Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Brumarei de noiembrie-decembrie2013!(4)


256 raspunsuri la acest subiect

#231
drianny

drianny

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 18:13

Marie ma bucur ca ai trecut cu bine peste cerclaj, si ai sa vezi ca-ti va da Dumnezeu putere sa duci sarcina pana la capat.
Miracol bafta si tie la cerclaj, trebuie sa recunosc ca mie mi-ar fi fost foarte frica de interventie. Va apreciez curajul!!!
Fetelor eu astazi ma gandeam ca la eco doctorita nu mi-a spus nimic despre stomacel, l-a omis, acum mi-am mai gasit un motiv de stres, sper sa fie bine sambata la morfologie. Offf sarcina este o perioada tare frumoasa, dar in acelasi timp si foarte stresanta, sa dea Dumnezeu sa trecem cu bine si sa fim si noi si bebelusii bine!

#232
marie_83

marie_83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 18:59

Drianny de ce iti faci griji?daca dr nu a zis nimic inseamna ca e totul ok!

De frica mi-a fost si mie fff frica dar am facut cum mi-a recomandat dr,insa imi venea sa fug pana in ultimul moment,noroc ca m-au adormit [batcap]

Iar sarcina pentru mine e cea mai mare bucurie insa e cea mai stresanta si plina de emotii perioada din viata mea,as vrea sa ma trezesc in ziua nasterii cu ei in brate [alcool]



#233
drianny

drianny

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 19:23

Marie ma gandesc ca a uitat sa se uite la stomacel iar eu cum in aceasta perioada nu pot gandi prea optimist ( sotul meu zica ca mereu trebuie sa-mi gasesc motive de stres ca altfel nu pot sa traiesc si-l innebunesc si pe el cu prostiile mele).... dealtfel niciodata nu sunt prea optimista in privinta problemelor medicale. Daca ma doare ceva bineinteles ca ma gandesc la ce-i maj rau. Off hai ca v-am innebunit cu prostiile mele ... va pup si va urez o seara placuta!!

#234
flower123

flower123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 277 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 21:22

drianny , cel mai bun remediu pentru starea ta este sa te informezi cat de bine poti despre probleme pe care le ai.  De cele mai multe ori functioneaza asta la mine...  poti incerca :)

#235
drianny

drianny

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 21:42

Nu am nici o problema medicala, chiar si analizele mi-au iesit foarte bine, chestia asta am discutat-o cu mai multi medici chiar si cu ginecoloaga, cam asa patesc toti, de exemplu cand faci medicina interna ai impresia ca ai toate bolile de pe pamant, sau cand faci oncologie la fel, incepi sa te palpezi sa te controlezi...cateodata cred ca cei care traiesc in nestire sunt mai fericiti si poate ca asa si este. Acum nu te gandi ca stau toata ziua si ma gandesc la prostii, dar se mai intampla.

#236
drianny

drianny

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 21:43

In legatura cu informarea, conteaza mult de unde iei informatia pt ca uneori s-ar putea sa te sperii degeaba.

#237
flower123

flower123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 277 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 21:48

o da ... in functie de cat de credibila e sursa ma bazez si pe informatia din acea sursa ...

 

chiar ma bucur ca sunteti bine :P

 

ma gandeam mai degraba la faptul ca, daca ti s-a parut ca nu s-a uitat suficient la stomai ai fi putut sa cauti ce-ar fi putut sa gaseasca la eco la stomac ... 

 

tu esti doctor? pari destul de informata, de-aia intreb.



#238
drianny

drianny

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 21:56

Pai cred ca nu s-a uitat deloc, nu am auzit sa zica ca ar fi stomacelul plin. De uitat nu vreau sa ma uit pe net ca imi fac.mai rau, astept morfofetala si sper ca e totul bine. Ginecoloaga mea s-a uitat la inima, la crosa aorta la femur la tibie, a prins chiar si hemerusul toate erau in termen si fara nici o problema. Ma rog la Dumnezeu sa fie sanatos bebelusul!!!!

#239
drianny

drianny

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 22 iunie 2013 - 22:08

Sunt medic stomatolog.

#240
flower123

flower123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 277 mesaje

Postat 23 iunie 2013 - 02:32

faptul ca n-a zis nu inseamna ca nu s-a uitat :) putina incredere in medicul pe mana cui te dai ca sa nasti! :)

 

daca vrei musai, poti incerca si o alta eco. Asta doar ca sa te linistesti.

 

...la mine asta cu uitatul dupa info medicale mai functioneaza si invers. Incep sa ma uit si-apoi imi zic ca exagerez si ma calmez :))




Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Gata pastele

    FloreClau
    - Ieri, 19:08

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:40

  • Sarbatori in 3 😍

    Pau26
    - Ieri, 14:18

  • Primul trimestru săptămânile 1-13

    IonIza
    - Ieri, 10:48

  • Pofte

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -