Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 85


243 raspunsuri la acest subiect

#231
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 05 iulie 2013 - 20:00

Lavinia încearcă sa stai cat mai relaxata . Stresul chiar nu face bine. Având in vedere ca nu ovulezi, dar ca raspunzi la tratament si obții foliculi e in lucru foarte bun :) si calitatea contează , nu cantitatea. Deci fii ZEN cu zice Qiao , asta face cat 100 foliculi :)

#232
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 05 iulie 2013 - 22:22

Mi-a trimis Dr W mail mai devreme, nu este in tara saptamana viitoare, deci se pare ca voi face IUI cu Dr Stan. Doamne ajuta! Poate are mana buna.



#233
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 06 iulie 2013 - 06:02

Doamne ajuta lavinia :) sa dea Doamne Doamne sa fie bine :)

#234
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 06 iulie 2013 - 08:09

Doamne ajuta Lavinia!Iti tin pumnii! [:)]



#235
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 06 iulie 2013 - 17:44

Nu stiam ca dl Dr Albu poate fi si un doctor al inimilor ranite. Ieri la dansul la cabinet am stat cel mai mult de vorba, putina psihologie si incurajare au fost binevenite. Mi-a spus ca daca nu reusesc cu IUI 2, ar fi indicat sa trec la FIV. Sper ca nu va fi nevoie.



#236
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 06 iulie 2013 - 18:41

Da este si un fff bun psiholog .....eu cind am mers la el dupa fiv ,si  vb cu dinsul ,mi-a explicat si a incercat sa-mi aline suferinta cum a stiut dinsul mai bine,mi-a oferit solutii .............sotul meu chiar a afirmat cind am iesit ca ""mai avea putin si plingea si el odata cu tine ""!!!!!Este un mare medic !!!!



#237
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 06 iulie 2013 - 18:52

Imi pare rau ca nu pot face inseminarea cu dansul. Nu-l prea stiu pe Dr Stan. Cred ca am devenit dependenta afectiv de Dr Albu.  [batcap]  Sper ca nu intra si dansul pe aici sa citeasca aberatiile mele. Acum 2 nopti l-am visat. [ups] Nascusem si dansul a spus ,, Avem o fata frumoasa!,, . Nu i-am spus sotului despre asta si cand am intrat ieri in cabinet, am rosit toata.  [:)]



#238
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 06 iulie 2013 - 19:15

Hehe :)
Lavinia o sa vezi ca si Dr Stan e super om :)
Mie săracul a trebuit sa imi fac chiuretajul acum si mi-a explicat ce si cum , tot ce am întrebat. E cumva mana dreapta a lui Albu , si nu cred ca ar fi ales e cineva doar de dragul de a alege. Si cum sa iti spun, eu am avut tel dansului de la Albu, care mi-a zis sa il sun daca am sangerari si tot ce tine de eliminarea sarcinii. Mi-a răspuns de la primul apel, m-a așteptat la clinica pt control, pt chiuretaj întâi mi-a făcut analizele si deși iesea din garda , fiind in spital de mai bine de 24 ore, m-a așteptat pe mine sa faca procedura, a așteptat după analize care au durat vreo aproximativ doua ore, a așteptat sa ma trezesc din anestezie si sa fiu cat de cat constienta si sigur ca il înțeleg si ca sunt capabilă sa pun întrebări si sa ascult. Mi-a asezat inclusiv noptiera cu telefonul cat mai la îndemână sa pot suna asistentele daca am probleme cat eram in rezerva. E intr-adevăr mult mai tânăr decat Albu, dar este profesionist, sigur pe el si încearcă sa te faca sa te simți cat mai confortabil. Ma rog, atât cât te poti tu simți pe masa :) . Treaba ta e sa stai relax, pt. ca este o persoana care știe ce face. Eu am deja experiența cu dansul, si sincer, nu mi-e frica sa merg pe mana dansului. Si in iarna am făcut si eu o IUI cu Albu, dar eco am făcut-o cu Stan. Pana nu mi-a arătat fiecare folicul ce corespundea marimii, nu s-a lăsat. Deci relax :) din punct de vedere profesional, poti avea încredere . Bine e părerea mea, dar am deja un pic de experiența cu dansul si rar imi place un medic de la prima intalnire si nu ma dezamageste la a doua :)

Editat de NicNic, 06 iulie 2013 - 19:17 .


#239
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 06 iulie 2013 - 20:27

Multumesc frumos pentru aceste informatii. Eu am facut doar HSG cu Dr Stan si intradevar s-a purtat excelent... dar ma invatasem cu Dr Albu si am crezut ca inseminarile doar dansul le face.



#240
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 07:29

Neatza. De obicei Dr Albu, dar probabil sunt situații in care , pentru a nu pierde momentul prielnic, apelează la Dr Stan :) . Orisicat de bine am răspunde la tratament, întotdeauna exista posibitatea sa se întâmple ceva, si atunci, părerea mea, mai bine mergi pana la capăt decat sa pierzi clipa :) . Nu știi niciodată de unde sare iepurele :) . Doamne ajuta :)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -