Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 82

fiv babute

226 raspunsuri la acest subiect

#41
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 12:34

Bună, am și eu o întrebare, a mai avut cineva vibrații în zona uterului? De vreo 3 zile simt asta, parca vibrează un telefon. Pe diferite perioade ale zilei. Știu ca suna ciudat, dar asta am...

#42
elly_me

elly_me

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.782 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 13:48

Sim - eu nu am avut asemenea senzatii.. caci nu am ramas niciodata insarcinata ....

[flo2]  ... deci eu sper sa fie semn bun ...

Asa ca nu te mai stresa ..



#43
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 14:54

Mulțumesc Elly_me, nu mai știu ce sa mai citesc. Tare lunga mai este așteptarea, măcar sa fie cu folos. Și vibrațiile astea ciudate...

#44
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 15:17

Sim, eu am avut, dar nu mai stiu cat de devreme.



#45
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 15:42

Alex, îmi dai speranțe :)

#46
lucia82

lucia82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.194 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 16:44

gabyv

eu am crezut ca ti-a dat dr prednison de asta am intrebat, eu momentan caut tot felul de informatii cu ce as putea sa cresc rata fet, stiu ca prednison nu iti garanteaza obtinerea unei sarcini, in anumite situatii anihileaza unii anticorpi care i-ai putea avea



#47
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 17:43

anabel79: Mersi de info.

 

Esti una din multele fete despre care spuneam ca au avut noroc dar si-au mai facut norocul si cu mana lor (de fapt cu capul).

 

Zilele astea am fost si la o doctorita geneticiana de la Medlife si mi-a confirmat ca vad acolo tot mai multe cazuri in care pacientii ridica probleme de imunitate si absolut toti vin pe cont propriu si descopera pe cont propriu aceste probleme de natura imunologica fiindca mai toti doctorii sunt ramasi in urma rau de tot in aceasta privinta.

 

 

 

- femibionul era cu iod ?

 

- unde ai gasit medici sa faca fiv cu protocolul ala ? Nu prea vad multi doctori sa se bage la prednison si/sau intralipid.

 

- ce analize imunologice ai mai facut in afara de NK-urile de la Victor Babes si unde ?

 

- ai gasit medic care sa coordoneze analizele si tratamentul imunologic sau te-ai descurcat pe cont propriu ?

 

Mersi.

 

PS: momentan ma "delectez" cu site-ul Dr. Braverman din SUA unde observ ca lucrurile sunt abordate mai complex decat am vazut pana acum in problema infertilitatii de natura imunologica. Mi-a atras atentia faptul ca incearca sa-si extinda reteaua de servicii si in Europa fiindca la noi pe continent nu toate fetele isi permit sa zboare pana la New York pentru consultatii, tratament si analize.

Deocamdata am gasit un "satelit" de-al dansului in persoana unei doctorite din Barcelona care se ocupa de europence pe aceleasi teorii despre imunologie si am observat ca incearca sa lucreze si cu cineva din Atena. N-am reusit sa aflu inca cine este persoana din Atena. Nu stiu daca este tot Dr. Economou.


Editat de AndrewD, 25 iunie 2013 - 17:57 .


#48
aadina

aadina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 18:15

Sim,vibratii am simtit si eu in burta dupa sapt 6



#49
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 19:40

hello girls.

 

ce faceti???

eu am bubitele de la caldura...mi-a zis sa ma dau cu pudra de talc sau mixtura mentolata.

 

anabel....fii serioasa.

chiar crezi ca tu ai fost singura mea ...muza,sa spun asa???

probabil ca din discutii ai vazut ca nu eram tocmai la inceput de drum cu documentarea...nu eram inca hotarata daca mi-o doresc pe pielea mea sau nu.

asa ca tot ce am facut e asumat 100%.

 

va doresc o seara faina tuturor.

[flor]

 

p.s. facem ce facem si tot la Intralipid ne intoarcem.....am citit de curand-aiurea am ajuns la articolul respectiv ca Intralipidul este contraindicat persoanelor cu rezistenta la insulina....am zis sa va spun si voua...poate ajuta informatia asta cuiva care are de gand sa-l testeze.

probabil de asta m-a si intrebat Tayfun daca ma stiu cu rezistenta la insulina sau daca mi-am facut vreodata TTI. [:D] ...si cu toate astea....raspunsul meu nu l-a impiedicat sa mearga mai departe.


Editat de samira33, 25 iunie 2013 - 19:41 .


#50
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 23:20

Dr. Economou a banuit ca tatal sotiei mele are diabet de tip 2, ceea ce stiam si eu. Sotia... nu si nu ca n-are... cand am ajuns acasa a vorbit cu tatal ei si ghiciti surpriza...tatal ei are diabet de tip 2.

 

A testat-o pentru rezistenta la insulina si toleranta la glucoza. Ce poveste am avut si cu analiza asta pana am reusit s-o facem in Ro...

Cand am abordat laboratoarele din Ro, nu reuseau sa inteleaga ce inseamna rezistenta la insulina. Pana la urma Dr. Economou mi-a trimis denumirea internationala a testului in Engleza...n-a fost suficient de clar pentru ai nostri deoarece citez " laboratorul merge pe standarde franceze". Ce sa zic...m-a spart cu explicatia asta...

 

Pana la urma ne-a spus ca la prosti ce vrea: testarea nivelului de insulina si glucoza (glicemia) din 30 in 30 de minute, timp de 2 ore (dupa administrarea de 75 de gr de glucoza) si realizarea unui grafic cu valorile respective..inutil sa spun ca graficul l-am realizat eu intr-un final.

 

Acum am trimis rezultatele la Dr.Economou si astept sa le interpreteze el...ca la noi...

 

Ne-a mai dat si alte analize de facut in Ro, pe care le-am mai vazut pe forum pe ici pe colo dar pe care nici un medic din constelatia Ro nu ni le-a cerut (DHEAS, 17 OH Progesterone, Androstendione, Testosteron, SHBG adica Sex Hormone Binding Globuline)

 

Nu stiu ce banuieste dar a nimerit-o cu doua dintre analize care sunt usor peste limita si din ce-am citit au legatura cu infertilitatea...

 

Acum, din ce zice Samira33 incep sa inteleg de ce doctorul a testat la sotia mea predispozitia spre diabet gestational...asta apare la 5-6% dintre femeile gravide si poate duce la avort sau la nasterea unui copil de 4-5 kg. dependent toata viata de insulina.

 

Samira33: atunci cand te simteai rau...s-a gandit careva sa te caute de diabet gestational ?


Editat de AndrewD, 25 iunie 2013 - 23:50 .




Etichetat si cu fiv, babute

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -