Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 84

fiv madlife albu

234 raspunsuri la acest subiect

#31
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 08:56

Camcris [pup] nu iti face problem ca intrebi, fetele ne vor sfatui cum sa facem mai bine. Nu stiu sigur (nu mi s-a intamplat pana acum), dar nu cred ca este vreo problema daca ai scurgeri.

Pety [pup] o burtica sa creasca mare si sa predai stafeta la noi toate!

Liza sa iti creasca mare frumusica [pup] si sa va aduca numai bucurii! Ia gandeste-te tu ce faceai anul trecut pe vremea asta! [flo2]

Mia Doamne ajuta [ruga]

Fetele avand in vedere ca mai este o luna si incep si eu AC-urile [fri]  ma puteti sfatui ce vitamine as putea sa incep sa iau..ma gandeam la un Acid folic si la un magne B6 (din asta cred ca o sa ii dau si sotului, ca e cam agitat). Ar mai fi ceva util/vital? Nici nu as vrea sa iau cu pumnul...

Va pup si va imbratisez fete d'albe!



#32
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 08:58

Mia2005h [flo] super vesti, sa fie bine in continuare

 

pety1981 eu am scurgeri roz, rosii, spoting de toate doar scurgeri normale nu am si toate astea de la AC, nu stiu ce sa fac .... [?]



#33
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 09:04

Rlk, eu am tot luat acid folic 5 mg de cativa ani (de cand ma lupt cu infertilitatea); am luat de capul meu ca citisem pe net iar cand l-am intrebat pe dr. Albu a zis ca e ok ca am luat. Vitamine in schimb nu am luat nimic; l-am intrebat pe dl dr. de la prima consultatie daca e ok sa iau ceva si mi-a zis ca nu, ca imi va da daca raman insarcinata. De la Beta pozitiv iau Elevit(1 pastila zilnic) si acid folic 5 mg(1 pastila la 2 zile pt ca Elevitul contine si el acid folic). Altceva nu iau pt ca nu mi-a zis.

MagneB6 nu cred ca face rau daca iei, dimpotriva(calmeaza si sistemul nervos ). Oricum, fetele mai informate iti vor da sfaturi despre alte vitamine/minerale(pt mine e blank area:P ) Pupici!!!



#34
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 09:07

pety1981 si eu am luat Gynophilus la mine au reactionat foarte bine, le poti folosi linistita

rlk_2009 eu ii dau sotului profertil si mai luam Omega 3 Forte 1000 mg + Acid folic + B6 + B12  - Doppel Herz costa in jur de 50 ron/ 60 ron 60cps.

 

[flo2]



#35
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 09:09

Multumesc Mimimici! Pup burtica*3!



#36
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 09:20

Fetelor, ma bag si eu ca musca-n lapte acu. De Profertil (bine ca a mentionat Camcris) am auzit numai lucruri bune. Daca stiam din timp ii dadeam si eu sotului meu si poate nu mai era nevoie de ICSI. Am auzit ca da rezultate f f bune!



#37
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 09:46

Multumesc Camcris. Mimimici, rlk, fluturas! [pup]

Rlk mie doctorita la care am fost mi-a dat sa iau femibion 1 ( un complex de aid folic, Vitamina E, Vitamina B1, B2, B6, B12 si Vitamina C).

Ne-a mai recomandat Omega3 la amandoi, iar pentru sot: vitamina C 1000+ profertil ( 2/zi)

Intr-adevar i s-a imbunatit analiza sotului, de la 1 mil la 4 mil de spermatozoizi dar inca departe de minima de 15 mil...

Sotul ia profertil din Noiembrie...



#38
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 09:51

Neatza fete dragi :)
Super Mia, sa meargă bine pana la capăt :)
De vitamine, in afara de acid folic si din cand in vând magne b6 nu am luat, iar cu o luna inainte de punctie am început sa ii dau sotului meu Profertil. Eu l-am văzut întâmplător in farmacie, am citit de el si a doua zi l-am luat. La noi a mers, pt ca de unde ar fi trebuit sa facem icsi si eventual cu punctie si la el, am mers pe FIV clasic. Acum a fost si Doamne Doamne zic eu si vitaminele si Dr si ma rog sa reușim toate fetele sa avem bebelutii noștrii :)
Zi frumoasa si multe vesti bune :)

#39
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 10:42

rlk, si eu am luat acifol de 2 ani (de cand ne-am propus proiectul bebe) si vit prenatale (am mai schimbat marcile). habar nu am daca au avut efecte benefice dupa...poate ca nu am mai racit de 2 ani jumate :))...le-am oprit pe perioada stimularii/punctiei ca am vrut sa iau doar ce-mi spune dr white (mi se parea ca oricum bag destule chestii artificiale in mine :)).
apoi dupa et, am luat ce zic si fetele (si ce recomanda albu): acifol la 2 zile +elevit.
eu pe sot, desi analizele lui au aratat relativ ok (multe forme anormale, dar albu zicea ca era ok oricum) l-am indopat luni de zile cu promen, insa analizele nu au aratat chiar nici o schimbare/imbunatatire nici la nr, nici cantitate ori mobilitate...
in final nu a mai luat nimic si a fost ok pt fiv clasic.

#40
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 11:18

Fetelor, pt ca s-a discutat de mult laudatul Profertil, vin si eu sa demolez mitul [soricel]

 

Nu la toata lumea are efectele asteptate. La noi, dimpotriva - a vut exact efectul invers (fetele mai vechi stiu povestea pe care am mai spus-o pe forum): dupa 4 luni de tratament cu Profertil recomandat de dr Albu si de dr Mihalca, sotul meu a ajuns de la OATS severa la...  azoospermie [alcool] Si din cate am mai discutat cu persoane care se confrumta cu infertilitate masculina, s-a mai intamplat sa apara asemenea efecte de la Profertil.

E adevarat, fiecare organism e unic si reactioneaza altfel si noi am avut ghinionul sa ne incadram in procentul ala mic la care apar efecte nedorite, dar consider ca experienta noastra poate va fi de folos cuiva.

 

Parerea mea e sa nu"stricati" ceea ce aveti - daca sotii vostri nu au probleme serioase, mai bine nu le dati medicamente fara indicatie medicala [medic]





Etichetat si cu fiv, madlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -