Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Aspirante optimiste>20 ani(830)Felicitari SilviaT!Arrya!Lady_c!


505 raspunsuri la acest subiect

#501
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 27 iulie 2013 - 13:26

Bun venit Petronela si sa ti vina bebe2 cat mai repede!

Felicitari pt fetita!

Intr-adevar ai avut ceva rabdare pana la a 7-a inseminare. Celelalte 6 au fost cu rezultat negativ toate? Daca nu sunt prea indiscreta ce tip de problema de infertilitate aveati?



#502
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 27 iulie 2013 - 20:23

Buna seara dragelor [flo2] .

Cam liniste pe aici [flu] toata lumea e plecata. Si eu sunt plecata in weekend-ul asta in plimbari si abia acum am deschis laptopul, e asa bine sa stai o zi fata laptop si TV, doar natura si aer curat  [il] .

Mrenescu, Imi pare tare rau pentru z1 [sad]  [pup] , cu siguranta Doamne Doamne iti pregateste curand o surpriza, o sa fie bine, ai o noua luna in fata [:X].

Petronela, bine ai venit, sa iti traiasca fetita mare, frumoasa si mai ales sanatoasa. Si sa va ajute Dumnezeu sa ii faceti o surioara sau un fratior cat mai curand [flo] .

Trimit cate un  [pup] pentru fiecare fata si va doresc in continuare un weekend minunat.

Mai vorbim maine, seara frumoasa.



#503
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 09:44

Neata! O duminica placuta si linistita va doresc, fetelor!!!!

#504
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 16:37

Buna fetelor,

Eu am ajuns azi la urgente, datorita unor scurgeri maronii. Mi-au facut eco, am uter foarte retroversat si s-a vazut sacul de 1.6 cm si cu greu dupa 10 min s-a vazut si un punctulet :)

Am primit utrogestan de 200 pe care trebuie sa il iau unul dimineata si celalalt seara, deci toal 400, pe cale orala. Vroiam sa va intreb, pe cele care ati utilizat... la 10 minute dupa ce l-am inghitat, m-a luat o stare de betie extrema, parca eram drogata, somnolenta si ameteala, m-am culcat de urgenta. Dar parca nu mai am curaj sa il iau diseara, darmite maine inainte de servici.

Si mai e ceva, pe prospect scrie ca e contraindicat in tumori benigne, eu am o astfel de tumora benigna osoasa, nu stiu ce sa fac. O avea ceva daca intrerup pana maine la 2 cand il sun pe doctor? Iar cu ameteala, ce sa fac, daca le continuu? Am citit ca pe cale vaginala nu mai da astfel de reactii adverse. V-ati lovit de reactiile astea adverse?



#505
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 16:44

Buna dragelor!
La noi e o caldura groaznica, sunt sigur 40 de grade afara. Astazi nu iesim nicaieri, poate diseara la o plimbare, cand trece soarele.
Arrya, si eu aveam ameteli de la utrogestan, e o reactie normala. Despre tumoare nu stiu daca interfereaza, mai bine intrebi medicul. Stiu ca vaginal se absoarbe mai bine, eu imi puneam dimineata vaginal si stateam 1 ora intinsa si seara luam oral inainte de culcare.
Ma duc sa ma racoresc [incada] !

Editat de daena, 28 iulie 2013 - 19:03 .


#506
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 17:20

Fetelor va pup...

Arrya imi pare rau...intradevar utro da ameteli,vaginal se absoarbe mai bine...sfatul meu e sa stai la pat si niciun fel de efort...si ia leg cu dr cat mai repede,iar daca se schimba culoarea spre rosu sa dai fuga la spital...cu astea nu e de gluma,eu asa am pierdut trei...multa sanatate..

Petronela bine ai venit...iti doresc sa se intample minunea cat mai repede!

Mii de scuze pt absenta...ceva treaba ca de obicei...am fost la tara la bunica sotului sa o ajutam pe acolo cu treburile si aseara am fost la o cununie la o verisoara de-a mea...ne-am intors pe la 5 de dimineata ,am dormit putin,apoi pe la pranz tot asa si abia acum parca mi-am revenit...sunt in z17,de ieri am oprit b.u.si am trecut pe utrogestan pt 10 zile,alaltaieri tb era 36.6 deci cred ca ov a fost undeva prin z13,14...

Fetelor imi pare rau pt test negativ(nu-ti pierde speranta)si z1(ai o noua luna in fata...cu tarie si de la capat cu optimism)...

Va imbratisez,mi-a fost dor de voi dragele mele...

Un cadou pt voi ....Capitol nou.http://comunitate.de...miste20-ani831/


Editat de bubuali, 28 iulie 2013 - 17:22 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -