Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Numele copiilor vostri


347 raspunsuri la acest subiect

#321
Muuh

Muuh

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.571 mesaje

Postat 13 septembrie 2008 - 10:18

Dupa Alexei la noi a venit si Dimitri. Miruna mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)

#322
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 13 septembrie 2008 - 16:09

felicitari pentru numele fetitei! mi se pare senzational!!!
Citat:
citat din mesajul lui bonsai
pe fetita mea o cheama DALIANA-IOANA(02.05.2005)numele e dintr-o colinda care se canta in zona alba-iulia.eram hotarata sa imi botez fata Daliana inca de cand am auzit cantecul.
Anca si [copil] Stefan (13.01.2008)Bebe StefanPovestea Nasterii

#323
miky_mamica

miky_mamica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 14 septembrie 2008 - 01:42

Luca Gabriel il cheama pe voinicul nostru ....
Luca pt ca pe nasicul nostru il cheama Matei si vroiam sa fie Luca si Matei ... exact ca si apostolii .... naspa ca intre timp relatiile s-au deteriorat...
Gabriel pt ca tati a vrut sa ne sarbatorim cu totii in data de 8 Noiembrie de Mihail si Gavriil ( noi fiind Mihai si Mihaela)
Pana la urma a iesit un nume frumos si toata lumea ne felicita pt combinatia reusita.

Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)
Totul despre mine din burtica mamicii pana la zi
8 luni - la mare
Poze cu Luca Gabriel
BOTEZUL 1 Martie 2008


#324
dennise

dennise

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 13:37

George Alexandru , are 7 ani si Luca Stefan are 4 ani. Pt noi totul a avut semnificatie in alegerea numelor George s-a vrut a fi un Gheorghe modernist pentru ca a luptat mult sa ajunga in lumea noastra si Alexandru pentru ca nasul lui este un om de o calitate morala rar intalnita si stim ca atunci cand a botezat acest copil , a facut-o cu toata dragostea!Luca este numele pe care l-am ales personal , doar eu , mamica, in ziua in care am aflat ca sunt insarcinata asta a dorit sufletul meu pentru bebe( ma intreb daca era fetita ce faceam?!" iar Stefan a fost numele ales impreuna cu tati din calendarul nostru ortodox. Sunt de parere ca numele ne influenteaza foarte mult vietile si ca adulti dar si copii. Nu credeti? Cat despre porivirea intre numele de familie si prenume? ce parere aveti? Trebuie sau nu sa tinem seama de ea?[:)]

#325
dana210773

dana210773

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 16:00

Numele fetitei mele este MAJA-MARIA. Am ales asa pentru ca m-am rugat la fecioara Maria ani in sir sa imi dea un bebe, iar Maja pentru ca locuim departe de Romania si trebuia sa aiba un nume potrivit si aici si acasa. Oricum ar fi , noua ne place foarte mult numele ei! [olala] dana

#326
Octavia75

Octavia75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 639 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 18:20

Pentru [bb] al nostru [baietel], care mai are o luna si apare si el in peisaj, trebuie sa alegem un nume sarbesc (avand in vedere numele nostru de familie si nationalitatea lui tati, si a mea pe jumatate) dar care sa fie si usor de pronuntat si sa nu se poata poci. Asa ca, inca alegem intre: Marko, Deian, Goran, Sasha, Oliver. Daca ar fi fost [fetita] mi-ar fi placut Jasmina, Sanja, Tanja, Vera, sau Vesna.

[gravi]35+

Octavia75 & bebe mic

#327
geanina-nica

geanina-nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 771 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 19:12

Pe printul meu de aproape 2 anisori in( 3 octombrie 2008) l-am botezat cu numele de Alvaro mai ales ca tatal este spaniol. Mie personal i-mi place foarte mult,si am si istoria numelui. Mai i-mi place BAIETI:-Horatiu Fetite:- nu prea m-am gamdit[:D] GEANY SI ALVARO (3-10-2006) http://www.flickr.com/photos/gfan/

#328
mussette

mussette

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 23:53

daca ar fi fost fetita s-ar fi numit Cristina- Ruxandra (eu am convingerea ca oamenii care poarta numele de Cristian/ Cristina sunt norocosi) Pentru ca a venit un baiat am ales Bogdan- Andrei (Bogdan inseamna Darul lui Dumnezeu cum de fapt si este el pentru noi) mussette

#329
pity77

pity77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 01:19

La rubrica "asa nu" semnalez aparitia pe fatza pamantului a unui nume cel putin hilar: Desiree Columbia. Si nu e minoritara! [poc]

#330
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 04:51

alexandra-maria - alexandra - "aparatoare a oamenilor"), iar maria nu mai e cazul sa explic:))

teodor-mihai - teodor - "darul lui Dumnezeu", iar mihai - "cine este ca Dumnezeu", printre altele, mai este si protectorul copiilor ...cine stie povestea nasterii lui teo, isi da seama cat de inspirata am fost sa aleg asocierea asta de nume!!!

pitty, da' de suca ce zici??? am avut un coleg, saracul...alt nume "ciudat" - mondana, o fost colega...

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bebic] Teodor Mihai (10.04.2008)
alexutza 2003-2004,alexutza2005,alexutza2006,alexutza2007

o salata de MINUNATII, care din pacte s-au amestecat rau la up-loadare - proba de rabdare:)))



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -