Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014)

mamici gravidute februarie 2014 sarcina

311 raspunsuri la acest subiect

#31
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 19:26

FETELOR PT GRETURI EU BEAU CEAI DE GIMBIR PROASPAT, vad ca deocamdata le tin in frau si nu vomit.

Mai am o fetita si cand eram insarcinata cu ea era teroare, primele 4 luni am vomitat zi si noapte.



#32
Florentina_C

Florentina_C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.051 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 06:12

Buna. Sunt Florentina si vreu sa ma alatur grupului. Dpn 24 februarie 2014. Deja mamica de baietel de aproape 3 ani. Sarcina usoara la toate va doresc



#33
Florentina_C

Florentina_C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.051 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 06:22

Am citit ca cineva scria de lipsa simptomelor de sarcina. Si eu sunt in aceeasi situatie, nu simt nimic deosebit, nu greturi, nu voma, nu ameteli etc...

Sambata am imbracat rochia de mireasa. Cu toate ca am incercat sa ma menajez . am obosit f tare in ziua nuntii, am mers mult. am dansat etc Lipsa simptomelor m-a adus la o stare de panica aproape asa ca am merg fuga la doctor sa vad daca bebe e bine (avand in vedere si efortul pe care il facusem). M-am speriat ff tare cand am vazut ca la ecograf lui bebe nu i se vedea inima batand. AM plans ore in sir. A doua zi am mers la expert, la ginecolog (mersesem la un medic chirurg, o cunostinta care s-a indurat sa imi faca un ecograf vazandu-mi starea) Ecograful arata la fel,,,,inima nu se vedea batand,,,,pt ca bebe este ffff mic...asa ca mi-a facut ecografie transvaginala...si acolo pt prima data am vazut licarind o luminita care imi arata ca bebe e bine, are activitate. o alta inimioara bate in mine. Nu pot descrie bucuria pe care am trait-o si ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi pt asta. Voi. cum va simtiti, ce experiente ati trait??? Va pup cu drag 



#34
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 07:38

Buna Florentina. Bun venit si Casa de piatra! Sa fiti fericiti impreuna alaturi de copilasii vostrii. Prin ce emotii ai trecut. Acum e totul bine asa ca poti sa te bucuri de fiecare zi ca gravidutza. Baietelului i-ati spus ceva sau inca nu?

Eu am citit azinoapte pana pe la 3. Am primit o carte pe care nu o pot lasa dn mana.La 6 dimineata striga puiuca mea 'mama!!! e timpul sa deschizi ochiiii!" Vorba aceea. Ziua buna se cunoaste de dimineata. Devreme. [:)]

O zi buna!



#35
onitzi21

onitzi21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 09:14

Buna  fetelor. Casa de piatra Florentina.......ce frumos, unele dintre voi ati auzit deja inimioara bebelusului, eu tb sa mai astept, asa mi-a zis dr. Fiind o sarcina dupa FIV e riscant sa fac ecografie intravaginala, asa ca mai am de asteptat. Va doresc o zi cat mai frumoasa



#36
Florentina_C

Florentina_C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.051 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 09:14

Multumesc Gelik pt urari. Cel mic stie ca mami are un bebe in butrica ajuns acolo printr-o magie facuta de mami si de tati. Prima data ne-a zis ca el o sa il bata pe bebe si ca nu ii da nimic. Acum i-am zis ca atunci cand bebe va venii o sa ii aduca un cadou. Si de atunci nu mai e asa reticent. Inca nu sare sa il pupe pe bebe din burtica dar cel putin nu mai spune ca o sa il bata. Pitica ta ce spune?

O zi frumoasa!



#37
Florentina_C

Florentina_C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.051 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 09:42

Multumesc Onitzi 21. Si eu ma intrebam daca e in regula sa faci eco intravaginala asa de devreme dar cred ca stie medicul mai bine. Oricum nu puteam sta cu grija pe care o purtam in suflet. Mai rau ii faceam lui bebe cred. 

Fetelor la eco intravaginala mi-a vazut o mica urma de sange... Nu am sangerat pana acum dar mi-a dat sa iau preventiv Utrogestan 100 mg. E in regula ? Voi stiti ceva de medicamentul asta? De atunci am niste scurgeri albe, nevascoase, ca o branza. Eu presupun ca e de la medicament. Voi cum stati cu scurgerile??

Si voi luati deja acid folic si vitamine???. Mie mi-a recomandat Natalvit. A zis ca e important ca acum se fixeaza sarcina mai bine.

 O zi frumoasa va doresc



#38
onitzi21

onitzi21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 12:31

eu iau tratament pt sustinere si iau 3 utrogestan, 6 duphaston, vit E si acid folic pe zi. Sunt de la utrogestan scurgerile stai fara griji, eu le pun pe toate 3 seara si toata ziua elimin bucati albe branzoase. Mi-am facut analizele uzuale si mi-a iesit anemie, sper maine dr de familie sa imi dea si mie niste vitamine  pt ca am o stare de oboseala toata ziua si ametesc cand ma ridic, nu mai zic ca sunt toata alba la fatza. 

 

O zi placuta va doresc



#39
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 14:56

Florentina, pitica mea nu stie dar o sa fie tare fericita. Ea este tare nerabdatoare asa ca o sa -i spunem cand o sa creasca burta.Jocul ei preferat este de-a mama gravida. umbla toata ziua cu papusile sub bluzite. Spune ca o sa aiba gemeni si asa nu o sa mai fie singura. O sa aiba si ea fratiori si surioare ca toti copiii.

Eu iau acid folic dar de mult. Cam cu o Luna inainte de sarcina. De restul ma pazesc sau nu le iau in seama. La controale mai rarut . Sambata plecam in vacanta si ne intoarcem la jumatatea lui august cand incepe fata scoala. Pana atunci relaxare cat se poate. Cand ma intorc o sa fie aici un grup mare de burtici deja cu forme. frumos.



#40
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 05 iulie 2013 - 09:19

Buna dimineata! Un ceiut, o cafeluta? O zi buna fetelor! [flo]





Etichetat si cu mamici, gravidute, februarie, 2014, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -