Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


513 raspunsuri la acest subiect

#11
Madd11ee

Madd11ee

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 13:44

Iulia. .felicitări pt micuta creștină. Ce mult ai slabit si tu..cred ca nu se mai cunoaste ca ai fost gravi:) maine poate ne vedem sa luam pernuta si sa facem cunostiinta:)

#12
lillyas

lillyas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 809 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 14:10

Buna!

 

Si fetita mea are limbuta incarcata, dar nu stiu ce sa-i fac. Dr zicea sa o sterg cu compresa+ glicerina, sau sa ma dau pe san cu glicerina cand ii dau sa pape. Am incercat sa o sterg si-i destul de greu.

 

Pe aici a dat o ploaieeeee, cu clabuci!



#13
Miche

Miche

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 14:45

Si noua ni s-a intamplat :)
Noi am dat cu glicerina cu stamicina, preparata in farmacie. Se poate aplica si cu degetul, fara tifon , inainte de supt.

Fetelor. .am observat ca bebs are limbuta incarcata..si parca uneori ii miroase gurita a lapte acru..o fi de la limbuta sau de la reflux? !:( am incercat sa il sterg cu tifon si glicerina. .dar nu sta deloc. Nici eu nu ma orea pricep...cum as putea proceda? Chiar ma irita. Si mi se pare ca il incurca si la supt deci tre sa rezolvam cumva..



#14
Iris1211

Iris1211

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 751 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 15:15

eu pun compresa sterila pe un betisor de ureche, picur pe ea glicerina cu stamicina asa cum a zis Miche si o sterg pe limbuta. Ma gandesc ca betisorul fiind mai mic il accepta mai usor decat degetul.



#15
Madd11ee

Madd11ee

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 15:20

Mi s-a parut greu rau sa il dau eunin gurita...incerc sa ma dau pe sani inainte sa suga..poate merge..

Lily..si in Buc s-a innorat tare...

Aa..noi azi nu ne-am plimbat:( aseara am vazut ca nu putem deschide usa pe exterior..s-a intamplat ieri ceva cu butucul si se deschide fff greu..asa ca am zis pas..de frica sa nu raman pe afara..

A reusit si pisicul sa adoarmă intr-un final in scoica:) a fost singurul lo unde a vrut sa stea .stiu ca nu ar trebui sa stea mai mult de 2 h in ea..dar la cat de obosit e..chiar nu as vrea sa il trezesc:( oare are ceva daca sta mai mult?

Am reusit si eu sa mănânc. .ou fiert si almette:)) o masa in zi..:)) am sanii moooi..am zis sa bag niste ceai..poate nu produc la timp pt următoarea masa...si am reusit sa fac si ordine..baile..bucataria..mai sterg o data praful..sa vad daca ma incumet cu aspiratorul si azi..poate se trezeste al mic..daca nu..spal direct pe jos..si gata:) dus si asteptag colegele:)

#16
Carmen1985

Carmen1985

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 383 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 15:35

Fetelor. .am observat ca bebs are limbuta incarcata..si parca uneori ii miroase gurita a lapte acru..o fi de la limbuta sau de la reflux? !:( am incercat sa il sterg cu tifon si glicerina. .dar nu sta deloc. Nici eu nu ma orea pricep...cum as putea proceda? Chiar ma irita. Si mi se pare ca il incurca si la supt deci tre sa rezolvam cumva..

Da-te cu glicerina pe sfarc inainte sa-l alaptezi , asa il tratezi fara sa te chinui



#17
Carmen1985

Carmen1985

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 383 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 15:38

Si Lara vroia numai in brate si la san si nu dormea decat 10 min fara mine mai ales ziua de nu puteam face nimic prin casa, pana ieri cand am inceput sa-i dau debridat ! Cred ca o durea burta de aia se trezea acusi acusi si vroia san ca alinare... am dormit bustean noaptea trecuta s-a trezit doar de 2 ori sa pape.



#18
carmen333

carmen333

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 15:41

Hello. Eu n-am stiut si am mancat carne de porc. Care e ideea? Ce se poate intampla daca mananc? Mi-a zis cineva acum vreo 2 zile ca a mancat numai gratar de vita. Ca puiul e indopat cu hormoni.

In rest, fasole, varza, rosii nici nu m-am gandit. Mananc cu grija si dulceata, sau prajitura cu fructe la cuptor.



#19
Carmen1985

Carmen1985

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 383 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 15:43

Si eu am mai papat cate un gratar de porc ... nu prea am tinut regim , am incercat din toate in afara de alea care se stie ca fac rau. Si n-am obs vreo diferenta. Stiu o fata care tine regim si baiatul tot face colici , asa ca n-are rost sa ne pedepsim cu mancarea.



#20
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.657 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 15:50

fetelor, carnea face lapte, nu buruienile :). De ce nu mancati porc? Eu mananc de toate, v-am mai zis.

 

sI Eva are limba incarcata, dar e normal. nu are nici o ciuperca, e incarcata de la lapte.

 

Spunea cineva ca trece la pampers 4 din cauza a doua accidente de kk. accidentele au fost deoarece nu a fost ûs pampersu bine. dupa ce il punem, trebuie tras un pic iontre picioare sa se formeze un fel de sac unde se aduna kk. Daca nu e sacul ala iese pe sus. Eva are 6kg si abia azi trecem la nr 3...

 

Madd, stai linistita ca nu are nimic ca sta mai mult in scoica ...




Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Săptămâna 30

    Denisa1996
    - Astăzi, 12:40

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - mai 04 2024 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -