Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 17 voturi

Monica, Irinel si Irina Columbeanu (4)


299 raspunsuri la acest subiect

#1
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 29 ianuarie 2007 - 18:47

Monica si Irinel Columbeanu (1)



Monica si Irinel Columbeanu (2)



Monica si Irinel Columbeanu (3)





Pentru ca se vor mai umple multe pagini atata timp cat presa ne alimenteaza cu informatii aveti un nou capitol...

Sincera sa fiu, aseara m-am uitat la "conferinta de presa" pe care a tinut-o proaspatul tatic Irinel in legatura cu Moni si cu Irina... A fost de prost gust... Ma cam plictiseste emisiunea lor, de-aia nu ma uit de obicei, dar cateodata sunt curioasa sa vad bebelusa, ca n-am admirat-o prea bine pana acum...





bebe?!






Ioana, cea mai optimista aspiranta



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#2
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 29 ianuarie 2007 - 19:39

Dar nu ne zici si noua ce-a zis la conferinta de presa?

Liliana
http://pg.photos.yah...reada/my_photos

#3
lunna27

lunna27

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.050 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 10:56

Mira eu am citit ca parca vrea sa-i dea impreuna la scoala,sa stea cica in acceasi banca,eu la banii lor as fi facut 5 copii nu 2...ce e mai frumos la batranete decat sa ti se adune copii acasa [:D]??

Dana

#4
mira_m

mira_m

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 635 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 12:49

Da, nu e rau sa ai si 13 copii, asa cum spunea Iri, insa mi se pare exagerata graba asta. Dana, draga mea, nu vreau sa intru in polemica cu tine, insa cred ca tot ceea ce fac ei fac doar pentru bani si publicitate.



Don't talk unless you can improve the silence!

Mami

[indecis]&minunea mea [zana] ( mai 2004) [*][*][*]



#5
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 12:54

Ce tare ar fi sa vedem cate 2 copii pe an, nu? Sa faca numarul propus =13 :D pana acum n-am luat in serios ideea asta, dar mai stii? Poate trece de la gluma la bune [cool]

Liliana
http://pg.photos.yah...reada/my_photos

#6
lunna27

lunna27

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.050 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 12:59

quote:
Originally posted by mira_m
Da, nu e rau sa ai si 13 copii, asa cum spunea Iri, insa mi se pare exagerata graba asta. Dana, draga mea, nu vreau sa intru in polemica cu tine, insa cred ca tot ceea ce fac ei fac doar pentru bani si publicitate.Don't talk unless you can improve the silence! Mami[indecis]&minunea mea [zana] ( mai 2004) [*][*][*]
Posibil,ei stiu mai bine [:D]Cine a zis ca vreau sa intru in polemica cu tine [box]??Oare asa a reiesit din mesajul meu anterior????Dana

#7
monaz.

monaz.
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 13:07

salutare

putin pe linga subiect dar totusi ca raspuns la intrebarile voastre insistente pe acest topic cu ceva timp in urma (" a facut Monica epiziotomie sau nu?"). am nascut primul copil in tara si dupa epiziotomie am suportat dureri destul de neplacute citeva saptamini bune, pozitia sezut fiind de neacceptat, ce sa mai zic sa merg normal sau sa uit macar o secunda de locul respectiv...al doilea copil l-am nascut la bruxelles (coincidenta,la clinica aleasa initial de familia Columbeanu). dupa epiziotomie, la numai citeva ore stateam absolut normal in sezut, mergeam , ma miscam efectiv in voie, etc...mi s-a parut miraculos si nu am gasit alta expicatie decit ca a fost facuta in mod diferit. poate cu mai multa precizie. deci, se poate sa te porti absolut firesc dupa aceasta interventie.
cu toate astea,din ce stiu eu sunt cazuri cind pielea si muschii sunt atit de flexibili incit nu e nevoie de epiziotomie. mai ales la persoanele f tinere. deci...



M



#8
mira_m

mira_m

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 635 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 21:22

quote:








Cine a zis ca vreau sa intru in polemica cu tine [box]??Oare asa a reiesit din mesajul meu anterior????










Ei asa preventiv, ca pana la urma la asta se ajungea! [:D] [:D] [:D]





E posibil sa nu fi avut epizio, insa daca a avut, atunci a fost facuta cu f multa maiestrie si sa nu uitam ca sunt pe piata f multe calmante.




Don't talk unless you can improve the silence!

Mami

[indecis]&minunea mea [zana] ( mai 2004) [*][*][*]



#9
ama_kaly

ama_kaly

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 00:11

M-am uitat si eu in seara asta la emisiunea lor..mi se pare mie sau Monica are ditamai burta acum dupa ce a nascut? [alcool]

Si de ce ii da bebelusei lapte cu biberonul? [bang] Se plangea ca nu ii mai ajunge laptele si ca se chinuie amandoua..normal, daca nu o pune la san nu va avea niciodata deajuns! Dar nu cred ca intentioneaza s-o alapteze prea mult daca vrea sa ramana iar insarcinata..sau mai stii, o fi vreo mama-eroina care ii va da san fetitei pana se naste cel de-al doilea copil si apoi ii va alapta pe amandoi! [:p]




Eu [mamica] de [copil] Seby (27 aprilie 2006)



[foto]Poze mami, tati si Seby



Erik Sebastian


#10
MamiLili

MamiLili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 31 ianuarie 2007 - 00:49

Ama_kali, de acord cu tine. Monica nu-si pune fetita la san, cica-si scoate lapte cu pompa si-i da cu biberonul ca sa vada cat mananca...de parca n-ar putea sa-i faca proba suptului pe cantar. Degeaba zice Moni ca s-a informat despre nastere si cresterea copilului...se pare ca n-a invatat nimic. Si oricum, un nou nascut odata invatat cu biberonul greu va mai manca la san. Deh pentru Monica e mai important sa bata recorduri si sa nasca de 2 ori in acelasi an, nu se gandeste c-o priveaza pe fetita de cel mai bun aliment, laptele de mama.



**************************************************

Sanatate la mamici si bebici!

Lili, mami fericita a lui [copil] Mathias (17.10.2006)

Varsta lui Mathias

Poze Mathias

Mathias si mami stralucesc, vrei sa vezi?






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -