Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 82

fiv babute

226 raspunsuri la acest subiect

#201
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 16:14

Elly pai la ce vad aici nu cred ca o sa iti dea mai mult de prednison; totusi daca ai vreo infectie ar fi bine sa o cauti si tratezi inainte de FIV.

 

Pupilici



#202
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 23:40

Alo, aterizeaza stra-bunica !

Am ajuns si eu acasa, nu cu avionul, cu masinul. Cu 2 bucati de copchii in spate am ajuns cu neuronul cret de la atatea zgomote pe care nu reuseam sa le identific  [zirea] Am supravietuit si am o mai mare admiratie pt mame si rabdarea lor.

Zana maseluta a fost si ea in pauza, reluam intrevederile de sapt viitoare cand, apropo, ma gandesc ca ar fi cazul sa imi mai verific si eu tiroida. era timpul in iunie, dar  nu am mai avut dispozitia necesara. Si mai vreau sa imi fac testul pt osteoporoza ... am si eu un pitic, dupa ce a patit mama, pe care l-am tot amanat. Mai am recomandare si pt mamografie, pana acum nu am facut decat eco si eram ok, dar dr a zis ca mai bine fac mamo, ca de ... de la o varsta ... ar fi cazul si mai ales avand in vedere toate tratamentele ... bla-bla. Asa ca o sa am o saptamana de co minunata. Eu sper sa nu gasesc nimic "nelalocul lui"

Apropo de NK-uri, ca daca tot ma plictiseam le-am scobit si eu si pe astea anul asta, ale mele sunt 15% si in valoare absoluta 303 (marja 40-350). Eu zic ca sunt binisor.  Mi-au mai iesit in schimb Imunoglobulinele IgG si IgM sarite (de pe fix). In cuvinte complicate, adica Hipergamaglobulinemie slectiva IgG si IgM cu aspect policlonal. Nu am aprofundat problema, dar pare pe fond inflamator daca nu ma insel. Si autoanticorpii anti-nucleari - ANA) pozitivi. Deocamdata nu am nici un plan, doar ma mai scobesc pe ici pe colo (nu numai intre dinti), vreau sa termin cu zana maseluta si sa vad cum ne termina astia la seriviciu unde va incepe marea restructurare, care se va lasa cu o luna de evaluari si 50% out [batcap]

 

Pup babute cu funditie si mamici cu pitici, mai ales pe piticul care se pregateste de botez.

Apropo, ne-am intalnit in vacanta asta cu un pustiulica de 1 an si 8 luni super haios si prietenos ... un copil "foarte pretios" obtinut dupa cateva batalii. M-am indragostit iremediabil de el [amoras]

[soricel]



#203
needa

needa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 20 iulie 2013 - 06:20

Buna dimineata!

Eu voi face un fiv cu ovo donate in august, pe 7.07 am facut Diphereline (in prima zi a cm).

Doua zile(ieri si alaltaieri) am avut spotting si dureri de ovare, de aseara am dureri ca la menstruatie si curge rosu, nu mult cantitativ  [fal]

Va rog sa_mi spuneti si mie daca ati patit asa ceva dupa Diphe, eu am scris coordonatoarei din Brno si dr, dar sunt amandoi in concediu pana marti  [smulgpar]

Am scris si celeilate coordonatoare, care mi-a zis ca spotting-ul ssi durerile de ovare sunt normale si ca vor disparea curand....numai ca la mine parca vine menstruatia acum.

 

Multumesc  [flo2]



#204
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 20 iulie 2013 - 09:11

Buna dimineața

needa eu iți explic cum a fost la mine, am început diphereline in prima zi a ciclului (10iulie) practic la mine spotting, apoi au urmat dureri de burta, spate si ovare ca la menstruație si a curs rosu, nu la fel de mult cantitativ ca la un ciclu normal deoarece eu am luat o luna AC, ma tinut ciclu normal ca si nr. de zile, eu acum încă mai fac diphereline si eu zic ca si la tine este normal

eu sunt pe protocol lung de FIV cu dip., si clexane, dacă mai ai întrebări iti răspund cu drag

[flo2]



#205
needa

needa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 20 iulie 2013 - 09:18

Camcris  [flo2]

Banuiesc ca faci Diphereline o,1, nu?

Eu am facut pe 7.07 depot, de 3,75, am avut cm cam 4 zile, mai redus cantitativ...pana pe 11.07

Pe 18.07 iar spotting, dureri.Din 19. 07- menstruatie in toata regula.

Eu pe 15 aug am punctia donatoarei, sapt viitoare o sa stiu exact cand incep estrogenii.

Eu sunt nelamurita ...daca acuim pe 19 e cm, probabil voi mai avea un cm cam in 13-14 aug??? [fri]

Si pe 20 aug ar fi et....si cand naiba mai creste si endometrul???

Nu mai inteleg nimic, sunt si nervoasa ca nu am pe cine sa intreb la clinica pana marti

Multumesc pt raspuns



#206
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 20 iulie 2013 - 09:45

Bănuiesc ca faci Diphereline o,1, nu?  DA

complicata situația ta, chiar nu stiu ce sa iti zic cel mai bine era  sa poți lua legătura cu cei de la clinica, la ce clinica faci? la alt dr. nu poți întreba orientativ măcar sa poți sa te liniștești

eu fac la medlife cu Albu

 

[flo]



#207
needa

needa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 20 iulie 2013 - 09:50

Fac la Reprofit Brno, pana marti nu am cu cine sa iau legatura.



#208
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 20 iulie 2013 - 09:55

la alta clinica, spital sau dr. nu ai pe cine întreba? la clinica unde faci nu au urgenta sa întrebi pe cineva.



#209
needa

needa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 20 iulie 2013 - 09:59

Am un nr de tel, la care se poate suna in caz de urgenta, nici nu stiu al cui este.

Nu raspunde nimeni , am incercat.. o sa sun mai tarziu, banuiesc ca e nr vreunei coordonatoare de fiv.



#210
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 20 iulie 2013 - 10:49

Buna!! [flo2]

Eu sunt inca in concediu, incerc sa profit un pic...

Am reusit sa imi fac programare la medicul meu cu care am facut Fiv-ul abia pe 30 aug. Sper ca atunci cand o sa-l vad, sa imi dea solutii si sa imi propuna ceva nou.

Bafta fetelor care sunt acum in "focuri"!!

 

Va pupacesc!!





Etichetat si cu fiv, babute

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -