Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 84

fiv madlife albu

234 raspunsuri la acest subiect

#221
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 08:49

Fluturas așteptam așteptam :)
Lavinia Beta se face la 48 ore pt a vedea evoluția. De obicei se da in aceeași zi. De ce trebuie sa aștepti de pe o zi pe alta? Mie după IUI mi-a venit in a 15 a zi . Sa speram ca la tine nu o sa mai vina vreo 9 luni :)

#222
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 08:55

La mine in Focsani, nu au laborator Medlife, doar punct de recoltare. Si le trimit la Bucuresti. Am cerut un cod de bare sa intru maine pe site sa vad. Stiu ca se repeta la 48 de ore, Dr Albu mi-a spus sa repet dupa 7 zile, dar nu am mai avut rabdare si am mai facut azi una, la 3 zile dupa prima. O sa iau Utrogestan pana imi spune Dr sa-l opresc. Iau si Acid Folic de 5 mg, Elevit....



#223
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 08:57

Buna dimineata fete d'albe! [flo2]

Fluturas tin pumnii!!

Lavinia mult succes!

Pety, mimimici.. [pup]

Lauricea cum te mai simti?

 

O zi cat mai frumoasa si racoroasa tuturor!   [batetoba]



#224
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 08:59

Of, aseara am avut niste dureri groaznice de burta si o durere ascutita in sani. Am luat un flamexin. Astazi doar ma inteapa putin sub buric. I-am scris si dr dar nu mi-a raspuns inca.



#225
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 09:00

Buna, fetelor! Suntem bine, multumesc. Zilele astea caut de zor un medic bun la Filantropia pt ca mi-a intrat in cap ideea ca , daca ajung cu bine, acolo trebuie sa nasc. Nu ma intrebati de ce, dar asta simt. Nu am insa nici o referinta pt nimeni deocamdata si ce gasesc pe net e foarte contradictoriu. Oricum, nu ma astept sa gasesc pe cineva doar cu referinte bune, stiu ca in cazul oricarui medic parerile sunt impartite insa m-ar ajuta o recomandare de la cineva.

Am fost la urgenta, marti seara la Filantropia la o eco pt ca aveam unele temeri care, din fericire, mi-au fost spulberate(ma doare abdomenul in partea inferioara, nici nu stiu daca sunt ovarele sau altceva; la control a zis ca nu vede nimic in neregula). Azi am facut analize col si secretii si la urina pt ca am o senzatie neplacuta jos si tare mi-e teama ca mi-a revenit infectia cu E-coli.

In alta ordine de idei, astept sa fiu programata de la serviciu la medicina muncii si sa trec pe 6 ore , daca nu voi lua medical pt ca ma simt deja f obosita.

 

Va pup pe toate si astept vesti bune de la voi!



#226
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 09:06

Mimimici [pup] ai grija de tine si de puiuti!



#227
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 09:15

Neata fete d'albe!

 

Lavinia, nu asta e atitudinea corecta, trebuie sa fii optimista...altfel nu o sa se intample minunea [:)] ! Iti tin pumnii sa iasa o beta mare mare de tot!

 

Mimimici  ma bucur ca esti bine si tu si puiutii tai! Eu as putea sa iti recomand la Filantropia pe dr. Peltecu. E un doctor minunat! Eu m-am operat la el pentru un nodul la san si am fost foarte multumita de el. Este destul de aglomerat (cand am fost eu la el, era si director de spital), dar odata ce ajungi sa intri la el, are rabdare si iti explica totul in detaliu. Mie mi-a placut mult de tot de el. Si eu am ajuns la el tot printr-o recomandare a unei prietene care a facut 2 cezariene cu el si a fost foarte multumita. Poti sa te interesezi si de el sa iti faci o parere.

 

Eu am fost acum de dimineata la MMF si am donat sange pentru beta [:)] . Acum asteptam cu sufletul la gura... si speram din tot sufletul sa fie un beta mare!

 

Va tin la curent dupa ce se actualizeaza site-ul.

 

O zi minunata tuturor!



#228
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 09:21

Astazi cand am facut analiza, d-na de acolo a dat cu speranta mea de pamant, a spus ca la asa beta de 4.87... cu siguranta nu sunt insarcinata si chiar daca as fi, nu ar rezista si as pierde-o imediat. Iar speranta mea.... s-a dus.


Editat de Lavinia1982, 27 iunie 2013 - 09:23 .


#229
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 09:28

Lavinia nu ii mai lasa sa te influenteze aiurea. Data viitoarei spune-i ca datoria ei e sa iti explice si in nici un caz sa faca comentarii pentru care nu e nici plătită si nici indreptatita sa le dea, in mod gratuit sau plătit. Tu fii optimista , si oricare ar fi rezultatul nu trebuie sa pici in oala cu pesimism. Si pana la proba contrarie, Tu Esti Însărcinată ! Asa trebuie sa gandesti. Deci, lasa comentariile rautacioase deoparte si fii asa cum trebuie : optimista si increzatoare :)
Fluturas iti dai seama ca refreshuim cu tine site-ul :)

#230
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 09:38

Multumesc! [flo2]  Sunteti prietenele mele de atatea luni de zile, chiar daca am indraznit sa scriu deabia acum.





Etichetat si cu fiv, madlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -