Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 83

fiv albu medlife

255 raspunsuri la acest subiect

#11
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 09:32

Buna, Fluturas. Si eu sunt ok; in afara de greturi toata ziua aproape nu am nimic:))

 

Iti tin pumnii. Tot 13 foliculi norocosi am avut si eu :) [pup]



#12
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 09:36

Fluturas mult succes!! Buna productia!! [flo2]  Tin pumnii!!

Eu am maine a 3-a ecografie. Am emotii! Sper sa mai fi crescut niste foliculi...La a 2-a ecografie se vedeau doar 4. Intre timp am injectat la greu Gonal si Menopur. [alcool] Ceva trebuie sa fii crescut, zic eu.. [batcap]

Pety, Mimimici, NicNic..succes!! [flo2]

 

O saptamana minunata flori d'albe!! [:)]



#13
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 09:45

Mia, sa nu-ti faci griji chiar daca o sa ai mai putine ovocite. Eu din 13 am ajuns doar cu 3 in ziua a 5a iar 2 din astia 3 nu le dadea dr. Albu mari sanse de implantare(nu erau dezvoltati cum trebuie pt ziua a 5a, de aceea a si decis sa puna 3 cu speranta sa raman cu 1 insarcinata). Stiu mamici care au avut 4- 5 ovocite si au fost de f buna calitate embrionii lor. Numarul nu este cel mai important ci calitatea (daca pot spune asa) lor. Iti tin pumnii, si tie si Lauricei. Sa nu aveti decat emotii pozitive la punctie ca trece atat de repede ca nici nu va dati seama iar ,cum sunteti pacientele dr.lui Albu, sunteti pe mainile cele mai bune pt procedura asta :)

 

Va pup [pup] [pup]



#14
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 10:12

Multumesc Mimimici!! [pup]

Sper sa iasa totul bine!! mai am putin... [balcon]



#15
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 10:49

Zi frumoasa dragi fete :)
Eu sunt ok pe moment, cand cu scurgeri cand fără. Azi se pare fără, dar sa nu zic hop pana nu sar pragul :) . Fluturas super producție. Mia sa nu-ti faci griji, calitatea contează , asa cum a zis si mimimici :)
Eu am zile cam pline , asa ca o sa intru mai rarut. Un coleg a născut ( aducă soția lui) si e in concediu 3 saptamâni si ghici cine ii cam tine locul :)
Zi frumoasa si calma si o săptămâna plină numai cu vesti bune si lucruri foarte bune :)

#16
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 10:55

Spor la treaba, NicNic, dar ai grija sa nu te obosesti prea tare!!! [pup]



#17
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 10:59

Mia intaresc si eu ce ti-au zis fetele. Nu nr e important, ci calitatea lor. Decat multi si prosti, mai bine putini si de calitate, mai ales ca nu mai esti o "juna" prima. Deja e cam tarzior sa mai apara foliculi noi, important e cei 4 sa creasca cam in acelasi ritm, sa nu existe diferente f mari intre ei.

Eu la primul FIV am avut 4 foli din care am obtinut 4 embrioni in z3, o rata f buna la varsta mea de atunci (42). Gandeste-te ca tie nu iti trebuie decat 1 viteaz care sa ramana cu tine 9 luni !

NicNic sa nu te obosesti prea tare !

Mimimici pup multimea [si-eu]



#18
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 12:24

Multumesc Qiao[pup]  Nu, nu mai sunt nici eu o juna..am 40. Sa dea DD sa fie buni si de calitate.

Cred ca am emotii....daca totul decurge normal, lunea viitoare ar trebui sa fiu la punctie....!! [ascuns]



#19
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 12:50

Mia o sa fie bine :)
Qiao tu te mai pricepi asa un pic din experiența. Eu de obicei am tensiunea mică si rar de tot bautoare de cafea. Mi se tot înfunda urechile de vreo săptămâna , si sâmbăta mi-a luat tata tensiunea cumva in câteva minute a fost 11 si ceva si apoi 10 si ceva dar tot urechi infundate. Cred ca ar cam trebui sa fac un control mai amanuntit. Daca acum câteva zile m-a ținut vreo jumătate de ora , acum vad ca de dimineatza sunt tot asa. Ce e nasol, e ca nu mai aud bine si mereu ii pun pe-ai mei colegi sa repete. Nici nu stiu cum sa fac. O sa intru deseara într-o Policlinica sa imi ia tensiunea. Dar ar trebui cumva odată fără urechi infundate si odată cu urechi infundate . Uffff nici măcar nu stiu ce sa întreb :( . Tu ai patit asa ceva ? Sau una dintre voi dragi fete? Mi-a zis mama sa m-apuc de cafea ca nu mai am 20 ani si ca am îmbatranit ( eu am zis ca n-am decat 38 si pana la 100 mai am ), dar parca nu ma încânta sa beau, mai ales acum. Uffff iar controale medicale :( .

#20
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 13:57

imi pare rau NicNic...si eu am de obicei tensiunea mica si tot nebautoare de cafea, dar nu am patit niciodata asa. Nu stiu ce sfat sa iti dau.

 

Mia...bafta multa! O sa va tin si eu la curent cu productia mea.

Astazi dupa ce am ajuns acasa de la eco si ma apucasem de treaba, m-a sunat Lucia sa ma intrebe cum de nu am recoltat si dozarile astazi. Initial mi-au zis sa fac sambata dozarile si luni eco...dar se pare ca trebuia sa le mai repet inca o data si azi..asa ca m-am intors la ei tocmai cand eram fericita ca astazi nu mai am injectii de facut...si am facut pentru a 6-a ora dozarile.

acum mi-au iesit si rezultatele: progesteronul mi-a mai scazut, acum e la 0.5, ca sambata o luase razna la 0.8 si mi-a dat de facut cate o fiola de diphereline in weekend, iar estradiolul este 3178. Lucia zice ca sunt ok analizele, mai ales ca a scazut progesteronul.

 

Miercuri la 9 am punctia, am primit si mailul de programare de la Lucia. Am intrat in linie dreapta si incep emotiile evident. STiu ca toate mi-ati zis ca o sa fie simplu, dar cred ca am mai mult emotii pentru rezultat, nu neaparat pentru punctia in sine. 

Sper ca din cei 13 foliculi sa avem niste ovule bune care sa devina niste embrioni frumosi si sa ii transferam luni.

 

va pup fete dragi!





Etichetat si cu fiv, albu, medlife

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -