Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Aspirante optimiste>20 ani!(828)


217 raspunsuri la acest subiect

#211
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 10 iulie 2013 - 17:30

corina la ce doctora ai fost la maternitate?

La dr. Luchian am fost. Mi s-a parut ca este plictisita de meseria pe care o practica sau incearca sa o practice. O fi fost buna candva dar dupa parerea mea ar trebui sa se pensioneze ca ajunge de distruge
oameni sanatosi.

#212
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 10 iulie 2013 - 17:37

uite am gasit pe internet o chestie interesanta, citez din articol in engleza, care arata ca este totusi posibil si asta, doar ca e vorba de ovulatii in cicluri diferite.

 

In general, fraternal twins are the result of two eggs released within the same 24 hour period and then fertilized by two different sperm. However, in superfetation, a mother releases one egg, gets pregnant, and then releases another egg in a different cycle--her cycle not stopping during pregnancy the beginning of pregnancy. If both eggs are fertilized, this results in twins that have different gestational ages.

 

si tot in acelasi articol in engleza, am aflat ca este posibil chiar ca o femeie sa aiba gemeni cu tati diferiti [batcap] [batcap]

 

Superfecundation is the technical term for twins who have two different fathers. In this case, a woman released two eggs and then had sex with two different men, each of whom had sperm that fertilized one egg. Superfecundation is rare, mostly because most people do not have sex with multiple partners during a twenty-four hour period.



#213
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 10 iulie 2013 - 17:41

A fost si un caz mediatizat la televizor , anul trecut sau acum 2 ani , nu mai tin minte cand, dar l-am vazut cu ochii mei pe sotul care a aflat astfel ca a fost inselat de nevata ; cred ca fetita era a lui si baiatul al amantului sotiei

Ah, si sotu a aflat destul de tarziu, copii cred ca aveau 6 sau 10 ani ! 


Editat de caresse, 10 iulie 2013 - 17:42 .


#214
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 10 iulie 2013 - 17:44

Iulya , uite reportajul

http://stirileprotv....i-diferiti.html



#215
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 10 iulie 2013 - 17:53

Iulya , uite reportajul

http://stirileprotv....i-diferiti.html

Da, asta este credibil, se poate intampla.

Gemenii sigur erau conceputi din 2 spematozoizi si 2 ovule diferite,deci bivitelini.

Este clar, femeia si-a inselat barbatul cu amantul ei.. A avut ovulatie dubla...un ovul a fost fecundat de spermatozoidul amantului si unul de un spermatozoid al sotului...stim ca spematozoizii traiesc in trompe intre 2-5 zile si sunt apti sa fecundeze... cine a fost mai puternic a fecundat..:)



#216
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 10 iulie 2013 - 17:59

Fetelor ce harnice sunteti la scris,cred ca va place noul cap al forumului si parca a inceput sa se vada si faptul ca acum ne cunoastem mai bine.....

Din pacate trebuie sa ne mutam in alt capitol pe care o sa-l deschid imediat si apoi o sa-l inchid pe asta.....asa ca sa nu va pierdeti ideile....si va rog continuati tot asa entuziaste si de-acum incolo....pup...



#217
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 10 iulie 2013 - 18:02


uite am gasit pe internet o chestie interesanta, citez din articol in engleza, care arata ca este totusi posibil si asta, doar ca e vorba de ovulatii in cicluri diferite.

 

 

Da, din moment ce exista (eu stiu cazuri) ciclu peste sarcina, cred ca odata ciclul instalat peste sarcina, inseamna ca exista o dereglare hormonala pe acolo si atunci se produce si ovulatia,si  de ce nu s-ar produce, ca doar menstra a venit...  [:)]

Dar daca sarcina s-a instalat si menstra nu mai vine, e clar ca hormonii sunt asa cum trebuie, progesteronul crescut si ovulatia inhibata 9 luni...sau pana la urmatoarea menstruatie.


Editat de iulya333, 10 iulie 2013 - 18:03 .


#218
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 10 iulie 2013 - 18:06

CAPITOL NOU

http://comunitate.de...miste20-ani829/




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -