minuni. Acum va merge si Ioana la gradi asa ca sansele imbolnavirii se vor dubla.Ioana are in principiu imunitate buna ( asta iarna desi Ruxandra a adus acasa tot ce a prins ea nu a luat mai nimic). Ruxandra in schimb are imunitate f proasta si orice viroza si rosu in gat se complica cu otita, bronsita, sinuzita si ajunge la antibiotic.Asta i se trage de la o doctorita "desteapta" pe care am avut-o cand era mica si care a indopat-o cu antibiotic ( oral si intravenos) la orice rosu in gat... si eu tanara si nestiutoare am acceptat ... asta e... acum tragem cu ea.
Cami eu stiu tare bine cum e cu virusii de gradi: multi si ff rai. Primii 2ani de gradi cu Ruxi cred ca mai mult bolnava a stat si cu de toate: enterocolita, bronsita, pneumonie infectioasa, otite, sinuzite, mult puroi in gat etc... sincer imi e putin groaza sa o iau de la capat cu bolile.Speram cz cea mica sa fie putin mai rezistenta.
Urez bafta la gradi pentru maine tuturor boboceilor care incep.
Bafta si pentru veteranii:)) care incep gradi si scoala.

#255
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 15 septembrie 2013 - 21:15

Era sa uit: m-am informat astazi putin cu privire la ce spunea Roxy de bulinele colorate de pe fundul ambalajelor de lapte. Nu de alta,dar avand in vedere ca si asa mancam vrand nevrand toate prostiile... vorba aceea macar sa stim:))
Roxy, eu am inteles asa: problema se punea la laptele pasteurizat( eu iau UHT doar), si era vorba atat de bulinele/patratelele colorate dd pe fundul cutiei cat si despre sirul de numere aflat pe unele cutii ( sir din care lipsea la un moment dat o cifra) . Problema a fost ridicata catre protectia consumatorilor si raspunsul venit de la procesatorul de cutii a fost: bulinele/ patratelele reprezinta culorile folosite in fabricarea ambalajului iar cifra lipsa din sir reprezinta numarul de cutii/ambalaje procesate pe secunda.De altfel explicau ei ca este practic imposibila repasteurizarea produsului, iar stocurile de lapte expirat nu mai ajung in proprieatea producatorului.
Noapte buna tuturor!

#256
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 16 septembrie 2013 - 21:08

buna fetele

 

cum a fost prima zi de scoala sau de gradi???????

 

miha vin-o si povesteste ca tu esti cea mai prinsa in scoli si gradi

cum a fost la voi?

 

la mine a fost tare dragalas

am clasa de a 5-a de dirigentie

sunt niste scumpi

iar la antonia a fost cu dureri maxime de cappppppppp

offffffff

nu din cauza ei ci din cauza de mutari de profe,,.... educatoare etc.

dar ea foarte cuminte si atenta atat cat se poate

petra la jucarii din prima

si uite asa



#257
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 08:14

Neatza si o cafea!

 Eu sunt intr-un butoi.... ( tot trebuie culeasa via...) de abia mi-am facut bulentin, barbatului i-a expirat saptamana trecuta carnetul, masina e in servis ca trebuie sa-i faca itp-ul, acum se lipeste de unul altul sa-l duca sa-si faca analizele sa faca fisa medicala.Eu cu fetele la 20 km de Bucuresti, am desfacut cu greu bagaje ca fiecare e cu treaba lui,deci eu am ramas cu ele acasa si cu bagaje de desfacut(e super naspa sa te muti cu toata casa). Acomodarea nu e usoara. Andra nu vrea in continuare sa faca la Wc sau oala, tipa si plange cand o pun..Asta e.Tot e bine ca a acceptat laptele de la vaca ( de aici de la o vecina) .

Va pup pe toate , Urez La multi ani Sofiilor de azi si pt Strumph ca sarbatoreste de la nunta vreo 2 ani!

Cami, m-am enervat ca n-aveam nici acte, nici finantele mele personale, dar m-am rugat pentru Alina , sper sa fie ff bine si ma rog incontinuare.

Va rog sa ma intelegeti ca va citesc dar cand ajung sa deschid seara tarziu calculatorul numai am putere de scris...Nu am cum sa stau pe calculator ca trebuie sa stau dupa fete si cand mai vine cineva din casa fiecare face cate ceva nu-mi vine sa ma dau eu pe net..

 Imi e dor de voi!



#258
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 09:32

neata, fetelor!

 

ailed ce ma bucur ca ne-ai scris [pup] cred ca este grea acomodarea, nici nu avea cum sa fie altfel, asa este cand te muti cu totul.....dar trece si asta si o sa se aseze lucrurile, asa sa te gandesti.

te asteptam sa ne scrii cand va mai linistiti.

ma bucur ca bea Andra laptic de vacuta, ca aveti o sursa, nici nu se compara cu porcaria din comert. rau mai este laptele ala din comert, eu de cate ori am fost nevoita sa iau abia l-am baut, Anastasia la fel, este oribil. na, parerea mea.....

 

cris2ioana [pup] nu stiu ce sa zic daca este chiar asa cu laptele...in fine, ideea este ca habar nu avem ce bem si ce mancam din comert [fri]  asta este.....

am notat si eu produsele pentru imunizare, mai ales de la Plant Extract de care am auzit numai de bine,  sa fie acolo cand o fi cazul poate dau si eu [:D]

 

somleac chiar, hai si povesteste-ne cum a fgost prima zi de scoala la voi [olala] nebunie mare? [;D]

 

cami ai clasa de a 5-a? superr...ai mai avut pana acum si clase mai mari? eu credeam ca numai clasele 1-4 ai. un  [pup] la buburuze.

cumnata ce face? ai mai aflat ceva? sa ne zici si noua. ne rugam sa fie bine.

 

mary ma bucur ca v-ati simtit super in concediu. tu cum te mai simti? asa este, din concediu vIi mai obosit decat ai plecat [:D]

 

strumphitza voi ce faceti? [pup]



#259
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 12:52

LA MULTI ANI TUTUROR SOFIILOR !

SA TRAIASCA CU NUMELE SI SA FIE SANATOASE!

 

strumph sa iti bucure sophia ta viata ca si pana acum si mai mult!

si sa fie sanatoasa ca pe toate celelalte le are!

 

delia ce ma bucur  ca ai scris

draga surioara te rog sa iei totul usor

asa cum a fost greu cand ai plecat asa e si acum

te vei reacomoda dar da-ti timp

nu-ti mai omora neuronii degeaba ca nu se mai refac

ai grija de voi si fii puternica asa cum te stiu

 

FETELE VA ROG SA VA MAI RUGATI PENTRU ALINA SI ADI

AZI SI MAINE CA O OPEREAZA

azi s-a internat

si maine intra in operatie

sa o ajute Doamne Doamne sa reziste

si sa fie tpotul bineeeeeeeeeeee

avem emotii enormeeee



#260
MarApr2011

MarApr2011

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 714 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 13:38

Capitoul nou  http://comunitate.de...prilie-2011-54/


Editat de MarApr2011, 17 septembrie 2013 - 13:40 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -