Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014)

gravidute insarcinata sarcina martie 2014

262 raspunsuri la acest subiect

#251
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 02 august 2013 - 09:45

Cochonel, felicitari, atata timp cat s-a auzit inimioara, e perfect... e foarte important sa fie un ecograf performant, asa ca nu trebuie sa fii dezamagita din cauza asta [flo2]



#252
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 02 august 2013 - 11:13

Neata Silvia. Tu cum mai esti, cum te simti?



#253
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 02 august 2013 - 12:34

Arrya, sunt bine, multumesc... am oarecare stari de greata dimineata pana pe la 12 si uneori si seara, dar nu intense... mai mult asa un disconfort

si in rest sunt lipsita de energie, ma concentrez destul de greu la munca, asa as vrea [nani] [nani] [nani] [nani] [nani]  tooooaaata ziua [:)]

 

[pup] [pup] [pup] pentru toate burticile



#254
lady_c

lady_c

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 02 august 2013 - 13:49

Silvia, m-am regasit perfect in ceea ce ai descris ca si simptome [:)] . Si eu as dormi intr-una, dar nu se poate din pacate, doar la sfarsitul saptamanii mai prind dupa-amiaza un pic de somnic. Ii place tare mult somnicul lui bebe... in rest nu prea suport unele mirosuri (de ex de usturoi) si la mine greata incepe seara si se termina a doua zi pe la pranz. Daaaaar, suportam, asta e....

Arrya, ma bucur ca ai auzit inimioara si ca te-ai linistit. Sunteti in grafic, si noi suntem cam la fel ca dimensiuni si ca batai ale inimii. [flo2]



#255
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 02 august 2013 - 14:01

Fetelor, eu vad ca pana acum stau departe de greata. Un singur episod am avut si ala a fost toxiinfectie alimentara, insotita de diaree apoasa si bubite pe piept :( O singura zi a durat, sper ca nu a ajuns bacteria la bebe si ca am eliminat-o repede din sistem :D

 

In rest, nici sanii nu mai sunt la fel de durerosi si nici la fel de umflati, mi-am si largit rochia de mireasa la sani ca mi-era stramta, acum mi-e un pic cam larga =)) Dar sper ca pana la 8 saptamani sa mai creasca putin sanii ca altfel nu prea o pot modifica saptamanal in functie de sani.

 

Dar cu somnul sunt pe aceeasi lungime de unda cu voi, mai ales dupa-masa la munca as dormi pe birou, mai ales ca nu mai beau nici cafea. In general nu apuc somn cand ajung acasa la 6, dar incerc sa adorm mai devreme :)

 

Lady, sa stii ca atunci cand am merg la dr va aveam ca referinta, stiam ca facuserati eco la 6s2z si aveati 0.5 cm si 115 batai, nu? noi am avut 111, dar m-am declarat multumita.



#256
lady_c

lady_c

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 03 august 2013 - 08:05

Am avut 119 batai si 0.43 cm, oricum pe aproape, nu cred sa conteze pana la ultima zecimala.

Eu azi sunt mai somnoroasa decat de obicei, desi am dormit excelent si starea de greata este un pic mai redusa fata de ieri.

Pup burticile!



#257
elenaburcus33

elenaburcus33
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 03 august 2013 - 11:08

draga Arrya noi avem 1o sapt, am sangerat rosu aprins in sapt 7 si atunci mi s-a descoperit un hematom uterin care, la momentul acela, era mai mare ca sarcina. am stat o sapt in spital cu perfuzii si de atunci am tratam permanent si repaus la pat.  ies din casa doar pt control si nu fac niciun fel de  efort...de ceva timp am inceput sa ma plimb prin casa, insa 2 sapt am mers doar pana la wc si inapoi in pat...stiu toate programele la tv... [batcap] acum suntem bine,,sapt viitoare vreau sa fac dublu test..am mari emotii..

pupici [flo2]



#258
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 03 august 2013 - 12:29

Neata fetelor,

Si eu azi am stare de greata, desi pana acum m=a ocolit, sper sa nu ma tina mult :)

 

Cine mai are de mers la inimioara?

Lady si Silvia pe voi cand v-a mai chemat la eco?

Noua ne-a zis peste 1 luna, daca totul merge ok.

 

Mi-a disparut si scurgerea maronie, era de la polip.



#259
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 03 august 2013 - 14:47

Arrya, eu mai merg saptamana viitoare si dupa aceea sa vedem, cred ca o sa iau si eu o pauza de la vizite si controale... daca merge totul bine [ruga]

 

ma bucur ca ti-a trecut sangerarea, acum concentreaza-te doar pe nunta ca bebita e foarte bine si creste frumos [pk]

 

lady [flo2]  eu tocmai m-am trezit dintr-un [nani] de dupa amiaza [:)]

 

un weekend grozav mamici  [flo2]  [flo2] 



#260
andrusca89

andrusca89

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 04 august 2013 - 08:33

Buna tuturor, dupa ceva vreme in care am absentat.

[flo2]

 

Am fost vineri la ecografie si am sa va spun urmatoarele: Bebelusul meu drag are 1,64 cm, la 8 saptamani de sarcina si 169 batai de inimioara /min. Medicul a spus ca este dezvoltat perfect normal pentru aceasta perioada. L-am vazut, I-am auzit inimioara si de atunci  parca sunt alta, asa senzatie deosebita, n-am intalnit pana acum. [il]

Scurgerile maronii s-au oprit, sarcina este fixata foarte bine, colul este perfect inchis.

 

Problema care am intampinat-o este ca am uterul septat... Am citit informatii foarte dezamagitoare despre acest lucru, insa medicul m-a incurajat, vom discuta mai multe despre asta  sapt viitoare la consultatie. M-a intristat tare acest lucru, insa sper ca Dumnezeu, ne va ajuta sa fim bine si sa depasim orice moment.

 

Va salut pe toate!





Etichetat si cu gravidute, insarcinata, sarcina, martie, 2014

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -