Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Extensii de gene

extensii gene

24 raspunsuri la acest subiect

#11
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 00:28

Eu am auzit de niste extensii de gene care rezista 3 luni. Cica ar fi super, nu trebuie sa ti le mai faci cu rimel in intervalul asta. Se cheama ceva de genrul extensii permanente (sau poate spun eu aiurea, dar ceva-ceva am auzit).

 

Stiti despre ce este vorba?



#12
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 00:30

mda, efectul conteaza

 

anaeli-novalash.jpg

 

 

De unde e poza asta? Asa auzisem eu ca ar fi efectul extensiilor de gene permanente...pai chiar daca ar trebui sa le faci o data la 3 luni, deci de 4 ori pe an, daca despre ele este vorba in poza...eu zic ca merita.



#13
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 07:38

Pai astea sunt extensiile permanente!

 

Insa cred ca Glicina are dreptate cu cazutul,ca doar e normal sa cada...



#14
Glicina

Glicina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 11:43

:)

Bine-ar fi sa fie permanente, ma rog, bine pt niste persoane care nu se machiaza/demachiaza/etc. Dar ele nu au cum sa fie permanente, asa ceva nu exista. Adica exista: in reclamele photoshopuite, in filme si cine mai stie unde. Eu nu contest, poza de mai sus e f ispititoare :)

Am scris repede ieri, n-am apucat sa va povestesc: cand am incercat sa dau jos restul ramas, cu toata grija mea pt igiena si cu toata blandetea, am reusit sa-mi inflamez ochii de-am stat cu ei rosii vreo doua saptamani :( Ochii, nu pleoapele!

 

O varianta mai safe mi se pare uleiul de ricin, se gasesc in parafarmacii niste tubulete ca de rimel cu o zeama pe baza de ulei de ricin si alte substante hranitoare. Se aplica seara, dupa o toaleta corespunzatoare. Si nu cresc ele lungi ca-n desenele-animate, dar parca-s ceva mai dese. 

 

Si apoi, dragi doamne, ganditi-va ca voi aveti asa de multe calitati si ca, pentru persoanele importante din viata voastra, sunteti cele mai frumoase si cele mai bune si cele mai minunate si ca genele-astea din material sintetic nu sunt decat un detaliu absolut nesemnificativ :) Zau ca nu merita investitia!



#15
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 12:58

SE vede si in poza ca modelul e machiat, are si rimel (si jos si sus), si dermatograf.

Suna bine ce ziceti voi, dar nu cred ca mi-as face.

Mai bine rimel si gata.

Am fost sambata pt prima oara in viata la machiaj profi. I-am spus tipei ca mi-am adus rimelul meu, i l-am prezentat si i-am spus ca asa fain face genele incat la lucru au crezut ca am gene false, respectiv nu au crezut ca am rimel. :)) A fost sceptica, dar cand mi l-a aplicat a ramas uimita.

http://www.blincinc.com/mascara-9.html

 

Stiu ca am mai facut reclama si lobby la rimelul asta pe forum, dar mi se pare genial in primul rand ca face niste gene incerdibile, ain al doilea rand ca nu te manjesti, nu curge, nu se intinde nici in ploaie (nici la plans sau altele), iar in al treilea si unul dintre cele mai importante randuri---demachiatul se face cu apa. Pui apa pe degete,  tamponezi genele intre degetul aratator si degetuö mare si efectiv se duce tusul care arata exact ca si genele. Dupa cum spun---sunt ca niste sosete pt gene :))))

Adevarul e c asta mi se pare genial, ca nu trebuie sa ma chinui cu demachiatul.



#16
giulia81

giulia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.610 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 15:36

 

Aceeasi parere o am si despre unghiile false...

 

unghii false te referi la tipsuri sau constructie din gel?



#17
Glicina

Glicina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 10 iunie 2013 - 23:10

Gelul se aplica peste tips, in cele mai multe dintre cazuri. Sau nu? Oricum, tipsuri, gel, rasina, toate metodele acestea sunt agresive pt unghia naturala :( Sa zicem ca vad rostul proteziei de gen acolo unde e musai nevoie, dar altminteri... ca si genele false: artificii de cele mai multe ori inutile. Pilirea unghiei naturale pe toata suprafata, expunerea repetata la UV, offff! Si-o cheltuiala-n plus. Eu una, decat sa dau banii unei manechiuriste tot la 2-3 saptamani, mai degraba-i dau pe-o oja de calitate :) Bine, recunosc, mai multe, de culori diferite :)



#18
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 10:05

Plus ceva ciuperci ce se pot dezvolta sub gelul ala si pot "minca"unghia!

 

PS:Ce inseamna o oja de calitate?

 

Dana


Editat de andacos, 11 iunie 2013 - 10:07 .


#19
Lo_li_Ta

Lo_li_Ta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 14:13

Extensiile astea de gene sunt "permanente" ca si unghiile. Adica o data la luna se merge la intretinere, sa-ti mai completeze ce-a mai cazut natural, cate una doua trei.. Am vazut la cateva persoane care au de ani de zile, efectul e spectaculos. Poti sa inoti, sa te machiezi la ochi, poti sa le si dai cu rimel, dar doar pe varfuri, daca vrei sa-ti creasca aripi in loc de gene, ca asa arata :)))) exista un demachiant special. Pe mine m-au oprit 2 lucruri: ca n-as putea sa stau 3 ore benoclata in lampa sa mi le puna cu penseta fir cu fir si ca exista riscul, daca genele tale sunt mai fragile, sa le pierzi cu totul de la greutatea astora fake.

#20
Glicina

Glicina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 15:11

 

 

PS:Ce inseamna o oja de calitate?

 

Dana

Una care nu ingalbeneste unghia naturala si care nu 'sare' dupa nici macar o zi. De fapt, e vorba de un lac intaritor/nutritiv/etc pe care-l aplic direct pe unghie, si apoi peste cel de culoare. Sa spun si marca, am voie? Uite: http://www.sephora.c...6?skuId=1495456

si

http://www.sephora.c...lacquer-P247353

 

Lo-li-ta, acum trebuie sa ne si benoclam la lampa? E clar, frumusetea cere sacrificii  [flirty]





Etichetat si cu extensii, gene

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -