Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (82)


196 raspunsuri la acest subiect

#21
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 12 noiembrie 2007 - 14:37

Ralu la ce concert vrei sa mergi? Eu aseara la 10 jumate dormeam deja, la 6.45 Alin s-a trezit, a iesit la alergat, eu tot dormeam, la ora 8 abia m-am ridicat din pat sa-i pregatesc micul dejun si sa-i pun mancare la lucru, nush ce-a fost cu mine azi. Acum am pus haine la spalat si ma duc sa-mi fac ceva de papa. Deseara fac pastrav la gratar cu cartofi prajiti[:D] [gravi] 16+ cu posibil [baietel]

#22
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 12 noiembrie 2007 - 15:04

Mama Kitzy ce bunatati [pofta]. Viu si eu in vizita [:D]. Cum ti se pare Auchan-ul? Fata de Cora/Carrefour si altele? Ca noi am vrut sa intram dar n-am mai apucat.

Oana foarte fain ca ai saptamana scurta, dam mana ca si la mine saptamana asta de lucru se termina joi. Numai ca nu cred ca o sa ma odihnesc prea mult, ca va fi agitatie cu ziua sotzului/musafiri/etc, dar macar dormim mai mult. Din pacate nu am intrat ieri si in magazine, am mers sa ne intalnim cu cineva, am stat la un suc si am plecat rapid ca trebuia sa ajungem si la socri si la ai mei in vizita de duminica. Am tras o privire 'in mare', am vazut ca a venit Bamboo si Sephora si cam atat.

Gio cine stie de ce e asa agitat Marcolino.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

prajituresc si bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year


#23
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 12 noiembrie 2007 - 16:09

lasa Aly ca poate te tin eu la curent cu ce e pe acolo[;)]
daca sunt gata actele...vineri aterizez la Cluj, vine Marius cu masina (si daca avem timp 1 ora poate ne plimbam putin pe acolo[:I])...si plecam inapoi spre De
asa ca nici eu nu am sa ma odihnescu prea mult din pacate
sigur o sa ajungem rupti amandoi de la condus
....data viitoare poate va fi un weekend prelungit acasa [:I]



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

Wedding-videoclip


#24
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 12 noiembrie 2007 - 16:23

Aly hai ca te primesc[:D] Auchan-ul mi se pare super ok, e mare, ai spatiu destul intre rafturi, mi se pare foarte bine aprovizionat, dar cumnatul zicea ca sunt mai scumpe decat la Kaufland de exemplu. Nu stiu daca toate produsele, sincer nu prea m-am uitat la toate preturile, dar mie mi s-a parut ok. Carrefour-ul mi se pare naspa, mic, spatiu intre rafturi super mic, si toate parca-s inghesuite acolo. Fata de Cora, Auchan e un pic mai mic, dar pt mine e foarte ok sa merg aici pt ca sunt foarte aproape si nu trebuie sa ma inghesui pe autobuz[:D] [gravi] 16+ cu posibil [baietel]

#25
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 12 noiembrie 2007 - 16:25

A, si am luat azi 2 pastravi proaspeti de la Auchan si arata k bibanii [:D] Ce-am mai luat eu inghetati erau foarte "slim"[:D] Si haine sunt dragute la Auchan si papuci, botine, cizme, tot ce vrei. [gravi] 16+ cu posibil [baietel]

#26
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 12 noiembrie 2007 - 17:02

oana [pup].

eu mi-am luat cizme facute pt. bata, la 1500.000 lei. cu talpa joasa, tip calarie. eu tot am cu toc, dar mai vreauuuuu.
acum stau prost cu banii, dar mi-a zis mami ca-mi da ea pt. inca o pereche[cool]. abia astept, aici sunt 3 locuri in care se vand. cica au mici defecte, dar eu nu le-am gasit. si in mag. din Mall de la Bata erau 7 mil. asa ca sunt super multumita.
daca ar fi pt. copii si pt. barbati ar fi chiar misto.

[pup], fug dupa al meu copil.
diseara mergem la aeroport dupa mami, abia astept sa vad ce mi-a adus.

_________________________
Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco(1),(2)
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#27
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 12 noiembrie 2007 - 23:53

quote:
Originally posted by kitzy
Ralu la ce concert vrei sa mergi?
Fuego - colinde si nu numai. Si... am prins printre ultimele bilete. Nu mi-am inchipuit ca azi, cu aproape o luna inainte si la pretul care este, sa fiu aproape in situatia de a nu mai gasi bilete. Am ramas masca auzind asta. Cred ca daca ma duceam maine, nu mai gaseam nici atat. Am avut noroc si de data asta.As mai fi vrut Hrusca si Tudor Gheorghe, dar la ce preturi sunt... m-am limitat numai la Fuego. Din pacate... E tare nasol cand trebuie sa faci alegeri de genul asta (ma rog, cel putin pentru mine, nu stiu cum o fi la altii!)Gio, ce ti-a adus mama ta? Sigur ceva frumos, asa-i?Azi am aflat si ce zile libere avem de Sarbatori... Se putea si mai bine... [:D]Dar cum nemultumitului i se poate lua tot, tac si inghit[:D]Foto RaluColind pentru parintiE noaptea de Craciun

#28
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 13 noiembrie 2007 - 01:34

Ralu inca nu a venit[bang]. de la ora 15 e in aeroport. cica a fost greva si multe zboruri anulate. de abia la 22 mi-a trimis sms ca se indreapta spre avion. acum a mewrs Clau la aeroport, sper ca ajunge.
of...macar le-a dat compania mancare, ca aveau si check-inul facut.

parca si anul trecut ai fost la Fuego, nu? mie imi place Impodobeste mama bradul......

Marco a vomat de 2x de cand l-am adus acasa, nu a mancat nimic, si a a dormit putin. acum e fresh, o poate astepta pe bunica-sa.

va [pup], pe maine.

_________________________
Gio si [auto]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco(1),(2)
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#29
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 13 noiembrie 2007 - 01:53

quote:
Originally posted by Giova
Ralu inca nu a venit[bang]. de la ora 15 e in aeroport. cica a fost greva si multe zboruri anulate. de abia la 22 mi-a trimis sms ca se indreapta spre avion. acum a mewrs Clau la aeroport, sper ca ajunge.
adica... se mai intampla si pe la altii sa se stea aiurea in aeroport...[:D]Foto RaluColind pentru parintiE noaptea de Craciun

#30
ralnied1

ralnied1

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.260 mesaje

Postat 13 noiembrie 2007 - 01:58

quote:
Originally posted by Giova
parca si anul trecut ai fost la Fuego, nu? mie imi place Impodobeste mama bradul......



crezi ca numai anul trecut am fost?[:D] E al treilea an consecutiv in care ma duc la concertul de colinde. Si in afara de astea, mai are primavara-spre vara cate un concert, de la care, evident, nu am lipsit niciodata. Asta-s eu. Am incercat, da' nu ma pot lasa, pe cuvant! Atata bucurie sa am si eu[:D] Stiu ca par mai ciudata la faza asta, dar... n-am ce face[:D] Imi place foarte mult atmosfera si ma linisteste (ma relaxeaza) foarte mult un astfel de concert

quote:
Marco a vomat de 2x de cand l-am adus acasa, nu a mancat nimic, si a a dormit putin. acum e fresh, o poate astepta pe bunica-sa.


[V]nu-mi place ce ne zici despre Marco. Ce-i cu el?[V] Sper sa se faca bine repede si sa nu fie nimic serios. O fi vreun inceput de raceala, ceva de genul asta? Poate, totusi, nu...[V]

Ma duc si eu in patut. Poate reusesc sa adorm la o ora cat de cat normala, macar in noaptea asta.
Las prima cafeluta pentru dimineata si ceiutul pentru burtica!
Noapte buna!


Foto Ralu
Colind pentru parinti
E noaptea de Craciun




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -